Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Banana Fish: hogyan magyarázná...

Banana Fish: hogyan magyaráznád Ash és Eiji kapcsolatát? (spoilerek)

Figyelt kérdés

Amint látom, egyesek úgy vélik, hogy a fiúk között romantikus kapcsolat volt. Én azonban erre semmiféle utalást nem láttam. Az animéből kiderült az egyik beszélgetésből az is, hogy Ash népszerű a lányoknál.

Nos, az igaz, hogy elcsattant a fiúk között egy csók, de az nem romantikus indíttatásból történt, hanem mert csak így tudta Ash átadni az üzenetet. Bár a férfiakkal való testi kapcsolat nem idegen Ash-től egyébként, de azok az akarata ellenére törréntek. Illetve egyszer stratégiai okból kifolyólag, de akkor a szexig sem jutottak el.


Az, hogy ilyen fontosak voltak egymásnak, számomra azt jelentette, hogy ez a sorozat feltárta, hogy mit jelent az igazi, mély szereteten alapuló barátság. Számomra ez volt ennek az animének az egyik tanulsága, hogy amikor az ember azt mondja, hogy ő annyira bízik valakiben, hogy rábízná az életét, mert az sosem árulná el, na akkor annak a kapcsolatnak ilyen mélynek kellene lenni, mint amilyen Ash és Eiji között volt.


Hozzáteszem: el tudtam volna fogadni időközben, ha a fiúk között romantikus/homoerotikus kapcsolat is lett volna, de szerintem ez csak a korszellemből való belemagyarázás.


Ti mit gondoltok?


ápr. 12. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

PONTOSAN! Vártam már, hogy valaki ezt kimondja.

Egy fiú és egy lány között nem lehet ilyen mértékű őszinte, tiszta szeretetet (nem szerelmet) bemutatni. Csak azt gondolná az ember hogy oké, szerelmesek egymásba. De ha két férfiről van szó annak már teljesen más érzelmi töltete van.

"amikor az ember annyira bízik valakiben, hogy rábízná az életét, mert az sosem árulná el"


Nem tudnám jobban megfogalmazni. A szeretet legtisztább formája bármi elvárás vagy fizikai szükség nélkül.

Ilyenre más példát nem is igen láttam sem animében, sem más médiumban.

ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ilyenre más példát nem is igen láttam sem animében, sem más médiumban."


Dehogynem. Pl. Frodo és Samu kapcsolata.

ápr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az kimaradt ^^
ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Dehogynem. Pl. Frodo és Samu kapcsolata" +1
ápr. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!