Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ha van itt olyan férfi, aki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha van itt olyan férfi, aki az élete folyamán nemi erőszak áldozatául esett, vagy olyan nő, aki egy ebben érintett férfinak a(z akár volt) párja: hogyan lehet segíteni egy ilyen embernek a "gyógyulásban"?

Figyelt kérdés

Érdekel bármi a témával kapcsolatban, leginkább a személyes sztorik, hogy hogy sikerült megnyílnia a férfinak, mi történt ezután, ha volt intimitás, akkor hogy sikerült odáig eljutni, milyen léptékben, illetve a kapcsolatban van-e bármi, ami másképp működik, mint egy "átlagosban". Ha téged személyesen érint a téma, de nem volt barátnőd azóta, akkor az érdekel, hogy mit érzel, mi lenne számodra a megfelelő bánásmód. Nem bánom azt sem, ha írnak olyan nők, akik szintén ilyesminek az áldozatai voltak, de sikerült felépülniük belőle valakinek a segítségével (ennek a módja is érdekes és releváns lehet a fő kérdés szempontjából).

Tudom, hogy érzékeny téma, de fontos tudnom róla személyes okokból, ezért megköszönök minden választ, akár azt is, ha valaki privátban ír.



márc. 7. 02:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Exemet kis tiniként molesztálták, és én is hasonlóan jártam.

Igazából, csak egy megértő és támogató közeget kell a másiknak biztosítani, rengeteg empátiát mutatni, nem sürgetni vagy erőltetni semmit, és ez az ami szép lassan vezet a megnyíláshoz.


Ennyit tehetsz, a többi nem a te dolgod sem felelősséged, hanem egy szakemberé.

És szerintem nagyon idegesítő mikor a partner a szerepéből ki akar lépni, és a terapeutám szerepébe akar bújni, aztán mikor egyértelműen nem tud segíteni mert nem ért hozzá, még meg van sértődve kb. Ezt majdnem minden kapcsolatomban átéltem, és nagyon nem tett jót.

márc. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!