Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik anime hasonlít akármely...

Boti100 kérdése:

Melyik anime hasonlít akármelyikre: Death Note, Attack on Titan, Code Geass, Tengen Toppa Gurren Lagann, Sword Art Online első 12 része?

Figyelt kérdés

Ezek az animék a kedvenceim, tehát ha valaki nagy anime függő akkor valószínűleg, tud valami hasonlóan jót mondani.

Amiket megnéztem, tetszettek, de közel sem annyira, mint a fentiek: Darker than black (főleg utolsó évadot nem szerettem), Mirai Nikki (kicsit zavart, az őrült csaj), ZETMAN (ezt szerettem, de mégse tartozott a legjobbak közé), naruto (nagyon idegesít, hogy naruto akármilyen sorozatgyilkossal áll szemben, még ha az kiírtott egy egész falut, akkor sem öli meg, de még csak valami börtönbe sem zárja), guilty crown (lehet csak azért nem tetszett, mert code geass szitnet vártam és ez közel sem az), Zetsuen no Tempest (a logikai szálak tetszettek nagyon, de a 2 főhősünk karaktere már nem annyira),Steins Gate (eleje nagyon unalmas, úgyhogy abba is hagytam), Full metal panic (ugyanaz mint narutoba), Kore wa Zombie desu ka? (volt néhány érthetetlen részlet, meg jó pár hülyeség, viszont karakterek nagyon tetszettek). Hirtelen ennyi jutott eszembe. Tehát ha tudtok olyan animét, amibe olyan epic karakterek vannak, mint Lelouch, Kira, Kamina vagy olyan jó cselekménye, mitn a sword art online elejének vagy az attack on titannak, akkor pls írjatok. Köszönöm előre is :)



2013. aug. 8. 19:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Upsz elírtam, nem full metal panic, hanem full metal alchemist
2013. aug. 8. 19:31
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

SAO- egy szemétkupac, annál még a sablon shounenek is csak jobbak lehetnek.


A Többi jó kérdés. Attól függ hány éves vagy, gondolom a Steins;Gate-t azért untad mert nem értetted... bár tény hogy legjobb sci-fi től messze van.



CG-nél fordulatosabb animét nem találsz. Ha hasonló szereplő kell mint Lelouch vagy Kira akkor Tokuchi Toua-t ajánlom, de ő egy psycho-sport anime főszereplője, hasonlítt nagyon rájuk csak nem olyan komoly dolgokat csinál.


Egyet nem értek? Attack on Titan eleje sablon, minden bosszúállós dolog ilyen, a Sao meg akárhogy jól indult egy bődületes kupac trágya lett belőle, tipikus hypolt szarok, nem értem miért kell követni a tömeget... ami meg a vicc hogy ez a kettőt istenítted de az egyik legjobb ilyen stílusú animét(FMA) utálod? wtfits?. Kaminahoz csak Guts-t tudom hasonlítani.

2013. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyeltalán nem utálom, sőt szeretem az fmat, idézem : "Amiket megnéztem, tetszettek, de közel sem annyira, mint a fentiek"
2013. aug. 8. 21:37
 4/16 A kérdező kommentje:
Jó a soa tényleg nem egy csúcsszuper anime, csak azért tetszik bevallom mert régen én is sokat mmorpg-ztem és így elég érdekesnek tűnik ez, hogy valósággá alakul
2013. aug. 8. 21:39
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Én is MMOztam, nagyon sok ideig, de könyörgöm ettől függetlenül pocsék lett. Kb aki elmúlt 15 éves, és elgondolkozik hogy miért is volt "jó", az rájön hogy semmiért... Ha nem lenne agyon hypolva kb senki se ismerné, az egész egy tipikus példa arra hogy egy jó kezdést hogyan lehet a lehető összes dologgal elcseszni.


