Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Tisztelet a szex ellen megy?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tisztelet a szex ellen megy? Milyen szakember vagy terápia segíthetne rajtam?

Figyelt kérdés

Felnőttkorú férfi vagyok és amióta van kapcsolódásom nővel, azóta érzem azt, hogy a szex, a szerelmeskedés húspiaci, szexobjektum jellegű. Tehát megismerkedem egy nővel, ha megvan a kémia, az egészen addig működik, mihelyst ki nem alakul egy lelki kötődés, megbecsülés és szeretet, tisztelet. Onnantól afféle családtag-jellegű lesz a kötődés, tehát elmúlik a testi vonzódás, marad a tisztelet, a szeretet, a kötelék. Annek ellenére, hogyha szexuálisan már nem kívánom, érzelmileg mélyen tudok kötődni, csak akkor már nem hoz lázba az illetővel a szex.

A szex nekem olyan, hogy használom a másik ember testét, ledominálom, azzal is, hogy pl. eljuttatok egy nőt a csúcsra, az is ad egyfajta "narcisztikus" örömet, hogy miattam élvezett el. Aztán egy idő után kialakul egy maximális tisztelet és szeretet, és hiányzik is a másik, ha nem vagyok a társaságában éppen, meg mindenben támogatom lelkileg és anyagilag, tényleg úgy mint egy "mintaférj" vagy "mintaapa" a családjával, csak éppen, tán pont emiatt a szexnek a leigázó kihasználó aspektusa nem tud megvalósulni, hiszen tisztelem a páromat.

Ilyenkor szoktam nézegetni más nőket, de kényszeres gátlás pl az, hogy nem lépek félre, nem csalom meg a páromat, hanem az aszexualitás és a sok masztizás között vergődöm. Illetve nagyon erős ingerlés kell ahhoz, a párom által, hogy szeretkezzem vele. Hülyeség, de a tisztelet valaki iránt és a szex nálam nem fér egy "lapra". (írhattok belém rúgó, megalázó válaszokat, de a segítő szándékkal többre megyek, hiszen ezek nélkül is felismertem, hogy hiba van a rendszeremben, csak azt nem tudom, hogy ezen lehet-e javítani, segíteni)



ápr. 22. 15:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem egy személyiségzavar lehet, ami nem korlátozódik a szexre, de téged ott zavar a legjobban.

Viszonyításul, ez pont fordított sorrendben egészséges:

"A szex nekem olyan, hogy használom a másik ember testét, ledominálom, azzal is, hogy pl. eljuttatok egy nőt a csúcsra, az is ad egyfajta "narcisztikus" örömet, hogy miattam élvezett el. Aztán egy idő után kialakul egy maximális tisztelet és szeretet"

ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Valamiért talán beidegződött és behúz a reléje annak, hogy az "intelliges barát" friendzone-sága és a "kandúrbandiság" külön külön kategória. (Ezt némi öniróniával írom.)
ápr. 22. 16:28
 3/21 anonim válasza:
100%

"Hülyeség, de a tisztelet valaki iránt és a szex nálam nem fér egy "lapra"."


Szerintem ez nem hülyeség, nem hiszem, hogy csak te vagy így ezzel.

Valamelyik filmből vagy sorozatból (Sopranos?) rémlik, hogy a mafiozó a feleségével bizonyos szexuális aktusokat nem csinál mert a felesége a szájával a gyerekeit csókolja. Azt a szeretőjével csinálja.

Ez jutott eszembe a viselkedésedről.


:) Meg Jodorowsky:

https://www.youtube.com/watch?v=TThaWcB5B5w&t=4038s

ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

3: De ez hülyeség.:)

Attól, hogy valami valaki másnál is úgy van, attól még hülyeség.

ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem hülyeség, az is, hogy de, hülyeség, de mindenesetre nem egyedi. Köszönöm.
ápr. 22. 16:55
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
Segítő szándék: keress fel egy szakembert, mert kötődési diszfunkcióid vannak.
ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondolom. A kérdés pedig így szólt:


MILYEN SZAKEMBER vagy terápia segíthetne rajtam?


Tehát visszajutottunk az elejére. :D


Tényleg érdekelne azonban, hogy ezen a kötődési diszfunkción lehet-e változtatni vagy így marad életem végéig?

ápr. 22. 18:32
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen.:)

Csak sima pszichológus nem jó, klinikai szakpszichológus kell (az + 3 év képzés, ő tarthat terápiát). Meg az alternatívabb, modernebb dolgokkal lehet próbálkozni, kineziológia, családállítás, metamorf masszázs, ami/aki szimpatikus leírás alapján.

ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem külőnlege dolog amit írsz. Még nem hallottam senkit ilyen dologra hívatkozva panaszkodni. Soha.

Nagyon jó szeretni, tisztelni.

Ha tudod mi a baj, akkor gondolkozz el azon, hogy mi az aminek másként kellene történie, hogy újra megkapd azt, hogy a nővel ez a dolog is menjen újra!

Utána olvastál már gondolom annak amit sejtesz, hogy épp törtenik veled. Magadban kell megnyitni bizonyos csapokat és el is zárni őket, hogy működj! Nem nehéz semmi, csak akarni kell tenni érte.

Tudnék mesélni neked erről még, de már így is regény amit ide firkáltam neked. :)

ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem veszem regényfirkálásnak, sőt megtisztel mindenki, aki reagál.

Szívesen olvasok akár hosszabban is, mert pragmatikus, megoldásközpontú ember vagyok, tehát az, felismerjük, hogy "valami nem jól működik", az kevés, az csak az előszoba. Az csak annyi, hogy nem megy az autó, mert lerobbant az üzemanyagszivattyú. Képletesen, átvitt értelemben én most szivattyút és a cseréhez értő embert keresek. ;)

ápr. 22. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!