Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért nem zárják be az autós...

Miért nem zárják be az autós mozikat?

Figyelt kérdés

Az autók okozta környezetszennyezés nem elhanyagolható. lehet jönni a repülőkkel és a hajókkal, de ha annyira jelentéktelen lenne, akkor az utastérbe vezetnék az kipufogógázt. Mégsem ezt teszik, tehát mégsem annyira jelentéktelen, ami az autóból kijön.

Ha fontosabb dolgokhoz autót használnak, még érthető, de pusztán szórakozásból szennyezni a levegőt, ez nagyon irreális. Filmet nézni lehet máshol, máshogy is. Direkt az autóknak ilyen helyet fenntartani ostobaság, csak a nyerészkedés számít, mert egyeseknek nagyon megéri, a többi pedig senkit nem érdekel.

Most erre lehet azt mondani, hogy a normális moziba is sokan autóval mennek, de nem mindenki. És lehet sok mindent mondani, hogy még mi szennyezi a levegőt, de most nem a sok mindenre gondolok, hanem konkrétan erre. Miért nem gondol bele senki ebbe? csak poénból, szórakozásból szennyezni a levegőt, az elég nagy ostobaság! Ez abszolút nélkülözhető lenne!



2020. júl. 10. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Jesszus, Kérdező... mit szívtál?
2020. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kérdés adott. Aki kicsit is akarja, könnyen beláthatja, hogy ez, ami van nem igazán jó így. De a legtöbben nem akarják belátni, és érveik sincsenek. (Neked sem volt.)
2020. júl. 11. 13:15
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Nincs már autós mozi!!! Egyszer megengedték egy itthoni bandának, hogy szervezzenek ilyet, de csak a korona vírus miatt.
2020. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy bizony ahogy te is utaltál rá (csak utána egyből tagadtad is), a legtöbb ember a "sima" moziba is autóval megy. A különbség egészen irreleváns. Főleg, hogy alig vannak autós mozik. Igazából sikerült a legkisebb pontján megragadnod a problémát. Ezer évig kéne autósmozikba járni ahhoz, hogy annyi környezetszennyezést okozzon, mint egy átlagos város egy hét alatt.

A kérdés komolytalanságát pedig csak növeli, hogy szerinted a mozin kívül - ahol igazából nem is járnak az autók, csak nem a parkolóban álltak le, hanem 20 méterrel odébb - bármilyen más indokkal teljesen indokolt autóba ülni. Miért nem kezdjük boncolgatni, hogy munkába miért autóval megy a döntő többség? Pedig ez mindennapos tevékenység, nem csak hébe-hóba többévente egyszer csinálják, és tízezerszer több embert érint, mint egy autós mozi. Sokan csak kényelemből ülnek autóba, busszal/vonattal is ugyanúgy be tudnának járni. Vagy miért nem piszkáljuk azokat, akik vásárolni, nyaralni, szórakozni autóval mennek, holott 90%-ban ez kiváltható lenne szintén tömegközlekedéssel?

És akkor csak az autókról beszéltünk. Hány olyan mellőzhető tevékenység van, ami csak terheli a környezetet!

... bár azért tegyünk hozzá, kell némi értelem ahhoz, hogy erről vitázni lehessen. Ez pedig neked nincs meg. Valami bekattant nálad, azóta ezen rugózol, mint tiniribi a 20 centis pélón.

2020. júl. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4. Köszönöm, hogy ilyen szépen kifejtetted, hogy mennyi értelem van bennem - miután nem ismersz, ez inkább téged minősít.


Egyébként pár dologban igazad is van. Csak hogy lásd, nem vagyok akkora tiniribi a 20 centis pélós idióta, ahogy gondoltad. Igen, belátom, hogy vannak dolgok, amikben igazad van. erre nem számítottál, mi?


Igen, egyébként lehetne boncolgatni, munkába miért autóval megy a sok lusta, környezetre érzéketlen ember. És sok helyre máshova. Mégis, nem tettem fel globális kérdést, hogy miért megy annyi ember annyi helyre autóval.


Bár te se vetted figyelembe minden szempontomat. Munkába menni muszáj. Az autós mozi meg teljesen nélkülözhető. Szóval nem értek egyet azzal, hogy ennyire egy kalap alá veszel mindent. Pont ezt is akartam elkerülni, hogy a világ összes dolgáról legyen szó egyszerre, mert abból szakdolgozatot lehetne írni, olyan terjedelmű, ezért is gondoltam az autósmozikra csak. Te itt most a világ összes dolgáról akarnál vitatkozni a gyakorin, ezt komolyan gondolod? Mert tejredelmi okokból ez kicsit nehéz lenne.


Igen, autóellenes vagyok.

