Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha fel akarok rakni AA-ra egy...

Ha fel akarok rakni AA-ra egy manhwát, nem baj, ha így néz ki?

Figyelt kérdés
Az appban amivel szerkeszteném, csak egy fajta szövegtípus van, de amúgy viszont tök jó, mert a színeket meg be lehet állítani ugyanolyanra, mint a háttér. Picsartra nincs helyem, de max egy 'szöveget a képre' alkalmazással meg tudnám oldani, ha nagyon kell. A kérdés: elég ez is? Vagy vannak az oldalnak valamilyen kritériumai a manhwákat illetően?

2021. jan. 25. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha valamit rendesen meg akarsz csinálni, akkor nem egy sz@ros appban csinálod, hanem rendesen számítógépen. Vagy valami normálisabb tableten/telefonon. (De az neked nincs, mert hanem nem lennének tárhely problémáid.) Mennyit veszít a kép a felbontásából a szerkesztés után?


Milyen az a betűtípus? Képregényekhez általában Comic Sans-ot használnak. Nem szögletes betűket, nem dekoráltat, stb. Mert úgy néz ki normálisan.


"a színeket meg be lehet állítani ugyanolyanra, mint a háttér"

Ez mit takar? Miért kell neked valami olyan színű legyen, mint a háttér? Meg kell tisztítani azt a manhwát a szövegtől, majd be kell írni a fordítást. Ez még sima Paint-el is megy. Max akkor kell hozzá más is (pl Gimp), ha nem csak a szövegbuborékokban vannak írások.

2021. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, egy dolgot leszámítva: eszedbe se jusson Comic Sansot használni :D Egy értelmes képregényben sem használják, és elképesztően amatőr képet ad. Olyanokkal próbálkozz inkább, mint az Anime Ace, Digital Strip vagy az SF Action Man.
2021. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is tableten csinálom, és a tárhelyem más dolgokra is kell, ami nem ide tartozik, úgyhogy sztem neked mindegy.

Egy 1200x1920-as kép mérete semmit sem változott, miután szerkesztettem, szóval asszem semmit..., az alkalmazás nem írja ki a betűtípust, de tökre úgy néz ki, mint a world dokumentumokban az alap betűk, max a betűk közti helyet, és a félkövér, dőlt betűt lehet állítani.

Ja, és kérlek azért kell, hogy ugyanolyan legyen a háttér, mert a manhwa színes, és sztem nem nézne ki jól egy random nagyon sötét barnán egy fekete színű satírozás, csak azért, mert nincsen hozzá alkalmazásom.

2021. jan. 26. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Wordös betűtípus? Az még a Comic Sansnál is rosszabb. Van egy sejtésem, milyen "fordítást" művelsz... már előre sajnálom azokat, akik csak a te munkádhoz tudnak majd hozzáférni.


Egy jó manhwa, manga, manhua stb. fordítás (most magát a nyelvi részt félretéve) vizuálisan CSAKIS akkor jó, ha az a lehető legeslegjobban hasonlít az eredetire. Vagyis az első körű fordításra, a te esetedben: az eredetiből angolra fordítóknak megvan az a tapasztalata, hogy a lehető legjobban adják át a keleti szöveget, úgyhogy rájuk alapozni a munkádat erősen javallott.

2021. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Melyik manhwát akarod lefordítani? Csak hogy mutassam meg, hogy kéne kinézzen az eredmény. Aztán hogy azt hogy éred el, az a te bajod.


Ha nem sima szövegbuborék van, hanem (színes) rajzon is van írás, akkor szépen le kell szedni a szöveget, úgy hogy "alatta" legyen textúra és egyebek.

2021. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4: nyilván ezért kérdeztem meg, hogy elég-e az a szövegtípus...és kérdezek körbe, mielőtt belekezdek


#5: már olvastam elég színes manhwát, és webtoont angolul ahhoz, hogy tudjam, hogy kéne kinéznie, max még olyan problémám lehet, hogy nem elég részletes a szöveg alatt a háttér, de ha nagyon kell, meg tudom oldani, nincs akadálya. Azért kösz a választ

Ja, és a 4-esnek is, mert bármilyen támadó stílusban is írt, legalább kaptam egy választ a kérdésre.

Ha esetleg még valaki tud Picsarton kívül más jó alkalmazásokat tabletre, akkor ne tartsa magában, és a többi választ is köszi.

A vacsorához meg további jó étvágyat

2021. jan. 26. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!