Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mondoconra érdemes előre...

Mondoconra érdemes előre jegyet venni?

Figyelt kérdés
Még soha nem voltam Mondocon-on és mindig az utolsó pillanatban vagy túl későn jut eszembe, hogy jegyet kéne venni. Mennyire számít, hogy ott helyszínen veszem a jegyet vagy nem?

2019. jan. 4. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi eddig kétszer voltunk, egy őszin egy nyárin és mindig helyben vettük a jegyet.

Nem tudom, elővételeseknek mennyit kell sorba állni, de nekünk az őszin pár órát ott kellett dekkolni.

Viszont a nyárin még a tömeg előtt/után értünk oda és konkrétan senki nem állt a bejáratnál szóval csak simán beszambáztunk.

2019. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de nem online, hanem jegyárusító helyeken. Ha online veszed, ugyanúgy sorba kell állni.
2019. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót :)
2019. jan. 4. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy.

Ha nem nyitásra mész, a sorbanállás egészen kibírható, általában gyorsan be lehet jutni, ha helyszínen veszed a jegyet.


Az elővételes (online) meg abszolút a legkényelmesebb, mivel nem kell elmenni az árusítóhelyre, vagy előkapirgálni a pénzt, csak felmutatod a papírt és kapod a karszalagot. Ha earlybird jegyet veszel, az a legolcsóbb, viszont akkor már hamar meg kell venni.


Egyébként én általában, ha nem tudom, rá fogok-e érni, nem veszem meg előre. Mert akkor csak kidobtam a pénzt az ablakon.

2019. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig a SkuraZaka-ban veszünk jegyet, egy animés bolt Budapesten a Kálvin tértől kb. 5 percre. (Ez nem opció, ha vidékről jössz, de ha nem, akkor nagyon ajánlom, mert megspórolod a sorban állást és ugyan olyan a jegy, mint a helyszínen. Ehhez minél hamarabb kell menni, nehogy elfogyjon, vagyis ez legfeljebb a következő con(ok)-ra tanács^^.)
2019. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én online rendelem a jegyet. Bár az elővételes sorban is sokan szoktak lenni, tavaly már QR-kód felmutatásával is ideadták a jegyeket, és a szervezők mászkáltak a sorban, hogy akinél van QR-kód, az mutassa. Így én kb. 15 percet vártam, a barátaim meg, akiknél nem volt QR-kód, majdnem egy órát. De egyszer az egyik barátom nem szólt, amikor vettük a jegyeket, hogy amúgy ő is kér, és ez az utolsó utáni pillanatban derült ki (con előtti napon talán), így ő a helyszínen vette. 3 vagy 4 órát állt a szakadó esőben. Mi vonattal megyünk fel Pestre, 9-10 körül szoktunk megérkezni a Hungexpóhoz, amikor már rohadt sokan vannak, szóval nekem ez a QR-kódos dolog bejött.

De most két conos társam is Pesten tanul, szóval lehet, hogy idén SakuraZakából vesznek jegyet, aztán majd kifizetem nekik, és egyik sorban se kell sokat állni.

Amúgy a korábbi jegyvétel az előző válaszolók között már említett Early Bird jegy miatt jó, az kb. 500 forinttal olcsóbb, mint a helyszíni, kb. con előtt egy hónappal kezdik el őket árulni (online és a jegyeket árusító boltokban is van emlékeim szerint).

2019. jan. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom, hogy meddig fogom még húzni a dolgot, de megint nem mentem el. Magával a távolsággal nem lenne gond, mert pesti vagyok, de egyedül nehéz rávenni magam.

2019. jan. 5. 20:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Con-os csoportokban mindig van akik társaságot keresnek mert egyedül mennének. Barátkozz össze néhány ilyennel és menjetek együtt. :)
2019. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a tavalyi nyárira egyedül mentem és nem bántam meg. Pár kedves ember odajött beszélgetni hozzám, aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy folyton velük vagyok. :D Szóval a Con jó az ismerkedésre is. (de azért csak óvatosan)

Amúgy a fent említett faces megoldás is jó lehet.

2019. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!