Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért mondják, hogy csak ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják, hogy csak ha biztos van baj, akkor vegye be a lány a Rigesoftot? Kérlek olvassátok el a részletes kiírást.

Figyelt kérdés

Sok helyen azt írják, hogy ez a gyógyszer nem játék (nyilván nem az), és hogy többször át kell gondolni, hogy bevegye-e, vagy nem, mert felborítja a hormonháztartást és a menstruációs ciklust. Rendben.


De akkor szerintetek ilyen esetben mi a teendő? A terhességi tesztről úgy tudom, csak több nap (>1 hét) után mutatja ki, hogy van-e 'baj', akkor meg már késő bevenni a Rigesoftot (és bármely más sürgősségi fogamzásgátló tablettát is).


Oké, elmenni orvoshoz. Az orvos három napon belül meg tudja mondani, hogy van-e baj vagy nincs? Én eddig mindig olyanokat hallottam, hogy az orvos csak annyit mond: "hát, lehet baj, vedd be ezt, majd csinálj tesztet később". Vagy ha olyan helyen vagyok, ahol nincs szakorvos (pl a saját szigetemen :) vagy csak egy minden civilizációtól elzárt faluban) és lehetetlen megoldani 3 napon belül a szakorvoshoz való bejutást?


Magyarán ha mondjuk az a szituáció, hogy a fiú még az orgazmusa előtt észreveszi hogy kiszakadt az óvszer és abbahagyják (maximum előváladék juthatott be (igen, tudom, biológiailag nem lehet benne sperma, de mondjuk a legutóbbi orgazmusa után nem pisilt és maradt a húgycsőben)), akkor Rigesoft (pedig egyáltalán nem biztos a baj), vagy inkább a remény?


Az én véleményem szerint ha fennáll az esélye, hogy fiúk landoltak a lányban, be kell venni a 72 órásat. Én nem szeretek a tűzzel játszani, jobb biztosra menni. Mi a ti véleményetek?


sztegosz


2010. jún. 8. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nem ment el, akkor nem kell bevenni, az óvszerek tartalmaznak spermicidet, az előváladékban esetleg levők elpusztulnak. viszont ha elment és szakadt a gumi, akkor be kell venni. ha a várható menzesz 5 -6 nap múlva lesz, akkor általában az orvos végez méhszáj vizsgálatot. ilyenkor a méhnyak zárt és kemény. közepesen magasan helyezkedik el. spermium nem tud behatolni, a nyák sűrűbb, a spermium lemaradt az ovulációról. sok orvos azt javasolja, hogy ne vegye be a lány a tablettát. viszont 18 év alatt sokaknak keresztbe tenne egy esetleges terhesség. fiatal korban ha baleset történi, és sperma kerül a hüvelybe, akkor szükséges. kérdezd meg a háziorvosodat.
2010. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nielindi ***** válasza:
elöváladéktol is teherbe lehet esni. bár igaz, ennek kevesebb az esélye. én sosem vettem még be 72 orásat, nem volt még rá szükség. de ha nem szednék gyogyszert, kiszakadna a gumi, ha már beleélvezett, vagy bennem menne el a pasim, akkor esélyes, h iratnék magamnak, és bevenném.
2010. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én úgy tudom, hogy az előváladékban is lehet sperma!


Egyébként már játszottál a tűzzel...


Köztudott, hogy nincs tökéletes védekezési módszer, bárhogyan is védekeztek, mindig fennáll a teherbeesés lehetősége.


A szexuális úton terjedő betegségekről nem is beszélve. Tudtad például, hogy az óvszeren (bármilyen jó minőségű is) parányi mikroszkopikus méretű lyukak lehetnek, amin egy HIV vírus lazán átfér?! Ezt nem nagyon szokták hangoztatni...

2010. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, én pont azt látom ezen az oldalon, hogy minden kis semmiségért 72 órásért küldözgetik az embereket. (pl nem történt behatolás, csak a nagy szeméremajkaira ment a cucc, de azért vegyen be...)


Szerintem normálisan végig kell gondolni, hogy mekkora az esélye és mérlegelni. Ha épp menzesz közben szexel vki, kiszakad a gumi még a spriccelés előtt, akkor szerintem pl nem kell bevenni tablettát...

De pl ha már beleélvez, akkor inkább vegye be.


De úgy is csak orvossal lehet felíratni, ezért szoktam ilyen esetekben azt javasolni, hogy menjen el orvoshoz, és kérdezze ki a véleményét.

2010. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nem ajánlottam egy szóval se, hogy vegyen be tablettát - mert alapból ellenzem a kémiai abortuszt is - viszont, mégha kicsi is az esélye, akár az előváladéktól is teherbe lehet esni.


Hallottam egy esetet, amikor egy kislány úgy lett terhes az apjától, hogy leült a szüleik ágyára miután ők szeretkeztek! Ilyenek is vannak :(


21:50-es voltam

2010. jún. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pl. azért vettem be Rigesoftot, mert éppen a ciklusom közepén történt a gikszer. Ebben a helyzetben nyilván adta magát, hogy meg kell tenni az óvintézkedést, szerintem az itteni válaszolók is ezt tanácsolták volna. (Mellesleg semmit nem éreztem utána és a menstruációm is ugyanúgy jött meg, mint máskor, de lehetek én a szerencsés kivétel.)


Jól mondták az előzők, szerintem főleg akkor szokták lebeszélni a kérdezőket a sürgősségi tablettáról, ha olyasmin aggodalmaskodnak, ami majdnem vagy teljesen képtelenség, hogy terhességhez vezessen. (A partnere a hasára ment el, együtt fürödtek, análisan szeretkeztek, az egyik fogamzásgátlót 6 órával később vette be a szokásosnál, a fiú megvakarta a péniszét ujjazás előtt stb. :D)


Ha viszont valóban bejutott a sperma, egyetértek veled: tabletta, nem pedig a remény.

2010. jún. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :) a további véleményeket is szívesen fogadom
2010. jún. 9. 00:59
 8/10 anonim ***** válasza:
00:08-as mégis milyen gyerek ül rá pucér alféllel egy ágyra, amin nyilvánvalóan vizes folt van? mégis hol hallottad? urbanlegend?? nem mellesleg normális körökben az emberek nem nudiznak 10 éves kor körül, amikor már lehet fogamzóképes...
2010. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még akkor is bevettem, amikor egyszer elég ittasan lefeküdtem egy baráttal és megszakításost "alkalmaztunk". mivel tisztában vagyok vele, hogy már az előváladékban is lehet megtermékenyítésre alkalmas spermaszám, nem mertem a sorsra bízni. azt rosszul tudod, hogy biológiailag nem lehet benne hímivarsejt!
2010. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

mivel a speriumsejtek a herékben termelődnek és az előváladék pedig a húgycsőbe vezető vezetékben termelődik, csak akkor lehetséges az előváladékban spermiumsejt, ha a legutóbbi orgazmus alkalmával maradt a húgycsőben "megbújva". A húgycsőig vezető cső nagyon vékony, a perisztaltikus mozgás kiviszi :) legalábbis én így tudom. és ez tűnik logikusnak is.


bocs az offtopicért.

2010. jún. 10. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!