Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Felvállalt melegség, avagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvállalt melegség, avagy megfér egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lényeg párom titkolja én nem. Páromat zavarja, hogy én felvállalom magamat, illetve hogy ha olyan helyre megyünk ahol tudják rólam. Mekkora gond ez így a párkapcsolatban, hogy egyik titkolja a másik meg nem?

2016. nov. 24. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Elég nagy gond... ahogy tiszteletben kell tartani azt, hogy Te felvállalod, ugyanúgy tiszteletben kell tartani azt is, hogy ő nem vállalja fel.
2016. nov. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az a kérdés nektek mennyire gond. ahelyett, hogy itt kérdezed megbeszélhetnéd vele
2016. nov. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem hosszútávon elvárható egy partnertől, hogy vállaljon fel, és ne "szégyelljen" téged, mert ez eléggé tiszteletlen a másikkal szemben, aki büszkén vállalja a dolgot. Persze nem kell egyből kitárulkoznia a titkolózó félnek, de legyen valami elképzelése arról, hogy mikor, hogyan vállalja fel, különben úgyse lehet több szexkapcsolatnál. Persze kivétel ez alól az, ha egzisztenciális veszély fenyegetné a párodat, ha "coming outolna" (kitagadás, megkövezés súlyosan valláskárosult szülők miatt).
2016. nov. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez megoldhatatlan probléma, és nem viccelek. Ha te előbújtál, ő pedig nem, akkor mégis hogy fog tudni rejtőzködni hosszú távú kapcsolatban?

Neki ez egyre kényelmetlenebb helyzetet fog teremteni, hiszen a te felvállalásod az ő elbújása "ellen" van.

2016. nov. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem hosszútávon elvárható egy partnertől, hogy vállaljon fel, és ne "szégyelljen" téged, mert ez eléggé tiszteletlen a másikkal szemben, aki büszkén vállalja a dolgot."


Ez egyáltalán nem így van! Ma Magyarországon egyáltalán nem elvárható dolog, hogy egy meleg felvállalja magát. Minden tiszteletem azoké, akik ezt meg merték tenni (ezt komolyan mondom), de a legtöbb melegnek a felvállalás egyenlő lenne az öngyilkossággal. Aki falun él, annak mindenképp, de a legtöbb munkahelyen sem túl szerencsés. Erősen fennáll a diszkrimináció veszélye, nem beszélve a munkatársak hozzáállásáról. Ez egy annyira komoly dolog, hogy minden meleg csakis maga döntheti el, hogy meri-e vállalni magát vagy sem, s ezt mindenképp tiszteletben kell tartani, annak minden velejárójával együtt.


Kérdező!

Az fontos szempont lehet, hogy a pároddal mennyire mozogtok egy körben. Úgy értem, hogy egy településen laktok-e, egy munkahelyen dolgoztok, magyarul vannak-e közös ismerőseitek? Ha igen, akkor gondot jelent, hiszen ha többször látnak titeket együtt, és mivel rólad tudják, így egy idő után a barátodról is sejteni fogják.


Ha viszont nincsenek közös ismerősök, nem egy településen laktok, más körökben mozogtok, akkor semmi gond nem lesz.

2016. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5#- ös. Enegem speciel zavar, hogy nem vallal fel s ahogy az előzőben irták "szégyenl enegem". Tudom mindenkinek a saját döntése. Mikor valami rokon vagy haver jön akkor nem tudom hogy merre menjek mit csinaljak mert zavarba jövök. Rossz hogy "elrejt" és titkol. Ilyenkor legszívesebben eltudnék süjjedni szégyebemben. Én vallalom sokan tudjak szinte az egész város. A parom nem jön ki velem sehova olyan helyre bulizni ahol tudják hogy más vagyok. Sőt gyakran semerre sem,ne hogy kiderüljön hogy ő meleg. (Mellesleg nem látszik rajtam, hogy más vagyok)


Párom falun lakik, én varosban. Gyakran alszom nála gyakran latnak a faluban. Párom annál kévésbé jár hozzám, s minnél kevesebbet alszik nálam. Zavarja h önmagam vagyok s zavarja úgymonnd ez gond a kapcsolatban is.

2016. nov. 25. 19:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát... sztem ott követtetek el hibát, hogy az ismerkedésnél ezt nem tisztáztátok le. Mivel te felvállalod magad, neked igazából "mindegy", nincs veszteni valód. Mivel a párod titkolja, így neki automatikusan csak olyan fiúval lehetett volna ismerkednie, aki szintén titkolja.


Én is titkolom, ahogy a párom is. De amíg ismerkedtem, nálam egy kizáró tényező volt olyan fiúval ismerkedni, aki vállalja. És kihangsúlyozom, ez nem valami ítélet sőt, meghajtom fejemet azon melegek előtt, akik fel merik vállalni magukat. De mivel én nem tehetem meg jelenleg, így értelemszerű, hogy egy kapcsolatban gondot jelentene, ha a másik felvállalná, én meg nem.


Én azt tanácsolom, hogy próbáld meg elfogadni ezt a helyzetet, minden velejárójával együtt. Ha ez azzal jár, hogy a városban fél veled megjelenni, akkor igen, azt is fogadd el. Ő nem téged szégyell, hanem maga a szitu kellemetlen neki. Gondolj bele, milyen rossz lehet neki, hogy szeret téged, legszívesebben világgá kürtölné hogy veled van, de mégsem teheti meg.


Nem muszáj nyilvános helyeken együtt lennetek. Ha te is alhatsz náluk, meg ő is nálad, akkor semmi bajotok nem lehet, hiszen van helyetek.


Idővel majd változik a helyzet, de ezen ne problémázz, hidd el, vannak ettől sokkal súlyosabb problémák is egy kapcsolatban.

2016. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!