Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Egy rendszeresen animéket...

Egy rendszeresen animéket néző és esetleg mangákat olvasó ember milyen jellemzőkkel rendelkezik tapasztalataitok szerint? Úgy értem vannak- e közös vagy hasonló jellemvonásaik, személyiségbeli hasonlóságok, amiket megfigyeltetek- e esetleg?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Azon kívül, hogy szeretik az animét, nem nagyon. Talán még annyi, hogy jellemzően 30 alattiak és legtöbbnek egy maximum néhány évig tartó múló hóbort.
2021. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Szeretik az animés cuccokat hordani, gyűjteni és használnak olyan kifejezéseket, mint "kawaii" és idézni animékből. Persze nem mindenki, csak akiket én ismerek,meg akiket mondoconon láttam.
2021. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Egy rendszeresen filmeket néző és esetleg könyveket olvasó ember milyen jellemzőkkel rendelkezik tapasztalataitok szerint? Úgy értem vannak- e közös vagy hasonló jellemvonásaik, személyiségbeli hasonlóságok, amiket megfigyeltetek- e esetleg?


Ha érted a célzást...

2021. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Az a közös jellemvonásuk, hogy szoktak animét nézni meg mangát olvasni, és esetlegesen érdekli őket a japán kultúra, de még ez utóbbi sem feltétel.


Mi a közös azokban az emberekben, akik szeretik a rántott húst? Ilyen kérdést tettél fel.

2021. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez mi kérdés? XD
2021. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Animés vagyok, de nemcsak ebből áll az életem. Szeretek animét nézni, mangát olvasni, szeretem Japánt (három évig éltem ott). De ugyanúgy olvasok könyveket, nézek filmeket, hallgatok zenét. Ja, és dolgozom, háztartást vezetek. Animés cuccom nem sok van, nem hordok animés pólót, meg cosplayt sem. Nem használok random japán szavakat anélkül, hogy tudnám, mit jelentenek.
2021. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Kedves lepontozók,mi lenne ha figyelembe vennének az utolsó mondatot is?!

"Persze nem mindenki, csak akiket én ismerek,meg akiket mondoconon láttam."

2021. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
1-es, 30+-os vagyok és animés. Erről ennyit. 6-os voltam.
2021. máj. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

#1

Fäsza. Én is. Ettől még nem ez az átlag.

2021. máj. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Na, itt a napi általánosító kérdés. Induljunk ki saját magamból, mint évek óta animés 30 FELETTI (első válaszolónak üzenem) személy. (Van munkám, és vannak más hobbijaim is.)

Egy egy hobbi, és mint minden hobbi valamilyen szinten része az életemnek, de nem csak ez tölti ki. Nézek animét, inkább azokat, amik nem mainstream-ek, bár egyre nehezebb olyat találni, ami nem egykaptafa, olvasok mangát, régen sok fanfordítást, mára inkább megveszem angolul, és úgy olvasom. De ezzel még nem különbözöm azoktól, akik a Netflixen nézik a képregény- és könyvadaptációkat, képregényeket és könyveket olvasnak (amit szintén szoktam). Néha eljárok conokra, de más meg könyvfesztiválra jár.

A másodikkal egyetértek, sok animékből átvett kifejezést használok, igaz, mára egyre kevesebbet, mert sokkal kevesebb animés van a környezetemben, mint az egyetem idején, és nem értenék, miről beszélek.


Úgy általánosságban az animekedvelők empatikusabbak, elfogadók, legalábbis, amit a saját animés ismerőseim köréből leszűrtem az évek alatt.

2021. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!