Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért van ennyi LGBTQ+ zászlós...

Miért van ennyi LGBTQ+ zászlós emberke MondoConon? (Főleg nők)

Figyelt kérdés
Ne essel félreértés, nincs bajom a melegekkel, szoktam BL animét is nézni, szerintem tök aranyosak a meleg nők és férfiak is, viszont nem értem, hogy egy animés rendezvényen miért kell mutogatni a szexualitásodat. Ott van a Pride, azért van az a rendezvény, hogy megmutassák a szexualitásukat. A Con nem erre van szerintem. Olyan kommenteket, hogy náci vagyok és szélsőjobbos, meg homofób ne küldjetek. Nem vagyok egyik sem, nincs bajom egyik szexualitással sem, de idegesítő, mikor mindenhol azt mutogatják. Van helye a szexualitásod kimutatásának és az szerintem nem egy animés rendezvény.t

2022. aug. 27. 19:55
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%

Amikor jópár évvel ezelőtt én jártam conra, akkor boldog-boldogtalannak (nekem is) tele volt tűzdelve a táskája bandás kitűzőkkel, de soha senkinek nem szúrta annyira a szemét a dolgot, hogy elkezdjen a neten panaszkodni arról, hogy "a mondocon egy ANIMÉS rendezvény, nem pedig egy ZENEI rendezvény!!!!! akit a zene érdekel, az menjen el egy koncertre! nincs bajom a my chemical romancel meg a kornal, de nem értem hogy miért kell ezeket az animések között hirdetni"


Felesleges szerintem ennyire magadra venni olyasmit, ami nem árt senkinek. A con egyfajta "ünnep" a fiataloknak, ahol a valóságban is kiélhetik az online énjüket, ehhez pedig sokaknak hozzá tartozik a szexualitásuk is. Plusz gondolom az ilyen zászlók segítenek nekik megtalálni egymást, új barátokat/ismerősöket, esetleg hasonló érdeklődésű párt keresni. Vagy épp az ellenkezője: néha a kockák között előfordulnak nagydumásabb egyedek is, akik itt akarnak becsajozni, ezeknek meg a szivárvány zászló azt üzeni, hogy "kopogtass máshol haver".

2022. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
A szexualitás és a zenei ízlés az nagyon nem ugyanaz. Ez az ott próbálnak becsajozni meg tényleg létező kategória, de úgysem ezért van nekik kint a zászló. Ártani nem árt senkinek, ezzel nem fogok vitatkozni, viszont kicsit zavaró, hogy ennyire az arcomba akarják nyomni a szexualitásukat, mikor egy animés rendezvényre jöttem ki. Mielőtt valami nyomorék lehomofóbozna, azelőtt ajánlom a kérdésem újbóli elolvasását.
2022. aug. 27. 21:15
 3/42 AlexKieninger ***** válasza:
67%
Igen kicsit feltűnősködő ez a hozzáállás, kit érdekel milyen szexuális beállítottságú vagy, ez olyan mintha menőznék hogy sok pénzem, jó oké értem lehet ilyet, de miért pont egy animés rendezvényen? Egyébként a zenei ízlés és a szexuális beállítottság nem ugyanaz, ez olyan mintha figyelj te szeretsz bandás kitűzővel MondoConra járni? Ja én is horogkeresztes karpánttal és SS gyűrűvel. Azért a kettő nem ugyanaz. Az egyik tök normális a másik rohadtul feltűnő és fura (egy animés rendezvényen)
2022. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
96%
Vannak emberek, akiknek állandóan bizonyos dolgok körül forog minden gondolatuk. Ha ugyanezekkel a személyekkel egy sima tömegközlekedés közben futsz össze, akkor is könnyen lehet, hogy ugyanúgy fejezték volna ki magukat, vagy hasonlóan, mint ezen a rendezvényen. Nem kell ezen agyalni meg túlgondolni. Addig, míg egy alkalomnál nincs kimondottan dress code, addig igazából bárki megjelenhet bárhogy, ahogy akar. Lehet, hogy normál esetben nem zászlóval a kezében jelenik meg valaki bárhol máshol, de ennek az eseménynek az is a célja, hogy az embereket összehozza. Hát, valaki itt tervez párt keresni, megteheti, sokkal könnyebben, mint amúgy például a neten.
2022. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
69%
Őszintén és sosem foglalkoztam velük, elfogadtam hogy ott vannak.
2022. aug. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
92%
Mert jól esik nekik, hogy egy olyan közösségbe tudnak menni ahol ezt 90% ban elfogadják és támogatják és nem kell beszólogatástól tartani.
2022. aug. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
21%

Aztán csodálkoznak, hogy úgymond megy ellenük a másik oldal is, meg hogy kapják a negatív kommenteket stb.

Egy ilyen rendezvényen konkrétan semmi helye se szexualítással kapcsolatos dolgoknak, sem bárminek ami úgymond politikai dolog.

2022. aug. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
71%

Sokan szeretik a BL és GL animéket, ezzel pedig ki tudják fejezni szeretetüket.


Engem az sem zavar, hogy heteró párok csókolóznak, vagy esetleg olyan ruhát vesznek fel egyesek, ahol egy anime fiú és egy anime lány karakter csókolózik, ezzel is mutogatva a heteroszexualitásukat.

2022. aug. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, jóból kérdezem tőled, példának okáért két lány nem csókolózhat mondocon -on szerinted? Csak heterók? (Mert ez ugyanaz, mint zászlót kitenni.)
2022. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Nekem nincs azzal bajom, hogyha előttem csókolózik két férfi vagy két nő. Már említettem, hogy szerintem aranyos, de a zászlós magamutogatás zavaró szerintem.
2022. aug. 28. 16:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!