Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mit tanítottak nektek az animék?

Mit tanítottak nektek az animék?

Figyelt kérdés

Volt olyan ami megtanított valamire? Ha igen, melyik?

Konkrétan a Mahou Shoujo Madoka Magicára gondolok, de írhattok mást is.



2016. aug. 12. 23:44
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm!
2016. aug. 13. 12:41
 12/28 anonim ***** válasza:
36%

[link]


Én ezeket tanultam az animékből. Köszönöm, Japán!

2016. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
65%

#10: írhattad volna másképp, mert ez a "pincébe zárva" dolog, mindig az utálkozóktól jön elő. Az, hogy ki - miből, mit tanult, az legyen az ő dolga.

Ha meg nézel animéket - oké (az, hogy ki - mennyit látott, az az ő dolga. Animefan vagyok, de csomó más dolgom is van).

2016. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%
12-es ezt viccből iród, vagy komolyan azt gondolod, hogy minden anime ilyen? Mert egy ilyesmi listát simán lehetne csinálni Hollywoody filmekből is, vagy kb bármiből.
2016. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
33%
Miért nem gondolnám komolyan? Azok az animék pontosan ezeket az értékeket promotálják, ha láttad őket te is tudhatod. Egyébként mi baja van a sok animésnek Holywoodal? Kezdjük ott, hogy a filmipar nélkül még mindig nem léteznének az animék, ráadásul még a sok ostoba remake és blockbuster közepette is több értéket hány ki a filmipar, mint japán az elmúlt 5-6 évben. És igen, rengeteg ilyen kínai mesét nézek, szóval tudom miről beszélek.
2016. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
+ Ki mondta, hogy minden anime ilyen? Senki.
2016. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 D-Mano ***** válasza:
79%

Azok közül az animék közül, amiket eddig láttam, egy sem tanított meg semmire sem. Jó esetben semelyik animés sem tud felsorolni ilyen dolgokat. Mert, habár szegény hozzászóló kissé le lett szólva, az, hogy "pincében" kell élni ahhoz, hogy animékből tanulj meg bármit is, igaz. (Egyetlen kivételt tudnék említeni: a NANA-t. Nekem nem volt szükségem arra a tanulságra, amit az adott volna, de nyitott szemmel járva a világban, látszik, hogy léteznek olyanok, akiknek lett volna...)


Az is említve volt, hogy minden értékrendet közvetít. Nos, itt az a lényeg, hogy nem mindegy, milyen értékrendeket erősítő médiaterméket fogyasztasz. Hollywood-i filmek, nyugati sorozatok stb. épp úgy közvetíthetnek pozitív és negatív értékrendet, mint az animék. És ennél a pontnál megemlíteném, hogy fórumokon sok olyan animést láttam, akik már-már szemellenzősen istenítik az animék értékközvetítő szerepét, sőt az animés szubkultúrát a társadalomban fölérendelt szerepűnek tekintik. (Nem általánosítok, csak látok egy ilyen NÖVEKVŐ negatív tendenciát a szubkultúrán belül!)


Pedig van Japánnak egy beteg, értékromboló oldala, és ez ugyanúgy kiütközik az animékben is. Tehát, az aki azt a képet linkelte be ide, nagyszerűen rámutatott erre a dologra. A már említett fórumkon mindig Ghost in the shell-el, Steins;Gate-tel, Fullmetal Alchemist-tel stb. ilyen típusú művekkel példálóznak, hogy bizonyítsák az animék értékteremtő szerepét. És ezeket a műveket én is valóban értékteremtőnek tartom, a gond ott kezdődik, hogy ezen műveket mutogatva jelentik ki, hogy az animék ÁLTALÁNOSSÁGBAN értékteremtőek, nem pedig azt, hogy VANNAK KÖZTÜK értékteremtő alkotások. És így egy kalap alá veszik az ecchi/guro/lolicon(határait súroló)/stb... szennyel őket, amik már közel nem értékteremtőek.


-Egy animés-

2016. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Elnézést, de rosszul fogalmaztam meg a kérdést.

Van pl egy anime, ami a barátságról szól, és ez az anime pedig bemutatja milyen fontos is a barátság. Nem kell, hogy tanítson valamit, de ennek az animének ez a mondanivalója. Ilyesmikre gondoltam, de igazából voltak olyan válaszolók akik leírtak néhány ilyet, amit köszönök és örülök neki. ^^ Nem az animék alapján tanulom meg az alap szociális készségeket, de vannak olyan animék amiknek mély mondanivalókuk van és ezeken jó néha elgondolkozni. Sokszor erőt is merítek belőlük. :)

2016. aug. 13. 21:22
 19/28 anonim ***** válasza:
17%

Manga:

Sun Ken Rock: A vilag egy szar hely.


Anime:

Death Note: A vilag egy szar hely.


Zero no Tsukaima: A tsundere karakterek irritalloak.


Light Novel:

Tate no Yuusha no Nariagari: Ne bizz meg az emberekben.


Nidome no Yussha: Szeretem a gonosz(szadista) fohosoket.

2016. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
53%
16-os! Mivel ez volt az egyetlen hozzászólásod és ironikusan megköszönted japánnak, ebből EGYÉRTELMŰEN az jön le, hogy ennyire tartod a műfajt, ha nem így van, akkor legközelebb fogalmazz másképp. A kínai rajzfilmek meg nemértem hogyjönnek ide de egészségedre.
2016. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!