Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Tudnátok mondani ilyen animéket?

Tudnátok mondani ilyen animéket?

Figyelt kérdés

Olyan animéket keresek, amelyek az Edo-kori Japánban játszódnak. Bár, a korszak nagyjából mindegy, a lényeg, hogy az emberek kimonoba és yukatába legyenek öltözve (vagy valami hasonló jellegűbe, a lényeg, hogy a feeling meglegyen) az egész animében, tehát ne ilyen pár perces yukatás jelenetek legyenek benne.

Zavarosan fogalmazok, tudom, de a lényeg, hogy egy olyan animét szeretnék látni, amelyben még nem a mobil csörög, hanem a szamurájkardok csattannak.

Előre is köszönöm!



2016. ápr. 21. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
fuyu no semi
2016. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hakiouki
2016. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gintama - itt ötvöződik a "jelen" és a "múlt", de van rá magyarázat. Viszont ez elsősorban paródia, ettől függetlenül kb. a 60. résztől lesznek már hosszabb történetívek és harcok (az utolsó két Arc pedig egyszerűen nagyon jó volt). A szereplőket és a történelmet tekintve az Edo-kor és a Meiji-restauráció határán játszódik.

Rurouni Kenshin - szintén az Edo-kor és a Meiji-restauráció idején zajlik a történet, ez szerintem maximálisan megfelel az igényeidnek.

Katanagatari - Edo-korban játszódik, van benne egy kis szerelmi szál is, meg rengeteg beszéd

Illetve itt van egy egész jó összeállítás az ilyen animékből, bár itt nem csak japán történelem és Edo-kor van:

https://www.youtube.com/watch?v=u63IahETHTs

2016. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Donten ni Warau

Peace Maker Kurogane

Basilisk: Kouga Ninpou Chou

Sarai-ya Goyou

2016. ápr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieknek!

A Gintama tényleg nagyon jó, abszolút élveztem. Viszont sajnos ezek az igények közé annyira nem illik be :D

2016. ápr. 21. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Samurai shamploo, ez ebben a korszakban játszódik, de a stílusa/zenéi ilyen hip-hop os. De nagyon szórakoztató szerintem.
2016. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Serenite válasza:
Inuyasha ott a csaj átkerül a középkori japánba és csak pár rész van ami az ő idejében játszódik
2016. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!