Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Aján lanátok olyan animéket,...

Aján lanátok olyan animéket, amelyekben a főszereplő szüleinek fontos szerepe van és érdekes személyiségek?

Figyelt kérdés

Clannad és az Erased amiket ismerek.


Fontos, hogy pozitív szerepe legyen a szülőnek!


Valahogy nagyon elkezdett érdekelni a szülő-gyermek kapcsolat és a család mint téma.



dec. 17. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Spy x Family, Buddy Daddies
dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
17%

Usagi Drop (2011), 11 részes, négy darab, részek közé iktatott speciállal. Egy árván maradt ovis kislányt (kb 5 éves) egy férfirokona magához veszi, olyan férfi, aki sose nevelt gyereket. A kezdeti botladozásai közben megkedveli a kislányt, és belejön a gyermekgondozás, nevelés rejtelmeibe is. A munkábajárás és az oviból és -ba gyerekcipelés összeegyeztetésétől az éjszakai bepisilésig. Kedves kis történet, nagyon szerethető.


Mirai no mirai ( =Mirai ) (2018 _ 093'): animemozi. A testvérféltékenységről szól elsősorban, és a fantáziáról, amely ezt kompenzálja.


Air (2005) : 12 részes, elsősorban ezt a sorit ajánlom, bár a mozi (a kieg) se rossz. Ugyanaz a szerzője, mint a Clannad-nak, tehát Maeda Jun (aki a zenéit is szerzi animnéinek és VN-jeinek). Tapasztlatlan és érzelmileg tácolságtartó nagynéni nevel egy beteg, 10 körüli kislányt, utóbbi erősen törekszik és vágyik az életre, habár többnyire gyengélkedik, otthon van, alig jár iskolába. Egy vándorbábosba fut bele a kinti játéka során. Időközben megismejük a doktornőt valamint gyerekpajtásait is. A vándorbáboshoz elkez ragaszkodni, mivel befogadják, lévén előtte hajléktalan volt. Ironikus módon a kislány állapota akkor romlik, amikor meghatódik és szeretettel törődnek vele. Ezért is rideg vele eleinte a nagynéni. Idővel váratlan fordulatok is megjelennek, és egyre drámaibb fordulatot vesz lelkileg. Elsősorban a gyermeknevelésről szól, valamint eyg beteg kislány lelki tusájáról, élni akarásáról. Maeda Jun legtöbb munkájához hasonlóan drámai, tragikus.


Kojikan (2007). 12 részes, viszont van ezek után egy 3 részes OVA special, foyltatásképpen, és egyéb kiegészítő OAD-ok, 4 darab, ebből az első egy recap, a többi meg további special. Tabutörő alkotás, alapvetően ecchi vígjáték, diákszerelemről. A 8 éves Rin szerelmes a tanárbácsijába, és ezt igencsak vásott kölyök módjrára adja tudtul: korához képest túl nagy a szexuális ismerete, legalbábis elméletben, és folyton íncselkedik a tanáral, és bosszantja, aki utóbbinak ez nincs ínyére. A vígjáték mivolta ellenére olykor drámai.

Egy rokona neveli, de ennek ellenére apahiánya van, és mint kiderül, a tanárbácsiban apafigurát lát. Mind a tanár törekvő, jó szándékú, mind pedig a férfirokona , aki neveli őt. A tanárbá még cslaádlátogatásokra is eljár, leglaább két diákja esetén ltunk rá példát. Viszont számolni kell avval, hogy a szentéletűeknél (és a képmutató ájtatos vallásosaknál) kiveri a biztosítékot, mivel tele van pedofil poénokkal verbálisan, és képileg is. USA betiltotta hazájukban a forgalmazását. Pedig NEM pornográf!


Popotan (2003), 12 részes, és annak ellenére, hogy húsz éves anime, szép a grafikája, családi anime, kizárólag nőneműekkel az anyukától a kamasz lányokon át a kisiskolás lányig, négyen, plusz egy háztartási robotnő. Ez is ecchi (minden részben látható, ahogy fürdik a család, amikor épp nem otthon, akkor meg onszenben azaz közfürdőben, cici-punci, minden meg van rajzolva), azonban egy alapvetően NEM vígjátok, a Kojikannal ellentétben, hanem szomorkás darab az elmúlásról, barátok álllandó elvesztéséről. A családnak karácsonyi tartozékokat árusító boltja van, csakhogy nem akrámilyen házról van szó... A család akarata ellenéte váratlanul teret és időt ugrik... Ez pedig az időközben megszerzett barátságok elvesztésével jár. Ki ki a magam módján próbálja ezt az állapotot pszichésen megoldalni. A cím egy szójáték, a tanpopo pitypangot jelent, akihez a család anyukája beszél, illetve infót szerez időnként. Kifejezetten aranyos anime, amolyan keserédes.


Tokyo Magnitude 8.0 (2009), 11 részes. Egy hatalmas földrengés túléléséről szól és bár nem kifejezetten cslaádi, viszont egy elkényeztetett kamaszlány szemszögéből nézhetjük végig túlélését, amit egy őt pesztráló, pátyogaltó női menekülnek nagyban köszönhet. Az anime érdekessége, hogy két évre rá a valóságban -mint tudjuk- kitört a Fukushimai hatalmas földrengés, cunamival, az atomreaktor súlyos sérülésével.


Totoro (teljes címmel: Tonari no Totoro): Miyazaki világhírű családi animemozija, a Ghibli studival dolgozott eygütt többnyire, utóbbi logója a Totoro nyula.


Ookami Kodomo no Ame to Yuki: félember-félfarkas gyerekeket nevel fel egy anya. Már alig emlékszem rá, csak arra, hogy egész jó volt. Animemozi.


Astarotte no omocha: sorozat, melyben egy férfi kvázi bébiszitterként nevel egy akaratos kislányt. A törénet ürügye, hoyg a kislány egy succubus (azaz szexdémon) családhoz tartozik, ahol a gyermek tíz éves kora táján férjet kell neki találni különben meghal. Azoban ennek semmi köze a történet lényegéhez, csupán annak kiindulópontja. A férfi (kvázi férj, de inkább szitter) megszelidítia kislány akaratoságát. Egyzerű, kedves slice of life.


Tokyo Godfaters: hajléktalanok rábukkannak egy elhagyott csecsemőre és felnevelik. Animemozi.

dec. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!