Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi értelme van az ilyeneknek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van az ilyeneknek egy nyelvi oldalon?

Figyelt kérdés

Fent vagyok egy olyan oldalon, ahol a világból mindenhonnan vannak fent, és lehet egymásnak segíteni a nyelvtanulásban, anyanyelvűekkel beszélni.

És már nem egy ember profilján láttam azt (pár orosznál, meg még nem tudom) a kiírást, hogy "Gays don't write me!".


Ennek mi értelme van egy NYELVI oldalon??

Nyelvtanulásnál nem mindegy valakinek, hogy az illetőnek a világ másik oldalán milyen a szexuális orientációja?

Nem vagyok felháborodva, de az ilyeneket komolyan nem értem, és tényleg elcsodálkozok.



Valaki érti az ilyeneket? Mire jó ez?



2015. okt. 30. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az oroszokon mondjuk nem kell csodálkozni. Nagyon homofób népség, persze tisztelet a kivételnek, mert olyan is van.

Az ilyen emberek, akik ezeket kiírják, általában semmit sem tudnak a melegekről, csak hallják a sztereotípiákat ("a melegség betegség..." "a melegek mindenkire rámozdulnak" stb), és el is hiszik ezeket, mert nem olvasnak utána, nem is érdekli őket az egész. A sztereotípiákban hinni pedig a legkönnyebb, mert nem igényel semmilyen gondolkodást, egy "kész termék" úgymond.


Én is láttam már hasonlókat, szimplán ignoráltam őket. Mentségükre szolgáljon, hogy nem mind seggh**lye, rám is rám írt 1, akinek megmondtam, hogy nem akarok olyanokkal nyelvet tanulni, akinek még ilyenkor sem mind1, hogy ki kihez vonzódik. Erre később megint rámírt, hogy igazam van, és levette a kiírását is. :)

2015. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de ez meglepett.
2015. okt. 30. 10:03
 3/8 kovpet ***** válasza:
100%
Azt hiszik, így nagyon tökösnek tűnnek. Pedig akkor lennének tökösök, ha pl egy lakástűznél, amikor pont bent égnének, megkérdezné a segítségére siető tűzoltót, hogy meleg-e és ha meleg, akkor nem fogadná el a segítségét. Na AZ nagy szám lenne. De így szánalmas.
2015. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kedves második válaszoló,ha ferde hajlamú véleményére nem kíváncsi,akkor mit keres ennél a kérdésnél??
2015. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

1. válaszoló! Te honnan tudod, hogy a melegség nem betegség? Mivel tudnád ezt egyértelműen bizonyítani? Mert azzal, hogy saját véleményed objektívként írtad le, attól még nem feltétlen lesz igaz.

Azért is kérdezem, mert én itt már valakinek a kérésére privát üzenetben nagyon hosszan végigvezettem, hogy a melegségnek legalább bizonyos százaléka miért egyértelműen betegség.

Egyébként ez nem jelenti azt, hogy el kell ítélni őket, vagy lenézni, ettől ők ugyanolyan értékes emberek.

2015. okt. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A homofobia hatartalan 14/f/m
2015. okt. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovpet ***** válasza:
100%
#5: Akik ezzel foglalkoznak, azok állítják ezt, nem #1-es.
2015. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"1. válaszoló! Te honnan tudod, hogy a melegség nem betegség? Mivel tudnád ezt egyértelműen bizonyítani?"


Azzal, hogy az orvostudomány és a pszichológia nem tekinti (már) betegségnek, mert nem az. Ezzel ellentétben a homofóbia a mai napig szerepel a pszichológiai betegségek listáján.

Ha nem hiszed, olvass utána. Mégis hogyan lehetne egy szexuális orientáció betegség? Ha a homoszexualitás betegség, akkor a heteroszexualitás is az. A homoszexualitást egyedül a homofóbok tartják betegségnek, pedig pont, hogy ők a (pszichológiai) betegek, és nem a melegek.

2015. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!