Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen a naplóírás?Tapasztaltá...

Milyen a naplóírás?Tapasztaltátok már a hatását? Furcsa, ha egy férfi naplót ír?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kipróbáltam, 3 napig bírtam. Semmilyen terápiás jelleget nem éreztem, viszont tehernek éltem meg, hogy még egyszer át kell vennem a nap történéseit.


(Ez csak az én tapasztalatom volt, remélem másnak pozitívabb)


24/F

2022. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy ki, milyen típusú ember, nem attól, hogy milyen nemű.

Én egy pörgős nő vagyok, és totál hülyét kapok, ha valamit rendszerbe kell írnom. Nekem nem működik sem a napló írás, sem semmilyen pro-kontra lista írása.

Próbáld ki, lehet, hogy neked segít 🙂

2022. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem furcsa. Én is férfi vagyok, és írok naplót. Nincs ebben semmi rossz vagy elítélendő. És nőies sem.
2023. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tinikoromban, amikor naplót írtam, mindig nagyon magas elvárásokat támasztottam magam felé, például, hogy minden nap írjak valamennyit, és legyen nagyon szép az írásom külalakja. Ezek inkább frusztráltak egy idő után, nem pedig motiváltak, ezért mindig abbamaradt a szokás úgy 2-3 hét után maximum. Most a húszas éveim elején vagyok, két éve úgy írok naplót, hogy zéró elvárásokkal, tényleg csak a magam szórakoztatására, örömére. Ha két hónapig nem írok, nem rágódok rajta, ha lelkesen ülök le írni, de csak 2-3 mondatot sikerül végül papírra vetnem, sebaj. Szerintem így lehet hosszabb távon csinálni, így fog örömöt okozni, és kifejteni a pozitív hatásait.

Amúgy valóban inkább talán személyiség kérdése a naplóírás és kevésbé az ember nemén múlik. Akinek kevésbé erős az íráskészsége, nem szeret írni és inkább más módokon tudja kifejezni, ami a lelkében van, annak inkább teher lenne a naplózás, mint felszabadító tevékenység, más meg imádni fogja. Próbálgasd, neked mi válik be!

2023. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is megpróbáltam. Szintén tehernek éltem meg, mivel túl sok izgalom nem történt velem.
2023. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!