Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Más is van ilyen véleménnyel...

Más is van ilyen véleménnyel az animékkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt kell tudni rólam, hogy 2 éve nézek rendszeresen animét. Elmentem a MondoConra (másodjára), és valami nagyon megváltozott bennem az animékkel kapcsolatban. Az animéket továbbra is szeretem, és szeretném továbbra is nézni őket, de késztetést érzek arra, hogy leszedjem az animés posztereimet. Az embereket a MondoConon nem tudtam hová tenni, pedig amúgy élveztem a programokat. Úgy érzem, hogy az animés közösség valami nagyon furcsa dolog amibe én nem akarok beletartoni. Most ez nagyon fura, mert eddig teljesen benne voltam, és ez most olyan, mintha leöntöttek volna jeges vízzel. Más is volt így vele? (Utálkozó és animegyűlölő válaszolókra nem vagyok kíváncsi)

2023. okt. 15. 19:57
1 2
 11/16 PMC Wagner ***** válasza:
85%

Az anime rajongás semmivel sem másabb más hobbiknál, valaki a horrorokért rajong stb. És persze mint bármi másnál ezt is túl lehet tolni.


A mondoconra és hasonló rendezvényekre általában pedig pont az a réteg jár aki ezt a rajongását túl tolja, ilyen rendezvényeken az ott lévők el is engedik magukat ami olyan viselkedési formákat eredményez ami kényelmetlen szituációkat eredményez egy átlag ember számára aki nincs ehhez hozzá szokva.

2023. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

A Mondocon lényegében egy zsibvásár és baromi amatőr a rendezvény. Sajnos olyanok vezetik ezeket akik nem értenek hozzá. Nem nagyon akarnak csak nagy csarnokot aztán vásároljatok bolondok és ennyi. A másik probléma, hogy a Mondoconnak az egy Japán rendezvénynek kellene lenni nem pedig mixelt mindenféle dolognak. Animékkel, mangákkal, Japán játékokkal, kulturával kellene csak foglalkozni nem pedig kpop meg comiccon szerűséggel, miegymással. Már régóta színvonal alatti az egész pedig még a kezdetek kezdetén nem így nézett ki de ez lett belőle.


Kérdésre válaszolva nincs baj veled. Semmi gond nem kell elmenni a mondora nem veszítesz semmit. Továbbra is csak nézz animéket és kész.

2023. okt. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#8 Igen, azt hiszem már nem annyira vagyok oda az animékért, persze azért a One Piece-t nem fogom abbahagyni🙂

#11 A mondora az a réteg megy szerintem, akik az animéket és a cosplayt egyfajta menekülésnek használják (tisztelet a kivételnek)

#12 Én még a Kpop-os részt tartottam a legszínvonalasbbnak, látsztott a táncosokon, hogy sokat gyakoroltak, ehhez képest a cosplay performanszokat nem tudtam értékelni. A szervezés szerintem is rossz, a biztonságról nem is beszélve, állítólag egy fiatal furry lányt is késsel fenyegettek, pedig a biztonságiak „átnézik” a táskákat.

2023. okt. 22. 19:54
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem személy szerint nagyon tetszett a légkör a conon. Midenki nagyon nyitott volt és ez tette egy olyan hellyé számomra a cont ahol akármilyen furcsan is nézel ki elfogadnak.
2023. okt. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%

13.


Igen, lehet színvonalas ha úgy gondolod csak az a baj, hogy még mindig a Kpop az nem Mondoconra való mivel az nem Japán és eredetileg a Mondoconnak egy Japán rendezvénynek kellene lennie nem pedig másnak. Anime, Manga, Japán játékok és kultúra.

jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#12 Tényleg egy zsibvásár, igazából én úgy láttam, hogy a vásárcsarnok volt a leginkább tele emberekkel. A másik csarnokban ehhez képest lézengtek az emberek. Igazából elsőre azért mentem el, mert szerettem Nana Kitade zenéjét egy időben, és a MondoCon-on koncertezett.

#13 Igazad van, szerintem is Japánról meg az animékről, gamingről kéne szólnia, csak elég bizarr volt, hogy meg kellett szavaztam, hogy az önbizalomhiányos genderfluid tinédzsert, vagy a túlsúlyos animékbe menekülő cosplayert választom. Akkor már inkább a kpop részét választom a rendezvénynek, mert az egyébként jó volt, szerintem lassan egy külön, MondoCon-hoz hasonló dolgot is lehetne csinálni, csak Koreával meg Kpop-al, Kdrama-val. Félreértés ne essék, nincs balyom az LMBTQ emberekkel, a túlsúlyos embereket sajnálom, és nem vagyok Kpop rajongó aki Dél-Koreai férfiakra csorgatja a nyálát.

jan. 26. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!