Shingekinél annyival másabb a helyzet, hogy legalább a folytatást jól építti fel, és a legnagyobb hibája hogy a stúdió iszonyatosan szarul adaptálja az egészet. Kár volt 25részere nyújtani, van egy részben 5percnyi story és azt huzzák el, kb olyan vontatott az egész hogy 1 órásnak érzed a részt.

2013. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
FMA sima volt meg, vagy a testvériség? Nekem a testvériség sokkal jobban tetszett, ha nem azt láttad volna.
2013. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

よお!


Fairy Tail - jó hosszú sorozat de megéri nézni, nehezen vettem rá magamat de nem bántam meg :) Erösen ajánlom neked.

[link]


Nemismerem a szájízed de talán ez is tetszene:

Hidan no Aria (Aria the Scarlet Ammo)

[link]


Harmadikkén pedig:

History`s Strongest Disciple Kenichi / Kenichi, The Mightiest Disciple Kenichi

[link]


さよなら :)

2013. aug. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

FMA=Sz*r

FMA:BRotherhood: Nagyon jó, csak hogy lásd a különbséget.

Ha végig izgalmasat akarsz, akkor a Kaijit ajánlom, fura grafika, nem élet-halál dolog, de ettől még nagyon izgalmas.

Jó karakterek pl a Berserkben a két fő, mindkettő nagyon jól megírt karakter.

Tucat shouneneket meg mint az előbb írt fairy tail meg szerintem ne nézz, mert ott se jó történet nincs se jó karakterek.

2013. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Death Note, Code Geass: One Outs, Kaiji, Spiral (ez egész jó, csak a lezárása lett valami katasztrofálisan rossz), és a Code Geass-hez hasonlít a 00Gundam. A One Outs főszereplőjét említették már, pszichológiai sport anime, nekem nagyon tetszett, csak sajnálom hogy lezáratlan ez is. Kaiji is pszciho anime, szerencsejátékról szól, a főszereplő itt is egy zseni, ennél izgalmasabb animét talán a CG-n kívül még nem láttam. Spiral az egy nyomozós cucc nagyon okos főszereplővel, de azt ajánlom legkevésbé. Illetve jönne még ide a Steins;Gate, amit szerintem mindeképp folytass, ha az első 8-9 részt kibírod utána az egyik legjobb animéhez lehet majd szerencséd. Ráadásul a főszereplő majdnem olyan király mint Lelouch volt. :D


SAO: talán a Shakugan no Shanát és a Kaze no Stigmát mondanám, de nyilván nem ugyanolyan egyik se. Az egyik az hogy mérföldekkel jobbak, a másik meg hogy semmi köze az MMORPG-hez vagy franc tudja mi a pontos rövidítés.

Aztán itt van még az Accel World, de erről biztos hallottál már ha a SAO-t ennyire szereted. Ha meg mégse, akkor a két mű összekapcsolódik bizonyos szintig, szerintem ez is tetszene.

Btooom!: Játék valósággá válik, harc a túlélésért, alkalmozkodás a környezethez stb...


TTGL: ehhez elég nehéz ajánlani, talán ha a mecha résztől eltekintünk akkor a Fate Zero hasonlít rá úgy-ahogy... Látványos harcok, jól kidolgozott, epic karakterek. Bár az alap sztori teljesen más, szerintem sokkal jobb nála.


Szintén látványos harcok, epic karakterek, és talán hasonló humor jellemzi a Sengoku Basarát. Az alapsztori itt is teljesen más, de szerintem hangulatra hasonló a 2 mű.


Shingekit még nem láttam, úgyhogy azt passzolom.


Ha epic főszereplőket akarsz, és nem kell hasonlítani egyikhez sem, akkor Berserk (!!), Claymore, Hellsing Ultimate (!), Hajime no Ippo (oké, itt nem a főszereplő az epic, hanem a társai), sok epic karakter van a Hunter X Hunter-ben, Gantz, és a fentebb említettek nagy részében is vagy vagány a főszereplő, vagy valami fontosabb karakter lesz az.

2013. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
acel word az a SAO-ra hasonlít
2013. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!