Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem tudok túllendülni......

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszúhajú kérdése:

Nem tudok túllendülni... szeretet-sorrend probléma?

Figyelt kérdés

lécci az írjon aki nem kiosztani akar....

egyszerűen nem tudok azon túllendülni, hogy fér meg egymás mellett hogy valaki szereti a párját és a felnőtt gyerekét is - aki nem a gyerek szülője. állandóan az van bennem hogy biztos van egy sorrend, és mivel én már közel 50 vagyok, ha párkapcsolatot létesítenék most akkor nyilván az illetőek már felnőtt gyereke lenne. ez a gondolat odáig fajul bennem, hogy már nem is lépek, mert arra gondolok, esélyem sincs ha van gyereke. pláne hogy ráadásul lány! persze a szeretetben nincs sorrend és megosztjuk, meg más a kettő... még mielőtt írnátok, autista vagyok, így bár iq tesztet könnyebben kitöltök, de az érzelmeket nem tudom érteni. ( na és emellett még a nőket szeretem nőként ) annyira blokkot tud okozni bennem, hogy képes vagyok szabotálni helyzeteket, csak mert arra gondolok - tudom hogy nem kéne de mégis , hogy ennek van gyereke, na akkor ő már nem tudna engem szeretni, szóval hagyjuk. mivel ő is nő, én is és van lánya is ( huszonéves, már elköltözött tőle ) így teljesen képes vagyok eltolni magamtól a gondolatot is. nagyon küzdök vele. a kezelőmmel nem tudok sokat beszélgetni erről - nyilván kapacitási és anyagi probléma is - és itt nyűglődöm egyedül, hogy hogyan tudnék függetlenedni ettől a gyilkoló gondolattól. múlt vasárnap kitett egy posztot, hogy mennyire odavan a lányáért, én meg leírtam magamban, hogy én mégse fogok kezdeményezni felé, értem sose lesz úgy oda. lécci ne arra írjatok, hogy ha lánya van, akkor nem kell neki nő, mert elvált és biszexnek vallja magát. hogyan tudnám érzelmileg elérni hogy képes legyek semlegesíteni ezt a félelmemet? van ilyen példátok? hogy felnőttként összejöttetek egy nővel akinek lánya volt, vagy nektek volt? ez mennyire releváns? lehet egy új párt, nőt szeretni ha van egy gyereked, aki lány? állandóan rivalizálok gondolatban vele. annyit gondolkodtam melyik kategóriába rakjam a kérdést, mentális vagy leszbikus, de emellett döntöttem. ( hátha ti jobban megértetek )



máj. 14. 02:32
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekét teljesen más szeretettel szereti egy szülő, mint a párját. Ilyen esetben irreleváns az is, hogy ő is nő. Azt, akitől a gyerek is van szerette (feltételezhetően). Ha attól félsz, így nem rád irányulna minden figyelme, akkor ez valóban így lesz, de ez is teljesen természetes, hogy nem folyton egymáson lógnak a párok. De átérzem, mert autistaként én is azt igényelnek, hogy 100%-osan csak rám figyeljenek és "kivagyok", ha a párom mással van elfoglaltak, de mi meg tudjuk beszélni. Nekem az segített, hogy elkezdtem a terápia mellé pszichológiát tanulni.
máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
olyan jó hogy valaki írt! pláne releváns dolgot! köszönöm! ezek szerint te is leszbikus autista vagy? rátapintottál a lényegre mert valóban a figyelem megosztástól félek. de arra gondolok, végül is munkája is van és barátai is: szerinted ez kb ugyanannyira lehet "veszélyes" nekem. mert ha igen, végül is a munkája és a barátai miatt is lehetek féltékeny. sokak meg attól félnek. ez így már nem hangzik olyan ijesztően, mert ez a terep ismerős nekem is. csak a gyerek dolog nem - nincs gyerekem. fantasztikusan jó ötletnek tartom a pszichológiába belemászást. a borderline-be belemásztam ( 30 éve félrediagnosztizáltak vele ) de az autizmus és a szeretet új felfedezni való nekem ( ez csak most derült ki ) . megosztanád velem, te miket olvasol, és hogyan oldod meg ezeket a pároddal? persze privátba is lehet! :)
máj. 15. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!