Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyan kell mangát rajzolni?...

Hogyan kell mangát rajzolni? Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

Tanácsokat szeretnék kérni ezzel kapcsolatban (pl. milyen eszközzel csináljam, vagy egyáltalán hogyan kezdjek neki). Ha mangákból próbálok másolni, az mennyire segít? Mit ajánlotok, hogyan rajzoljak mangát?

Esetleg olyan könyveket is írhattok, amik a mangarajzolásról szólnak és lépésről lépésre tanítanak benne.



2016. febr. 3. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem rajzolok mangát, de gondolom papír-ceruzával ugyanúgy elkezdheted.

[link]

2016. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Esetleg valaki tud még írni tanácsokat?
2016. febr. 6. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen tanács kell még? Esetleg megnézed, milyen a manga stílus, és elkezdesz úgy rajzolni...??
2016. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
63%
Ha van telód akkor azt ajánlom, hogy írd be a play áruházba, hogy draw manga és próbáld ki az eggyiket. Énis ezt csinálom.
2016. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
NE VIDEÓRÓL MÁSOLJ!!! Ha az elején nincs ötleted, nézz képeket a neten, és azokból próbálj ötletet meríteni, de ne másolj. A mangában az a jó (meg úgy alapból a rajzolásban), hogy kifejezheted vele az érzéseidet. Ceruzával rajzolj, és kezdd azzal, amiben jobb vagy, vagy amelyik tetszik.
2016. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Először is rajzolgass... vegyél elő egy képet ami tetszik, nézd meg jól, majd tedd el és próbáld fejből lerajzolni. Aztán hasonlítsd össze ha kész és nézd meg milyen hibákat követtél el, arányok meg stb. Célszerű egyszerűbb képekkel kezdeni ha nem vagy gyakorlott a dologban még.

Persze legyen egy jó ceruzád, radírod, mert nagyon nem mindegy szerintem hogy mivel rajzol az ember.

2016. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 14. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán én jobban bele tudnálak vinni a manga furfangjaiba. Szívesen segítenék.

Add meg az e-mail címed, és kapcsolatba lépek veled azon keresztül ;)Az úgy könnyebb.

2016. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A rajz se egy olyan hobbi, hogy hasamra vágok a pálcika ember rajzolás után.


Egy tehetséges ember is éveken át tanulja/gyakorolja.


Amióta eszemet tudom a rajz egy olyan dolog, amitől elszakítani nem tudnának.

S igen éveket görnyedtem papír felett + művészeti suli 10-12tanórákkal megáldva x')

Alapoktól kell kezdeni magát a rajzolást, nem egyből egy adott stílusra ugrani. Grafikai alapok (vonalkezelés, arány, tónus stb), anatómia (még ha nem is jegyzed meg a csontok,izomzatok neveit de tudnod kell mi milyen irányba hogyan kapcsolódik s mozog), ábrázoló geometria, de mindezek mellett tudni kell hogy az agyad kezed mennyire vevő az arányos rajzoláshoz. Fejleszthető-e.


Kezdésnek kockák téglalapok arányos rajzolásat tanulja az ember, majd a bonyolultabb formák + rapéria (anyag ahogy gyűrődik stb)


A vázlat rajzolásához jó a ceruza, golyóstoll is. Meg kell tanulnod halványan s erőteljesen használni.

Halványan sok sok vonalból saccra felfirkálod a kívánt formát s a vonalak sokaságából kirajzolódik az adott forma, kicsit erősebb vonallal kihúzod. RADÍRT FELEJTSED EL a vázlat rajzolása alatt, akkor veheted elő ha a kontúrt kihúztad toll/tus vagy csőtollal.


Sok gyakorlás után lecsökken a vonalsokaság s rutinból fog jönni a kívánt forma rajzolása. Biztos láttál mangaka videókat ahol már annyiszor rajzolta az adott keraktert, hogy egyből filccel meghúzza a vonalakat. Az több ezer óra munkája.


[link]


BnS mmo-n előre tervezek ruhát+ hajat, a fekete kontúros egyik karakteremről rajz.

A ruharajz gyors pár mp es vázlat, mint ötlet. A haj-rajzokat utcán sétálva firkáltam. Ott látszik is a sok kicsi halvány vázolgatás.

A fekete az zebra golyóstollal van kihúzva, grafit előrajzolással.


Persze rajzolok más stílusban is, a manga hobbi.

Anno megszólt a művész úr, hogy a manga egy semmilyen rajz, nem művészet...fogadtam vele, ha olyan jól tudja akkor rajzoljon kövi találkozásra. Nyertem xD szörnyű volt. Tiszta görög pasas feje volt. Onnantól nem hordja el a manga rajzolást><

23-N

2016. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezeket használom össz-vissz, ezek közül is a rotring+golyóstoll (zebra nemrég megmurdált ><)

[link]


A fehér ceruza tömör (nincs fa külseje), abból 12db os színes kiszerelésem van még, meg akvarell ceruzáim. Színessel már nem nagyon dolgozok. A kontúros képeket max gépen kiszinezem.

A radírt nem igazán használom, hegyzőt pedig nemis használok >< úgy lezelem az eszközöket, hogy nem kell. (max szikével igazítok rajta)

2016. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!