Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Akkor most mi is történik az...

Akkor most mi is történik az Attack On Titanban?

Figyelt kérdés

Pár napja újra néztem az Attack On Titant az első évadtól, mert a negyediket már régebben nem folytattam. De már a harmadik évadtól elvesztettem a fonalat. Onnan, hogy Ymir lelke kilenc felé osztódott. Ezt még értem, de az ezután történt események nagyon gubancosak számomra.

Tehát minden ami történt Eren műve volt? Azzal hogy a támadó óriás képességével vissza mehet a múltba? Ha igen akkor miért így alakította a sorsát/sorsukat?

Nagyon hálás lennék ha valaki leírná nekem a harmadik évadtól a jelentősebb történéseket. Sajnos azt sem tudom hogy hol áll a fejem.

Előre is köszönöm!



2023. ápr. 12. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A 4. évad jó pár plot hole-t behozott, így ebbe részletesen belemenni értelmetlen.


Ami releváns lehet az az Attack Titan képességének megértése.

Az anime univerzuma egy fixed timeline szerint működik. Ez azt jelenti, hogy mindig ugyanaz történik bármit teszel. Egy jó példa szokott lenni, hogy ha visszamész egy időben és megölöd Hitlert csecsemőként és helyére egy árvát teszel, akkor fixed timeline eseténben az a csecsemő lesz Hitler és minden ugyanúgy történik.


Az SnK-ban ez a helyzet, nincs olyan hogy másik jövő, mert mindig ugyanaz történik, ezért Eren se tudta volna máshogy alakítani a jövőjét.


Ez feloldja azt a paradoxont, hogy Eren vette rá Grisha-t, hogy egye meg a királyi családot, mivel a fixed timeline-t úgy is lehet értelmezni, hogy minden egyszerre történik, így Eren fizikailag képes ott lenne akkor, amikor ez történik

2023. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. ápr. 12. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!