Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Havi megjelenésű mangák...

Havi megjelenésű mangák esetében általában hány napot szoktak dolgozni a mangakák?

Figyelt kérdés

2021. máj. 17. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Heti 6-7, napi 10-12 (vagy akár több) óra munkával

Ezétt szokott az lenni, hogy a manga egy-egy hónapban nem jelenik meg, mert ekkor pihen a mangaka.

2021. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Havinál is? Mert amiket olvastam azok kb 35 oldalasok voltak, tehát csak a duplája a heti megjelenésűeknek. Nincs több szabad ideje?
2021. máj. 17. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es, nincs, mivel ők is pénzből élnek. Ha csúszik a megjelenés, csúszik a mani is.
2021. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A havi megjelenésű mangák általában magasabb színvonalúak mint a heti megjelenésűek, ott pedig jobban át kell gondolni merre menjen a story és hogy legyenek felépítve a karakterek.
2021. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

parancsolsz?

nagyon sokat dolgoznak mindenféle képen a mangakák!

meg ez nem úgy van hogy hány napot nincs nekik fix beosztásuk dolgoznak amikor csak tudnak mert az írás ilyen (a rajzolás más tészta) de az írás azaz a történet cselekmény és párbeszéd kitalációja teljesen más! ha van írási ihlet akkor nagyon jó de ha nincs akkor bármennyire is akarod nem tudsz írni!


amit a 4-es mond az sem korrekt!

a havi megjelenásű mangák lehetnek sokkal hosszabbak! míg a hetiek lehetnek csupán egy fejezet azaz kb 15-20 oldal az előbbi pedig általában 5 ilyen fejezetet foglal magában!

de ez sem törvény szerű! úgy jönnek az alkotások ahogy le vannak szerződve! remek példa a berserk ami már elég régóta megy azaz 89-től de még így is csak 40 kötet van kiadva ami elég rövid

van hogy évente 1-2 kötet jön csak ki! de pl itt a tartalom az vetekszik a trónok harca erős színvonalával! a másik ellenpélda a one piece ahol már 97 kötet van és az csak 99-tól megy!!! 10 évvel később kezdte de így is több mind a duplája!!! persze itt a történet és karakterek sokkal egyszerűbbek... ettől függetlenül mindkettő nagyon sikeres manga

2021. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok

Berserkbe mostanaba mar az is jonak szamit ha evente 3-4chaptert kapunk, nemhogy 1-2kotetet. Viszont One Piece meg Berserk egy jo pelda, ha valaki olvassa mindkettot akkor tudja mi a kulonbseg minoseg es mennyiseg kozott. Ha valaki csak nyomja ki a chaptereket hetrol hetre, nem fog tudni olyan szintu mangat csinalni mint egy olyan manga ami alaposan atvan gondolva. Atgondolni meg pont azert volt ido mert nem hetibe fut.

Nyilvan Berserk egy szelsoseges pelda ahol volt, hogy evekig nem jott egy chapter se. Nem is szarozom le a heti megjelenesu mangakat, de a minosegi munkahoz ido kell es nem lehet siettetni.

Valoszinuleg egy mangaka akinek havi megjeleneses mangaja fut, kb ugyanannyit dolgozik mint valaki akinek heti megjeleneses mangaja van.

2021. máj. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os így van annyival kiegészítem mert látom elfelejtettem hogy pl van olyan is hogy már előre megcsinálta ki gondolta és ezt viszi le hetibe (van ilyen is) ettől függetlenül a one piece pl azért nem összecsapott oda nagyon de nagyon figyel arra hogy ne legyen plot hole ami nagyon nagy szó tekintve arra hogy már 1000 fejezet van a mangából! és tényleg nincs plot hole!

ettől függetlenül persze a történet gyengébb könnyebben befogadható és a szereplők is egyszerűek ami nem baj éppen ezért is élvezhető

de érdekes módon mind a trónok harca mind a berserk ritkán jelenik meg :D

jó persze gondolom vannak olyan helyzetek is amikor nem tudják hogy most mi legyen és nem tudnak épp írni

de a minőség az nagyon érződik

mellékesen csak hogy én pl rájöttem ha egy történetnek le vannak fixálva a világ szabályai akkor sokkal nehezebb dolgunk van mint ha nincsenek ki mondva a szabályok mert akkor nincsenek kötöttségek

2021. máj. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!