Igen, sok ember mindenhova autóval megy. Moziba is és máshova is.

Autósmoziba csak autóval lehet menni. Lehet, nincs is olyan sok autósmozi, mint gondoltam, oké. Lehet, kicsit túlzásokba estem, oké. ettől függetlenül nem gondolom, hogy autósmozira szükség lenne, mert több a hátránya, mint az előnye.

Igen, van ezer más dolog a világon, ami szintén károsítja a környezetet. Most ha ezekbe is belemennénk, soha nem lenne vége.

És igen, sok más dolog is van, pl. autós találkozók, hobbi céllal. Elég hülye hobbi, hogy a környezetet szennyezzük, mert máshogy nem tudjuk jól érezni magunkat. És erről szól az autósmozi is.


Itt gyakorin könnyű elintézni, lehülyézni engem. Ettől még 10 évvel rövidebb ideig élnek a Pestiek, mint élhetnének, az autós szennyezés miatt. Igaz, ez sem volt a kérdés. De ha külön-külön minden autós dologra feltennék egy kérdést, hogy az miért kell, mindegyiknél én lennék a hülye. De ettől még megdöglenek az emberek rákban a környezetszennyezéstől. Mert autósmoziba mennek, mert lusták máshogy menni munkába, ésatöbbi, ésatöbbi. Ha neked annyira tetszik, hogy egyszerre beszéljünk mindenről, ami autós, ne csak az autósmoziról, felőlem lehet.


Ja, és csókoltatom a tiniribis huszas pélódat.

2020. júl. 19. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért kell egyből b*sztatni a kérdezőt? Vagy nem tudjátok elfogadni hogy teljesen igaza van?

Kérdező ezt és hasonló problémákat nehéz megoldani de egy lásd be egy kicsit biztonságosabb mert tudtommal nem jár a motor és nincsenek egymáshoz nagyon közel az emberek. De nem csak ezzel szennyezik a levegőt. De ezeket nehéz felsorolni

2020. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6. Köszönöm. Bár nem mondanám, hogy TELJESEN igazam van. Oké, ha rajtam állna, én bezárnám az összes autósmozit. És sok mást is megváltoztatnék, amitől sipítoznának az autósok.

Nem jár a motor az autósmoziban, rendben, de mire beállnak oda, az is idő, és az a benzinbűz is a levegőbe kerül, meg amíg elmennek az autósmoziba. Ha ezt meg lehetne spórolni, az baj éppen nem lenne. Nyilván ki kéne egészíteni ezt, és más módon is korlátozni a hobbiszintű légszennyezést, az autósmozi csak egy dolog.


Érdemes lenne egy helyre koncentrálni a kipufogógázt, amit az autósmoziba menet és onnan vissza kibocsátanak. Nem biztos, hogy olyan fantasztikus gyógyító levegő lenne az.


Most csak az autósmoziról volt szó. De lehetne szó ezer más dologról. Miért megy munkába autóval az, aki mehetne máshogy is. Néha tényleg nyernek az emberek pl. fél órát, vagy néha csak perceket azzal, hogy autóznak, de mi az a hihetetlenül fontos tennivaló, amire a felszabadult időt fel tudják használni? Nincsenek mindenkinek gyerekei, nem rohan mindenki vészhelyzetek miatt, hogy annyira kellene az az autó.


Még eddig senki nem tudott érvelni az autóellenességem ellen, lásd a valami huszas tiniribis vagy ki tudja, milyen böszmeséget író korábbi válaszolót, aki azóta se szólt hozzá az érveimre, csak rám fogta, hogy velem nem lehet vitatkozni, mert hogy ahhoz ész kell. De lehet, csak pont nem jár az oldalon gyakran.

2020. júl. 29. 20:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem fél óra az út a melóba hulye lennék másal menni már bocs


6. Voltam

2020. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze, a környezet az nem számít, csak a kényelem. A lustaság nagy úr.
2020. júl. 30. 09:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Fél órás kocsi utat biciklizzek le és melózzak 12 órát szünet nélkül? Ha neked is ilyen melód lenne nem a kényelmet néznéd. Busszal még később érek be vagyis még korábban feküdjek le aludni aztán kialvatlan leszek és egyéb dolgolra nem is lesz időm így autóval megyek... Lehet h neked olyan munkahelyed van hogy pár utcányira de nekem nem. De van akinek még rosszabb. Lehet hogy szenyezzük a környezetet de másképp nem lehet megoldani. Talán ha magyaro. nem lenne ilyen csóró mindegy. Aki meg kevés műanyagot akar használni az gondolom úgy teszi h a boltban nem veszi meg. De attól még legyártották és ha kaja van benne kidobják és a kaja is odaveszik. 8. Voltam
2020. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!