Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kik a kedvenc távolságtartó...

Kik a kedvenc távolságtartó (Kuudere) és félénk (Dandere) személyiségjegyeket hordozó lány anime karaktereitek? (Indítok egy szavazást is, ahol szavazhattok a kedvenc sztereotípizált anime jellemtípusaitokra.)

Figyelt kérdés
Azt is írjátok le melyik animéken belül szerepelnek és mi fogott meg az adott szereplőben. Ha a valóságban élne olyan lány, akkor miért őt választanátok barátnőnek?

2020. okt. 18. 12:09
A kérdező szavazást indított:
Dandere
Kuudere
Tsundere
Yandere
Deredere
Kuu-Dandere (a kettő keveréke)
26 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nincs kedvencem, engem egyenesen taszítanak..valamilyen szintig oké ha félénk, de ez az eltúlzott esetlenség ez gáz. Az itt felsoroltak közül talán a yandere a "legjobb". Gasai Yunot és Satou Matsuzaka-t bírtam :)
2020. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezek közül mindegyik taszító jellem nálam.
2020. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Valszeg nem ilyenre gondoltál, de félénk és távolságtartó az biztos: Tomoko a Watamote-ból. Egyik kedvenc animém és karakterem.
2020. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát én nem szavazok, mert nem tudok dönteni a kuudere és a tsundere között. XD Viszont én pontosítanék kicsit az "alfajokon". A tsunderének is ugye alapból két fő típusa van, az egyik durvább, sokszor durva a kiszemeltjével, bántja mind verbálisan, mind fizikailag. Ezt a típust nem akarnám barátnőmnek. A másik típussal viszont, amelyik erőteljesen tagadja az érzelmeit, simán ki tudnék békülni. Közülük a kedvencem Misaka Mikoto(Toaru Majutsu no Index).


A kuuderéknek is mondhatni két típusa van. Mindkettőnek rideg a természete, viszont az egyik csak nem ismeri/nem érti rendesen az érzelmketet, a másik meg nem is akarja, vagy érti, csak kegyetlen. Ez a kegyetlen fajta képes a sárga földig alázni bárkit szavakkal, minden beszólásra vissza tud vágni, és az ellenfele sírva menekül el a szócsatából. Ezt a típust nem kedvelem. Viszont a másik típust, amelyik próbálja megérteni az érzelmeket, csak sosem sikerül, és emiatt mindig valamilyen vicces vagy kínos szituációba kerül, azt imádom.(Persze a valóságban biztos nehéz lenne kezelni, de akkor is megérni.) Ebből a típusból a kedvencem Shiina Mashiro(Sakura-sou no Pet na Kanojo). :)

2020. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Előző hozzászóló:

A kuudere két főbb típusával egyetértek, viszont van olyan is, hogy keverednek a kuudere és dandere jellemvonások. (az ilyet én fél-kuuderének is szoktam hívni) Ez utóbbira jellemző, hogy részben megvannak mindkét sztereotípiának a tulajdonságai, viszont ahogy jobban megnyílik és szocializálódik, úgy távolodik el egyre inkább a kuudere személyiségjegyektől általában kedves, aranyos, kissé félénk dandere vonások felé.


Ugyanígy Tsunderéből is van, aki csak félig meddig tekinthető annak, viszont mivel számomra taszító, így azt nem bontottam több részre a szavazásnál.


Köszönöm, majd rákeresek erre a Sakura-sou no Pet na Kanojo című animére. :)

2020. okt. 19. 14:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :D


A "fél-kuuderére" tudnál példát mondani? Nekem most nem nagyon ugrik be egy sem. Vagy lehet, hogy csak rosszul értelmezem, mert nálam a dandere a csendes, könnyen zavarba jövő karaktereket jelenti, és ilyen átmenettem még nemigen találkoztam. :D


Amúgy miért taszító a tsundere? Szerintem Mikoto az egyik legaranyosabb karakter, annak ellenére, hogy tsundere. És abban az animében vannak kuuderék is. Egészen pontosan 20.000. XD

2020. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

fél-kuudere:

