Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik verset szoktak írni ? Ha igen, előfordul olyan veletek, hogy nincs ihlet ? Meddig tart ez az állapot nálatok és hogy ér véget ? Egyszer csak jön ?

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 00:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Több éve írtam viszonylag intenzíven, ami azt jelenti, hogy napi, de "legrosszabb" esetben is heti szinten jöttek a sorok. Nekem a tavalyi tavaszi karantén volt a vízválasztó, akkor megrekedtem. Visszagondolva ezt az ingerszegénységnek tudom be, a legtöbb alkotó ember az őt körülvevő dolgokból merít a leginkább. Amúgy mindenkivel megesik, hogy nincs ihlet, vagy írásra hangolódás. Egészen pontosan az a gyakori szerintem, hogy hiába írsz le valamit, nem sikerül úgy megfogalmaznod, ahogy az tényleg benned van, és ez bosszantó. Én általában az igazi érzelmi mélypontokból szoktam írásssal kikecmeregni, a rengeteg feszültséget, fájdalmat így adom ki magamból (és sokan mások is). Szóval nálam ez zár le egy "ihletetlen" szakaszt.
2021. máj. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szoktál szomorú, drámai hangvételű verseket írni ? És szerelmeseket ?
2021. máj. 21. 01:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem van hogy hónapokig semmi, aztán bumm jönnek a sorok. Nálam inkább az van, hogy érlelődik egy vers és mire leírom addigra már kerek egész és a mondanivalója is megvan. Inkább írok kevesebb verset de jobbat mint sok kis összecsapottat.
2021. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam változó, ha megakadok foglalkozom mással (horgolok, hímzek stb.), vagy keresek valami kihívást, komolyabb feladatot.
2021. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És Te, kedves Utolsó, milyen típusú verseket szoktál írni ? Nagy terjedelműeket szoktatok írni ?
2021. máj. 22. 20:20
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
4-es vagyok, én mindenféle témában szoktam írni, most épp egy kolléganőmnek alkotok. A lánya idén ballag, és a tanároknak az egyik búcsú ajándék egy személyre szóló vers lesz, amit aztán a gyerekek antikolt papírra kézzel írnak fel. Hogy kitől ki búcsúzik sorsolással dőlt el, róluk kellett a gyerekeknek pár gondolatot összeszedni, amit aztán verssé alakítok. Külön-külön rövidek (4-5 versszak, az osztályfőnöké lesz hosszabb), de van vagy 20 fő, akitől búcsúznak (igazgató, osztályfőnök, alsós tanár, vannak tárgyak, amiből két tanáruk is volt az évek alatt stb.). A végén legalább nyolcvan versszak lesz. Eddig ez a leghosszabb művem. Egyébként szoktam köszöntőket írni alkalmakra, kicsit depisebb verseket, de vannak vidám műveim is.
2021. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sok sikert kívánok az íráshoz. Sokat olvasol, hogy fejleszd a szókincsedet ? Régies szavakat, kifejezéseket is használsz a verseidben ? Szerelmeseket is szoktál alkotni ?
2021. máj. 22. 21:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy :) Sok sikert neked is!

Igen, szeretek olvasni :) Vegyesen olvasok mindenfélét. A kedvenc íróm Stephen King, de nagyon szeretem Jane Austen-t, és a Brontë nővéreket is.

A klasszikus versformákat szeretem, és vannak romantikus és szerelmes verseim is.

Próbálom kerülni, de akarva-akaratlan is becsúszik egy-egy régiesebb kifejezés.

Te milyen verseket írsz?

2021. máj. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Igazából mindenfélét. Pont ez, ami néha megkavar... Van, hogy egyszerre két-három vers is jár a fejemben. Mind más stílusú. Van, ami inkabb dalszöveg formájú, kissé szlenges, a másik inkább gyerekeknek való, ( esőről, állatokról szól például ) , a harmadik pedig kicsit depis ( elvágyódás csendes vidékekre , stb... )

Ebben vannak néha régies kifejezések. Kedveled Arany Jánost, Radnótit, Ady Endrét ? Nekik annyira szép, költői megfogalmazásaik voltak. ( Arany kard áthull a leveleken , Radnóti írta ezt, de nem pont szó szerint. )

Nekem aligha vannak ilyesfajta értékes, eszményi fogalmazásaim. Persze igyekszem fejlődni...

Te szoktál tájleírást fogalmazni ?

2021. máj. 22. 23:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne is mondd :D Tele vagyok füzetekkel és cetlikkel, amiken egy-egy kallódó gondolat, verszak, verskezdemény található :)

Arany Jánosnak a balladáit szeretem nagyon, Radnótitól a Bájoló a kedvencem, Adytól a Beszélgetés egy szekfűvel és a Finita.

Most, hogy belegondolok, tájleírást annyira nem. Inkább érzelmeket, gondolatokat fogalmazok meg.

Kicsit kóros, de néha már rímekben álmodom :) Persze mire leírnám a szószerint álmodott verset, alig emlékszem rá :(

2021. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!