Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az animék világában szerintete...

Az animék világában szerintetek kik az igazi pszichopata karakterek?

Figyelt kérdés

Például ott van Lucy (Elfen Lied), Juno (Mirai Nikki) illetve Satou (Happy Sugar Life).

A hasonlóság köztük elég nagy, itt például együtt ábrázolják őket:


[link]


Csakhogy bármennyire is beteges személyiségűek, mindegyiküknek van valaki, akihez kötödnek érzelmileg. Lucy Kouta-hoz. Juno Yukiteru-höz. Satou pedig Shio-hoz.


Ezzel szemben vannak olyan anime karakterek akik úgy tűnik, nem tudnak kialakítani senkivel érzelmi kapcsolatot:

Kiyotaka Ayanokoji (Classroom Of the Elite) illetve Yagami Light (Death note) senkihez sem kötődik, és eszközként használják az embereket.

Nem lehet, hogy ők az igazi pszichopaták?


Mit gondoltok?


2023. szept. 15. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Johan Liebert a Monsterből a legjobban ábrázolt pszichopata karakter.
2023. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


A Monsterről már hallottam, de még nem láttam. Lehet, meg kellene néznem.

2023. szept. 15. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene mert nagyon jó. Valamint Johan Liebert egy kur.va jó karakter.
2023. szept. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

#2

Azt megéri. Mert nagyon más mint a többi.


Az alapcselekménye elég egyszerű és érthető viszont ez nem egy gyerekeknek szánt mű.


Elég mély társadalom kritika az egész amit már az elején bemutat hogy maga a társadalmi rendszerünk milyen beteg módon működik. Ahogy az emberi gondolkodásmódokat és reakciókat is legalább ilyen hitelesen mutatja be.


összességében az egész dolog akár egy igaztörténet is lehetne

2023. szept. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lucy, Yuno, Satou valóban talán inkább borderline jellegűek, érzelmileg labilisek. Habár erőltetettnek gondolom a pszichológiai merev szétválasztást, pl hivatalosan asszem a szociopata ingerelhető és ki is mutatja az agresszióját, de ettől még nem borul meg érzemlileg, mint a tipikus borderline, valamint létezik pszichopata besorolás, ők szinte mindig higgadtan viselkednek, miközben szintén számítóak.

[link]

[link]

Ugyanakkor Light se tisztán pszichopata, ők inkább pszichózisos, tehát elmebeteg, tévhiteihez ragaszkodó mániás, akárcsak Makishima Shougo a Psycho-Pass -ból (utóbbi az egyik legjobb anime valaha, szerintem, legalábbi az első két évad és az utánuk következő animemozi).

A szocio- és pszichopata bizonyos vonásokban eltérő, pl extrém módon unatkozik, és ez az egyik fő motivációja tetteire, pl a szadizmus, és egyéb extremitás öncélúságát főleg unaloműzésre használja, nem jellemző a mániás téveszme, ehelyett nemtörődöm, empátiahiányos, unaloműző céljait kíméletlenül igyekszik kivitelezni.

Ellenben Light a téveszméi és azok megvalósításának rabja, akárcsak Shougo.

Apró (de nem bántó) megjegyzés: érdemes egységes rendszerben átírni a neveket. Ha mind magyaros átírású, akkor lehet Junó és Jukiteru, ha meg a szokásos hepburn, akkor Yuno és Yukiteru.

Tehát a borderline se tér el sokban a többitől, a pszichopata illetve szociopata között meg alig vaneltérés, szóval nagyjából hasonló karakterek ezek mind. Viszont itt is lehetnek egyéni eltérések, és több értelmét látnom az egyént vizsgálni, mintsem kategóriákat rájuk húzni. A katagóriákat a pszichológusok konszenzusából idéztem, remélem, nem idéztem hibásan.

2023. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Junko Enoshima (Danganropa)
2023. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pintér Művek válasza:

Nem tudom pontosan, hogy Pintér Zoltánnak, vagy Pintér Ákosnak hívják-e akire én gondolok (de lehet persze, hogy a kettő egy és ugyanazon személy), de ő egész biztosan, pszichopata karaktert játszik a történetben, plusz a törpék (legalábbis hozzá képest törpék, bocs ha valakit megbántottam).

Üdv

2023. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!