Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Különösen a régi időkből sok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Különösen a régi időkből sok olyan élethelyzetről hallok, amikor egy nő (néha férfi) fiatalon maradt egyedül, és egyedül is nevelte fel a gyerekeit - de hogyan bírták ki szex nélkül?

Figyelt kérdés
Egy beszélgetésen alakult ki ez a vita. Nagyon sok olyan élettörténetet olvastam mostanában, amikor főleg régen az anya kicsi gyerekekkel fiatalon maradt egyedül, és egyedül nevelte fel a gyerekeit, nem is házasodott újra. Nekem ugyanakkor hihetetlen, hogy valaki mondjuk a harmincas éveiben egyedül marad, és már nem is lesz szexuális kapcsolata - ezt hogyan bírhatta ki? Mit gondoltok erről?

2016. jún. 3. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy volt szexuális kapcsolata, csak nem verte nagy dobra. Régen azért nem kezelték ilyen lazán ezeket a dolgokat.
2016. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg volt neki, csak nem nagyon tudtak róla. Már ha nem volt nagyon vallásos. Mert ha igen, akkor a szexet bűnnek tartották, és valóban nem éltek vele.
2016. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindig volt szerintem az ilyennek egy titkos ismerőse aki kezelgette.
2016. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm és engem anyunk egyedül nevelt,és nem volt senkije,felnőttként rákérdeztem,hogy bírta ki szex vagy kapcsolat nélkül.

Azt válaszolta egy idő után elmúlik a vágy ami ,arra koncentrált nekünk megadjon mindent.A szex mellékes volt és nem is hiányzott neki.

2016. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem ment férjhez, nem jelenti azt, hogy nem is volt szeretője.

A régi időkben meg a legtöbb nő nem is tudta, hogy mi az az orgazmus, nem hiányzott neki.

2016. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban azért másabb volt a élet, nehezebb volt ismerkedni, a szép özvegyasszonyoktól féltette mindenki a férjét, nem volt egyszerű szeretőt sem találni.


Édesanyám 28 évesen özvegyült meg és 11 évig nem volt senkije. Szeretője sem. Utána ismerkedett meg a későbbi második férjével. Én is sokáig éltem szex nélkül életem bizonyos szakaszaiban és nem okozott/okoz gondot. Azért az élet nem csak a szexről szól.

N 38

2016. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Régen az emberek vallásosabbak voltak márpedig egy igazi mélykeresztény még a házastársával sem szexelt mert az is bűn, kivéve ha gyerek születik az akcióból. Így gyakorlatilag csak akkor kamatyoltak ha épp gyereket gyártottak, azon kívül max néha becsúszott egy numera részegen ami után mentek a templomba gyónni.
2016. jún. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan aki ilyeneket képes írni, hogy neki egyáltalán nem hiányzik a szex, meg nem az a legfontosabb és, hogy ő évtizedekig is kibírja nélkül le az mit csodálkozik, hogy elhagyták?

Amúgy régen is ugyanúgy voltak szeretőkhöz járások csak két falzval jellett arrébb menni. Csak mivel még nem létezett a tömegkommunikáció ezért nem volt akkora visszhangja mint ma. És azt se feledjük, hogy kb az 1960-as évekig rendkívül prűd és szexuálisan kulturálatlan volt az egész társadalom.

2016. jún. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 42%, gondolom rám utaltál. Nem hagytak el, én váltam el, és milyen meglepő: pontosan azért, mert már nem volt szex. És ez nem az én hibám volt. Egy kapcsolatban ugyanis őrülten fontos a szex. Viszont amikor egyedülálló anya valaki, jó eséllyel nem fog szeretőt tartani meg össze-vissza kufircolni, több okból sem.

1. A szerető tartásnak egyedülállóként semmi értelme. Ha szerelmes vagy, úgyis kapcsoltra vágysz. Ha nem vagy szerelmes, jobbára nem akarsz az illetővel szexelni. Ha szerelmes vagy és az illető foglalt,akkor meg ugye nem etikus más párjával gyűrni a lepedőt.


2. Egyedülálló anyaként fontos az is, hogy milyen példát mutatsz a gyerekeidnek. Én nem szeretném, ha a lányom azon szocializálódna, hogy anyának x havonta más pasival randizik, márpedig a nem komoly kapcsolatok nem is szoktak tartósnak mutatkozni.


3. Igen, vannak dolgok amik fontosabbak a szexnél, ilyen a gyermekem, az önbecsülésem stb. Ami azt jelenti, hogy inkább vagyok egyedül mint hogy valaki kefélgessen. De természetesen egy harmonikus párkapcsolat volna az ideális amiben jó sok szex van. Viszont ha és amíg ezt nem kapom meg az élettől addig egyedül leszek, mert csak azzal vagyok hajlandó szexelni aki megérdemli a bizalmamat és az érzelmeimet, és ilyen embert nem szeretőnek hanem társnak akarok.


3.

2016. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagymamám 36 éves volt, amikor megözvegyült és egyedül nevelte tovább az akkor 15 és 10 éves fiait. Beszélgettem vele erről én is, azt mondta, hogy nem ez volt neki az elsődleges és inkább a gyerekekre koncentrált, hogy meglegyen mindenük és a körülményekhez képest boldogan tudjanak élni. :) Szóval van olyan, aki bírja. Meg egy idő után csökken a vágy, ha már évek óta nem volt senkivel. Ő most 62 éves, tehát 26 éve nem volt senkivel, és mégis boldog a gyerekei és az unokái körében. :) 17/L
2016. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!