Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Nulla tapasztalattal nekilátta...

Nulla tapasztalattal nekiláttam manga/anime karaktert rajzolni. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sosem csináltam még ilyet, egyáltalán nem is tudok rajzolni. Szóval úgy mondjatok véleményt, hogy full amatőr vagyok.

Viszont kedvet kaptam hozzá. YouTube videók segítségével rajzoltam pár karaktert.


Itt az egyik, ma végeztem még rajta


[link]


Szerintetek gyakorlással megtanulhatok jól rajzolni?


ápr. 12. 11:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*ma végeztem rajta pár módosítást.


Építő jellegű kritikát szívesen fogadok.

ápr. 12. 11:41
 2/16 anonim ***** válasza:

Sima, cuki, animés sketch.


Ilyen kicsiben, ilyen kevés részlettel mondjuk nehéz is lett vola elrontani.


Rajzolj egyet nagyobban, ahol megvan rendesen a haja s a szeme. Az inkább tükrözi a rajztudásod vagy a tehetséged.

ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Már most több tehetséged van mint nekem mert én 20 fölött is pálcika embereket rajzolok.
ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nincs egyik sem, tehát számomra a gyakorlás az egyetlen út.

Tehát ezt sketch-nek hívják. Ezt sem tudtam! De ezek szerint legalább ezt jól csináltam. Wow.

Ennél komolyabbat sajnos nem tudok jelenleg bevállalni. Ígyis mástól vettem el az időt.


Esetleg úgy tudnál segíteni, ha rámutatnál, hogy a sketch után milyen bonyolultságú rajz lenne a következő lépés egy amatőrnek.

ápr. 12. 12:30
 5/16 anonim ***** válasza:

Az ilyen kis egyszerű vázlat a sketch.


Ez amúgy rendszeresen valahogy szebb, mint a lineart, ami lesz belőle (a letisztultabb vonalrajz). :D

[link]

ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem, amit én csináltam, az olyan, mint mangák vázlatai:


[link]

ápr. 12. 12:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy ha vágyol ilyeneket készíteni, akkor rajzolj ilyeneket. Másolni is érdemes a profikat, abból sokat lehet tanulni. Aztán majd meglátod. Ha továbbra is örömöt jelent ilyeneket készíteni, akkor folytasd, esetleg menj el rajztanfolyamra.
ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7


Okés, de itt a hangsúly inkább azon van, hogy amit csináltam az jó-e vagy sem. Nyugodtan megmondhatod, ha nem tetszik, vagy hogy miként csinálhattam volna jobban.

ápr. 12. 13:18
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten a mangákhoz én nem értek. Amennyire megtudom ítélni van hozzá némi érzéked, bár nem mindegy, hogy ezt 13 évesen, vagy 43 évesen rajzoltad.

Mindenesetre szemből a legkönnyebb lerajzolni egy arcot, próbálj egy olyat is, ahol nem teljesen szemből látszik.

ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ami rajzoltál az csak egy vázlat.

Nem rossz - de nem is egyedi.


Én a helyedben beszereznék PC-hez való rajztáblát is. Jelentősen megkönnyíti a véglegesítést.

Persze a kézi rajzolással (és sok sok gyakorlással) lehet a legjobban fejlődni.

ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!