Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért van az anime figuráknak...

Miért van az anime figuráknak hatalmas szemük?

Figyelt kérdés

2014. márc. 13. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, láttál már rendes japánokat? Nekem szerencsémre van japán osztálytársam, s hatalmas szemei vannak!
2014. márc. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A kisbabáknak aránytalanul nagy fejük és szemük van egy felnőtt emberhez képest. A rajzfilm készítők (nem csak a japánok) ezeket az arányokat másolják le, mert ez ösztönösen szimpátiát, szeretetet vált ki az emberből, anélkül, hogy ez tudatosulna benne.
2014. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
+ rajzolási stílus függő...
2014. márc. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyrészről az első hozzászólásában van valami.

.......

Másrészről:

....


Az InuYasha-ban volt egy ilyen rész:

- Tetszik nekem XY, mert szép nagy szeme van.

.....

Szerintem ez összefügg azzal, hogy a japánoknál a szépségideállal.

------

2014. márc. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Funatka válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.A japánoknak nagyon sokban különbözik a magyar emberek ideáljaival.Pl ők a fehér bőrre buknak inkább és a természetességre.Talán mivel a sárgabőrűeknek húzott és vékony szemük van nagyon tetszik nekik a nagy szem.
2014. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát persze! A japánoknak tényleg nagy szemük van

- kontaktlencsével (16 mm-es)

- és egy amolyan szemfelhúzóval, ami segítségével (elég embertelen, és brutál módon) felhúzzák a szemhéjukról a bőrt


amúgy nem magamtól írom, éltem kint kóreában, japánban egyaránt, az európaiaknak egyértelműen nagyobb szemük van - japánok is tudnak maguknak nagy szemet csinálni az utóbbi módon, és ez meg rohadtul nem a természetességhez tartozik! :)


Odakint beszéltem egy lánnyal, aki azt mondta, hogy egyszer túlplaztikázta magát a szemhéj felnyomóval (nem jut eszembe a neve, de megírom, ha eszembe jut) és felsértette a szemét. "Itt a lányok megtesznek mindent azért, hogy kawaii-k legyenek (cukik legyenek)" (magyarra lefordítva)


És egy természetes Japán így néz ki:

[link]



A kérdésre válaszolva a kisbabáknak, a kölyök állatoknak is nagy szemeik vannak és pici orruk azt Venus Angelic is elmondta, gyakorlatilag erre vezethető vissza a rajzstílus

2014. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem nagy szem nélkül is aranyos egy figura, sőt. Bár nyilván azért, mert nem vagyok japán.

2014. márc. 15. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább a 2002-2006-os időszakra jellemzőek az óriási szemek, utána már kezdik szépen lassan megközelíteni a normális értékeket, legalábbis a férfi szereplőknél kezdenek divatba jönni az arányok, a női karaktereknél maradtak az aránytalanul nagy fej és szemek, pici orr, száj. A férfi szereplőknél gyorsabb ez a folyamat, de a nőknél is meglátszik. Ennek tényleg a japán nőideálhoz lehet köze.
2014. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!