Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Csak engem irritál és tűnik...

Csak engem irritál és tűnik úgy, mintha az e-girl és e-boyok próbálnának olyan lenni, mint a gothok, rockerek, emosok és punkok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
engem is nagyon zavar
2021. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Engem például nem zavar, mert fogalmam sincs mik azok.
2021. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan mintha csak divatból csinálnák ezt (öltözködnének úgy). É az is különösen zavaró, hogy az emberek összekeverik a stílusokat az e-boy/girl stílussal.
2021. jún. 2. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Azért, akinek van egy kis fogalma erről, az látja az öltözködésben is a különbséget. Annyi a közös, hogy mind feketében van.
2021. jún. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Teljes mértékben egyetértek, de közben a négyessel is.

Az is irritál, hogy a távolabbi rokonaim/ismerőseim még mindig abban a hitben vannak, hogy biztos valami “depressziós emós” hülyegyerek lehetek huszonévesen, többre nem is kíváncsiak, pedig tudnék mesélni nekik a zenei/életszemléletbeli világomról bőven, és arról, hogy semmi köze nincs azokhoz a baromságokhoz, amiket hajlamosak a hozzám hasonló emberekre aggatni. (Gothnak vallom magam egyébként egy kis grufti beütéssel de nem, soha nem ártanék magamnak és depressziós sem vagyok. 😂)

Most újabban ehhez nyelvöltögetős, pózerkedő ribiklánhoz fognak hasonlítani… egyre jobb. 👍🏼🥶

Ez most egy aktuális divatirányzat, aminek egyébként semmi mélysége nincs. Hallottam valami olyan teóriát is, hogy eredetileg ez az e-girl és e-boy pont a műmosolyú, beállított fotós influencerekkel szemben létrejött “ellenkultúrának” indult, aminek az lenne a lényege, hogy “edgy-bb”, “alternatívabb” külsejű lányok és fiúk szándékosan töltenek fel magukról “hülye fejes”, nem annyira beállított stílusú képeket, meg szándékosan retadált témájú videókat.

Erre ugyanazt a magamutogatást és r*banc kiállítást rendezik meg a neten, mint a szoláriumban szénné égett póthajas barbibabák, csak abban a hitben vannak, hogy a stílusuk “hűűdeegyedi”. 🤢 …Pedig azt is nyúlták különféle, már létező szubkultúráktól.

És tudom, hogy majd jön a fröcsögés azzal kapcsolatban, “mindenki azt vesz fel, amit szeretne, ebbe senkinek semmi beleszólása”… igenám, de szerintem rettenetesen gáz, amikor az illető teleaggatja magát olyan szimbólumokkal, olyan zenei előadók (fast fashion üzletben megvásárolt) merch termékeivel, amikről még azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák.

2021. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából independend személyként (nem sorolom magam semilyen szubkultúrába sem) de a goth szubkultúra áll hozzám a legközelebb. Szintén huszon évesen nem nagyon izgat ez az egész egirl/eboy jelenség

Tegyék ha jól esik nekik. Engem nem zavarnak. Úgysem egy körben vagy zenei irányzatban mozgunk. Nyilván nem tartom őket valami egyedi kis snowflakenek de attól még nem sok vizet zavarnak az én életemben. Egyébként sem szoktam másokat sem skatulyázni hogy ez pláza ribnc ez meg egy pózer egirl mert nem látom sok értelmét valakit kapasból leírni valamilyenek első benyomás alapján. Csalódtam már pozítívan szóval nem szabad szerintem gyorsan megitelni és elitélni valakit.

2021. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
85%
Engem nem zavar. Az e-boy-/girl stílusnak pont az a lényege, hogy különböző helyekről "lopkodnak" össze különböző, általuk nagyon karakteresnek talált stílusjegyeket, ezekből kialakítva a saját stílusukat, ez elől nyilván az általad felsorolt szubkultúrák sem menekülnek meg. És igen, divatból csinálják, ez sosem volt titok. Igazából csak az internetes nézőközönségük miatt öltözködnek és viselkednek úgy ahogy, és csak az interneten. Valószínűleg, ha a valóságban találkoznál egy e-boyjal vagy e-girllel, ugyanúgy öltözködnének és viselkednének mint egy átlagos tizenéves. Amúgy az e-boyok-/girl-ök egyik jellegzetes jellemvonása, hogy sosem veszik magukat túl komolyan. Az e-boyok-/girl-ök többsége nem sorolja magát egyik általad felsorolt szubkultúrához sem, és nem is célja olyannak tűnni, mintha mégis oda tartozna, főleg nem akarja megsérteni a szubkultúrát. Legtöbbször csak iróniából, vagy személyes preferencia révén viselik a stílusjegyeket. Szerintem csak túl komolyan vetted őket. Az meg hogy az embere keverik a stílusokat/szubkultúrákat, már nem az ő hibájuk. (Szerintem amúgy őket is ugyanúgy idegesíti.) Amúgy a 4. válaszolóval is egyet értek, eze között a stílusok között annyi a közös, hogy mindegyi szereti a feketét. Mellesleg nincs olyan, hogy emoS. Olyan van, hogy emo. Azt mondani/írni, hogy emos, olyan, mintha azt mondanád/írnád, hogy gothos, punkos, rockeros, stb.
2021. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ezek csak akkor nem idegesítenek fel,ha megpróbálod teljesen ignorálni őket.

a lényeg,hogy te tudod mi a különbség,az e-girlek pedig általában tudatlanok,és számukra csak a ruha a lényeg.(gondolom van kivétel is.)

2021. nov. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!