Ha romantikus slice of life műből kell mondanom, akkor az One Week Friends-ből Fujimiya Kaori-t említeném, aki a főszereplő lány. (igaz benne traumatikus dolgok miatt alakultak ki kuudere vonások)


Ha más műfajból is említhetek, akkor a Re:Zero-ból (ami egy dark fantasy isekai) Rem-et említeném, aki kezdetben ugyanolyan cinikus, rideg, mint a nővére Ram (aki 100% kuudere), viszont a történet előrehaladtával, ahogy leküzdi múltbéli traumáit/gátlásait úgy válik belőle egy kedvesebb, picit félénk dandere szerűbb jellem, aki egyúttal így már képes mélyebben kifejezni érzelmeit is. Nekem ő a kedvenc női anime szereplőm, egyik legaranyosabb karakter, aki bármit megtenne azért a fiúért/férfiért, akibe beleszeretett.


(Jól látod, a dandere a csendesebb, félénkebb, szégyellősebb karakterek gyűjtőneve.)


Tsunderével pontosan az a bajom, amiért a valóságban sem bírom az ilyen viselkedésű nőket. :) Általában túl nagy az egojuk, ami számomra önmagában taszító, emellett zavar, hogy képtelenek őszintén bevallani az érzéseiket.

Majd lehet megnézem az általad ajánlott animét, hátha azt a fajta Tsunderét megszeretem. :)

2020. okt. 19. 14:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, már világos. :D

Láttam mindkét animét, a Re: Zero-t viszonylag újabban, bár én Rem-t sem kuuderének sem danderének nem mondtam volna. XD Először inkább a yandere felé húzott(bár annak sem mondanám teljesen), de danderének sem mondanám, mert azok általában nem fejezik ki szavakkal az érzéseiket. De értem, hogy mire gondolsz. :D


A vicc az, hogy a Toaru-ban az egyik karakter ugyanígy állt hozzá először Mikotohoz, mivel ő az egyik legerősebb karakter abban a rendszerben, és azt hitte róla, hogy emiatt biztos el van szállva magától. Viszont nem így van, sőt, igenis törődik a barátaival. A tsundere jellem ott van benne, ő sem mondja meg egyértelműen, hogy miért ad sütit a srácnak(de legalább megpróbálja!), de nem rázza le olyan klisés hülyeségekkel, hogy "NE ÉRTSD FÉLRE!", meg, hogy "Tegnap kicsit többet csináltam, és nem bírtam megenni...", hanem kinyögte volna köszönömöt, ha a srác ad neki még fél percet. XD Illetve a "baka"-n kívül sosem sértegeti a srácot, és nem üti meg(helyette villámot szór, de a srácra nincs hatással, szóval nem gáz) ok nélkül(általában a srác nem hibás, csak úgy jön ki, de hát humor is kell bele XD). De nem akarok minden poént lelőni, bízz bennem, imádni fogod, ha elkezded! :D

2020. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Lehet megnézem majd, bár annyira nem szeretem a kimondottan vígjáték animéket, inkább az jön be, ha groteszk módon drámaibb és sötétebb hangulatú animéknek is vannak humorosabb részei, melyek oldják a sokszor nyomasztó hangulatot, amit főként horrorisztikusabb művekben tapasztalunk. (Ugye a Re:Zero is bővelkedik ilyen pillanatokban)


A Yanderét félreérted szerintem. Yandere az, aki a szerelmét annyira félti, hogy képes másokat pszichopata módon megölni is féltékenységében, a Re:Zero-ban Rem ilyet sosem tett. Tény, hogy van egy őrült démoni formája, mikor nem ura önmagának, de az nem yandereség.

Akkor lenne yandere, ha Emíliára is féltékeny lenne, mikor már szerelmes Subaru-ba és meg is akarná ölni őt.

A dandere jelleg is csak félig van meg benne, ahogy a kuudere, ezért van, hogy sokszor mer bátrabban is cselekedni és kimondani őszintén az érzéseit is.

2020. okt. 19. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy yanderének sem mondanám igazán, de a kegyetlen gyilkosság akkor is közelebb viszi ahhoz, mint a kuuderéhez. :)
2020. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!