Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Azt hallottam, a postáról...

Azt hallottam, a postáról lehet rendelni olyan csomagokat amiket senki sem vett át/elvesztek. Hol tudok ilyet szerezni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 1. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen aligha van. Ha nem veszi át a címzett a megadott időben a küldeményt, akkor visszaküldik a feladónak.

Facebookon szoktak olyan kamuhirdetések lenni, hogy nagy csomagküldő szolgálatok az át nem vett csomagokat zsákbamacska/mystery box jelleggel olcsón meghirdetik, de ezeknél se gondold hogy a sok száz dolláros elektronikai termékeket és mindenféle drága cuccot rejtenek. Ez általában csak egy béna kereskedői trükk, hogy az eladhatatlan, raktáron porosodó, elavult, lejárt, már semminek kell cuccokat jelképes áron megpróbálják még egyszer kiszórni és megszabadulni tőlük. Aztán kapsz egy zsák semmire sem jó kábelt és vacak, bóvli kínai "szórakoztató" eszközöket, amiket kb. semmire nem fogsz felhasználni.

2022. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Elveszett csomagot mégis hogy kézbesítenének, szerinted?
2022. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Angliában árverésre szokták bocsátani az ilyesmit. De nem hallottam róla hogy nálunk is ez működne
2022. jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A postánál akkor marad végleg a csomag ha a feladó feladja a csomagot valami alacsony értékű tárggyal,a címzett nem veszi át 10 napig,a posta visszaküldi a feladónak-az viszont csak akkor kapja vissza ha kifizeti a visszaküldés díját.Ha az nem éri meg neki mert az értéke a postaköltség alatt van akkor ő sem veszi át/vissza,így a posta nyakán marad a csomag amit 1-2hónap múlva "megsemmisít" bármit is jelent az.Gondolom nem felbontatlanul dobják a darálóba...

Voltam csomagos postás,volt olyan eset hogy a közepesen csóró feladó elküldte a még használható lecserélt ruhaneműjét a nagyon csóró vidéki rokonnak X ezer forintért,a rokon megsértődött ezért nem vette át-vissza feladónak-újabb 1500-2000Ft-ért.A feladónak nem volt szüksége a cuccra,úgyhogy kérdezte hogyan lehetne megúszni a dupla fizetést a semmiért,mondtam neki hogy nem kötelessége átvenni a csomagot,nem fogják beperelni stb.

Úgyhogy ha lenne is ilyen lehetőség abban a csomagban csak valami "szemét" lenne.

2022. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyat hirdettek csak, hogy amik nem kerültek átadásra azokat jótékonysági célokra használják fel.
2022. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
100%
Lengyelországban tényleg lehet venni ilyet. Liciten. 1 exem vásárolt így párszor.
2022. jún. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!