Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A 70-es 80-as években (Magyaro...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 70-es 80-as években (Magyarországon) milyen volt a szexuális kultúra a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
Sokszor szexeltek a párok? Vagy nem voltak olyan aktívak szexuálisan? Most ne gondoljatok perverz idiótának, de néha olyan jól esne, ha szüleim mesélnének kicsit erről és nem lenne tabu. Ők ekkor voltak fiatalok... Középsuliban ismerkedtek meg, és azóta is együtt vannak. :)
2016. ápr. 3. 21:19
 1/6 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:
56-66 éves emberek kommentjeit várod?:D Sztem elég kevesen tolják itt annyi idősen.:)
2016. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom,hogy sokkal visszafogottabbak/konzervatívabbak voltak a párok.Nálunk nem voltak olyan mozgalmak,mint pl Amerikában a hippimozgalom,ami a szexualitás szabadságát hirdette volna.Bár ettől még biztos voltak nagyon aktív/bevállalós párok is,de szerintem sokkal kevesebb,mint most.

Bár én se éltem még akkor,szóval én is csak a hallottakból tudok gazdálkodni,cáfoljatok meg,ha ti mást hallottatok a szüleitektől/éltetek meg:)

2016. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem csak azok válaszát várom akik éltek benne, hanem azokét is akik bővebben tudnak erről a témáról. :D
2016. ápr. 3. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
akkor még tudták, hogy létezik olyan, hogy szex. ilyen hiábavalóságok helyett szorgalmasan építették a szocializmust és napi két napot dolgoztak. a gyerekek pedig sztálin szent szellemétől fogantak meg.
2016. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Korán házasodtak.
2016. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aperitif ***** válasza:
100%

Na, én akkor voltam fiatal, szóval első kézből tudok infót mondani.

A párok akkor is aktívak voltak, lettek volna, a hormonok akkor is tomboltak, de nagy akadály volt a lakáshiány. Akkoriban általában még a fiatal házasok is valamelyik szülő lakásában kezdték az életüket, saját, önálló lakásról nem is álmodhattak jó darabig. Olyan meg, hogy a fiú ott aludjon a barátnőjénél, elképzelhetetlen volt. Ezért aztán úgy oldottuk meg, ahogy, és ahol tudtuk. Ez persze rányomta a bélyegét a szexuális életünkre, mert egy bokorban nem igazán lehetett olyan önfeledten szexelni, mint egy saját kecóban.

Nagyon ellentmondásos korszak volt ez, mert egyfelől már itt volt a szexuális forradalom, ha nem is túl egyszerűen, de hozzá lehetett jutni az első generációs fogamzásgátlókhoz (ami felszabadította a nők szexualitását), másrészt viszont a fejekben még mindig az volt, hogy a szex, főleg házasság előtt valami bűnös, szégyellni való, és megengedhetetlen dolog.

Hirtelen ez ugrott be elsőnek abból a korból, de ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok rá.

2016. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!