Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogy hangzik az a név, hogy...

Hogy hangzik az a név, hogy "Misza"?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül az anime, manga kategóriába raktam ki a kérdést, a gyerekvállalás kategóriába mindenki minden (még a legszebb, legegyszerűbb) nevet is leszól.....

A Death Note-ból Amane Misa után gondolkoztunk ezen a párommal, de még nem tervezünk gyereket csak érdekelne a dolog. Nyilván nincs ilyen név Magyarországon, így kérvényezni kell valószínűleg, de vajon megnehezítem ezzel a gyerek életét vagy ez nem olyan durva a mai "Priszcilla" meg "Szerina" nevek után? (Amiket szép neveknek tartok amúgy, csak példaként hoztam!) Illetve van egy férfi név, hogy Misa, nem-e kevernék ezzel össze, egyértelmű lenne-e vajon, hogy egy kislánynak a neve ez? Nagyon hülyén hangzik?



máj. 11. 08:59
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
90%
Ez nem egy név.
máj. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
89%
Miért kell szerencsétlen gyereket már a születése pillanatában abúzálni...?
máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Bármit lehet kérvényezni, szóval a Miszát is. De, egy név. Lehet, hogy a karakter nevét összerakták szavakból, de ennek már kb. 20 éve, szóval igenis létező név a Misa, ahogy a magyar "Tünde" se egy létező név, hanem Vörösmarty Mihály találta ki a tündér szóból.
máj. 11. 09:08
 4/34 A kérdező kommentje:
Úgy bírom itt a Gyakorin, hogy senki se tud normálisan válaszolni soha :D Tipik magyar mentalitás.
máj. 11. 09:58
 5/34 anonim válasza:
33%
akkor irány japán, ott majd miszázhattok a többi debillel
máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Miért jössz az anime kategóriába ha ez a véleményed? :)
máj. 11. 10:13
 7/34 anonim válasza:
91%

Ha ez a szíved vágya, kérvényezd! Te gyereked lesz, Te döntésed.



Ha a véleményem érdekel (márpedig èrdekel, hisz ezért írtad ki a kérdést!) maga a név nekem sem tetszik, gyerekemnek soha nem adnám, de nem vagyunk egyformák, és ezt köteles mindenki tiszteletben tartani. Nekem egy egyszerű Dóra, Olivér név jobban tetszik, mert én az átlagos, hétköznapi "tömegneveket" szeretem.


Más meg ezektől a nevektől viszket, hiszen vagy 10 gyerek megfordul a játszótéren, ha elkiabálod...

máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Végre egy normális válaszoló.


Nekem tetszenek az egyszerű nevek is, csak mivel tucatnevek, nem szívesen adnám a gyerekemnek. Nem mozgatnak meg ezek a nevek. De attól még nincs velük semmi baj, ahogy a Brendonnal, Tifanival vagy Leonnal se. Mindegyik szép a maga módján. Én nem ítélek el valakit azért, amilyen név tetszik neki és szerintem szépen is ki lehet fejezni a nemtetszést, ahogy a 7-es válaszoló tette. Köszönöm!

máj. 11. 11:01
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

Ha engedélyezték az Anakint meg a Frodót akkor egy Misza sem lehet akadály. :). Még jó, hogy nem L-nek akarod nevezni...

Amúgy a Tímea is mesterséges irodalmi név, Jókai találta ki az Aranyemberhez.

máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 PMC Wagner ***** válasza:
84%

Kérdező egyrészt úgy nevezed el a gyereked ahogy akarod , te voltál kíváncsi a véleményekre tartsd azt tiszteletben még ha nem is tetszik


Mielőtt távol keleti nevet adsz a gyermekednek nem árt utána nézni hogy a nyugati kultúrában az a név ne legyen összetéveszthető mert a “Misa” név van összetéveszthető a Misha val ami férfinév, európai vezeték névvel meg pláne felesleges kellemetlenséget fog okozni neki

máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!