Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Lehet egy manga gyenge rajzolá...

Lehet egy manga gyenge rajzolású, de mégis nagyon jó a története miatt?

Figyelt kérdés
Titeket mennyire zavar a hiányos, nem-profi rajz?

2021. máj. 16. 04:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de egy alapvető kompetenciára azért szükség van. Nem visz el a hátánn akármilyen szart egy jó történet.


[link]

[link]

[link]

[link]

2021. máj. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Igen, miért ne? Pl. a Gokusennek is borzalmas a rajzolása, de a történet zseniális. XD
2021. máj. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Mob Psycho 100 mangáját. Annak az a Stílusa, hogy "rossz". De persze a mangakának vannak alapvető rajzos ismeretei (pl. perspektívahasználat), úgyhogy még egy ilyen "híresen csúnya" manga sem nulla tudással készült.
2021. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Két kedvenc mangám a Blame! és a Chaimsawman.

A vonalvezetés mind a kettönél szinte egy absztrakt fogalom, de a vonalak káosza ad egy jellegzetes hangulatot a mangának.


Na meg ott van a Hunter x Hunter, amit szintén annyian fikáznak a kinézete miatt, mint amennyien szeretik.

Mondjuk ott az is benne van a népszerűségi egyenletben, hogy Horikoshi gyakorlatilag könyvet ír azzal a rengeteg szöveggel, de az más téma :D


Ezekre szokták azt mondani, hogy rosszul rajzolni is tudni kell.

2021. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha gyenge minőségű a rajz, az nagyon zavar, olyan mangát nem olvasok. De őszintén szólva még soha nem találkoztam olyannal, hogy a rajz rossz, de a történet jó lenne. Az teljesen más, ha a rajzolónak egyedi stílusa van, vagy szándékosan elnagyoltak a rajzok, vagy direkt "rondák", nekem az a fontos, hogy a rajzok kifejezőek legyenek, és passzoljanak a történet stílusához. Én azt sem szeretem, amikor minden karakter gyönyörű, de az arcok kifejezéstelenek, és a szereplők jellegtelenek. Nekem például a fent említett Gokusen rajzstílusa nagyon tetszik, talán csak a legelején éreztem kicsit gyengébbnek.
2021. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Én azt sem szeretem, amikor minden karakter gyönyörű, de az arcok kifejezéstelenek"


Jaja. Annyira ki tud zökkenteni az ilyen :D Pl. ha van egy jelenet amikor tisztán el tudod képzelni h a seiyuu a hangja alapján milyen gfimaszokat vág - erre a karakternek fapofája van 😂

2021. máj. 16. 12:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!