Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Lehet, hogy homoszexuális a fiam?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy homoszexuális a fiam?

Figyelt kérdés

Négy fiú- és egy lánygyermek édesapja és két gyönyörű fiúgyermek nagypapája vagyok. A második fiam 18 éves lesz. Barátnője nem volt. Lány még nem is volt úgy nála, kivéve akkor, hogyha pl. születésnapi partit tartott vagy valamelyik haverjával átjött a barátnője is.


A fiam leginkább 4-5 fiúval jár állandóan el és ők jönnek legtöbbször hozzá. Úgy tapasztaljuk, hogy közülük az egyikkel mintha túl szoros lenne kapcsolat. Nem is lenne ezzel baj, mert legalább valakivel megossza az érzéseit, amit velünk, mint szüleivel kevésbé mer. Csakhogy néhány hete megindultak azok a pletykák, hogy a fiam együtt van a sráccal. Ezzel nem is lenne vagy van problémám, még ha igaz, akkor sem. Mindig is azt kommunikáltuk feléjük, hogy nekünk csak az ő boldogságuk fontos. Ha úgy érzik, hogy ezt csak azonos neműtől kaphatják meg, akkor is a gyermekeink maradnak. Egyet kértünk viszont tőlük, hogy legalább magukhoz legyenek őszinték, hogyha tényleg a saját neműkhöz vonzódnának, ne sanyargassák magukat, ne vádolják magukat emiatt. Ha alkalmuk van, akkor igenis kezdeményezzenek vagy viszonozzák a közeledéseket.


A feleségembe is többször felmerült a gyanú és bennem is. Konkrét bizonyíték talán nincs! Bár az kicsit gyanús, hogy a jelenlétünkbe feltűnően próbálják kerülni az egymásra nézést valamint érezhetően zavarba vannak a jelenlétünkbe.


Lehet, hogy tényleg jogosak a pletykák és csak mi próbáljuk meg a jeleket figyelmen kívül hagyni? Miért van a támogató magatartásunk ellenére félsz a gyerekben, amennyiben tényleg meleg?



2023. jún. 14. 07:55
A kérdező szavazást indított:
Tényleg meleg lehet?
Nem homoszexuális, de biszex lehet
Biztos hetero!
69 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem próbálj meg finoman rákérdezni, így nem tudjuk neked megmondani hogy a fiad az e vagy sem, lehet még ő maga sem tudja. (Legalábbis én így voltam az elején, nem akartam az lenni de ha az vagyok nem tudok ellene tenni úgysem semmit). Szerintem legyél türelmes. 26/l
2023. jún. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
93%

Ezt ennyiből senki sem tudja megmondani. Ha tényleg ennyire nyitottak vagytok felé, akkor pedig le kell ülni vele, és meggyőzni arról, hogy ténylegesen elmondhatja nektek, ha bármi ilyesmi van.

Én azt mondom, ha jó a kommunikáció, el fogja mondani mi van benne.

2023. jún. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem biztos abban, hogy elfogadjátok a beállítottságát, esetleg szégyelli előttetek.

Egyébként respect, hogy vannak ilyen elfogadó szülők! :)

2023. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
93%
Az jó dolog hogy elfogadjátok a fiatokat ha az. De majd elmondja ha akarja. 17 évesen nekem is volt már kapcsolatom egy 16 éves sráccal (2 évig jártunk) de nem mondtam otthon. Úgy éreztem,hogy nem tartozik másra. Lehet a fiatok is így gondolkodik. Én nem javaslom,hogy rákérdezzetek stb. Csak ismételni tudom magam. Ha akarja elmondja nektek. Az én szüleim is elfogadtak és tudtam hogy el is fogadnának de én is vártam vele.
2023. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
80%
Vagy az, vagy nem az, ez az ő dolga, nem a szülőé. Ha az és fiúval jár, akkor pedig biztos elfogadta magát. Egyébként biszex is lehet.
2023. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
92%
Elképzelhető, hogy az. Ennyi idősen és is szégyelltem magam, rettegtem, hogy kiderül vagy rákérdeznek, bár az én családomban ez felvállalhatatlan lett volna akkoriban. Tök jó, hogy ilyen szülei vannak. Idővel el fogja mondani magától, de ez még sokaknál az az időszak, amikor ők is barátkoznak a helyzettel. Ilyenkor már egyértelműen tudja a többség magáról, de megosztani másokkal még nagyon nehéz. Lehet, hogy tagadná is ha rákérdeznél, én is ezt tettem, leblokkoltam amikor először rákérdeztek.
2023. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
95%

Nekem miért nem ilyenek a szuleim?

🙃🔫

2023. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jó fej szülők vagytok, akkor üljetek le vele és beszéljetek vele a dologról. Amúgy tényleg respect, nagyon tetszik, hogy így állsz a dologhoz!
2023. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 steven95 ***** válasza:
100%

Amit én megemlítenék, hogy nem feltétlenül lenne helyes rákérdezni. Azért nem mondja lehet mert még nem készült föl rá. Ez az álláspont amit felvázoltál téged helyez középpontba - azon filózva hogy miért nem mondja el, nem vagyok jó szülő? - helyette inkább őt kell középpontba helyezni, ha meleg akkor nem csak "elfogadjuk" hanem azt is elfogadjuk hogy ezt mikor mondja el. És nem ilyen egyszerű dolog ez, hogy el kell monda(t)ni és ezzel minden problémának vége.

A gyerek nem gondolatolvasó, hiába vagy önmagad szerint ennyire egyértelműen elfogadó szülő. Végig gondoltad hogy a Te "elfogadásod" egyezik-e ez ő általa elképzelt "elfogadástól"? Mi van ha nem? Erre is fel kell készüljön.

Ha melegként valamit a szüleimtől kérnék nem az "elfogadás" - szándékosan idézőjelezem mert ezek szavak amik mindenkinek mást jelent és inkább a saját maga irányába csavarja a jelentéseit - hanem hogy a hajszálnyi ráutalást se mutassanak hogy milyen feltételekkel, mikor, hol, kivel, HOGYAN lehetek meleg/önmagam - persze csakis "az én érdekemben korlátoznak". Tudod-e ezt vállalni? Biztos?


Ha nem depis, inkább önfeledt és el van a haverokkal, élete más területein sincs semmi különösen vészjósló, addig én nem erőltetném. Ez olyan mint egy matekházi. Bosszantó hogy megakartad oldani de nagyon rosszul vetted hogy megmondták a megoldást, mire rájöttél volna. Ez hasonló. A gyerek nem kész elmondani, hogy meleg, rákérdeztek, elsírja magát mert még bátorsága nem volt. Kell az embernek a tudat, a sikerélmény hogy magától tesz meg lépéseket, ne akarjon a szülő a gyerek helyett élni, ezt sok szülőnek meg kéne tanulnia. És ott lebegne a kérdés, lett volna-e bátorságom elmondani ha nem kérdeznek rá? És tudom 21. század, nem nagy deal melegnek lenni. De. Több évnyi titkolózás és önmarcangolás-t ne vegyünk figyelembe mert mert nem nagy cucc egyeseknek? Ez is durva azért. Aztán van egy bűntudata is az embernek. 21.század, nem nagy cucc, de ÉN MÉG MÉGSEM MEREM ELMONDANI. El lehet képzelni mennyire romboló érzés.


27F meleg, 23 évesen mondtam el

2023. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
87%

Heterok ezt nem tudják elképzelni, nem igy nőttek fel, hogy ezt nem szabad meg azt nem szabad

Fel se fogják milyen lehet így felnőni

2023. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!