Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A mozikban mikor cserélik le...

A mozikban mikor cserélik le a projektoros képmegjelenítést valami másra?

Figyelt kérdés

A projektornak ezer hátránya van, nem tud valódi feketét gyártani. Kevés a fényerő, energiapazarló és macerás beállítani is.

Léteznek már hatalmas AMOLED kijelzők is, de ott vannak a valódi LED TV-k azaz a Micro LED képmegjelenítés, ahol minden pixel egyesével szabályzott, így elérhető a végtelen kontraszt és a teljesen fekete kijelző ha a a jelenet megkívánja. Ott van az is, hogy a HDR-t is meg tudják jeleníteni, egy projektor meg képtelen rá. Szóval, miért nem vesznek a mozik inkább egy 400 inch-es MicroLED falat? Sokkal szebb lenne a képi világ. Nekem a moziban a projektorok nagyon rossz képi világot nyújtanak, fakó a kép és rossz a minőség is.

Ma már elérhető a HDR 10-es 4K TV-k is a lakosságnak, a mozik nem akarnak előre lépni?

A projektoros megjelenítésben ennyi van, 2010-ig volt létjogosultsága, de azóta…



2022. dec. 22. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Még mindig az a legjobb megoldás. Ennyi.

Ilyen kijelzőket berakni minden moziba hatalmas befektetés lenne, a karbantartásukkal együtt.

Egy akkora képernyő annyi meleget generálna, hogy megmaradni nem lehetne a moziban.

2022. dec. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért mondod ezt? Azért az Imax mozi régi 15kw projektor izzója is csak nyomta a hőt, de el tudták vezetni!

Most is 2x6kw-os izzó adja a fényt, oké van hűtés de ledfalat is lehet hűteni folyadékkal mondjuk.

Igen, befektetés lenne, de ez bisznisz, egy cégbe mindig kell befektetni, mert ha nem, a világ elhúz mellőle.

Csak mindig hallgatom, hogy a streaming lenyomja a mozit, a mozi nézők száma folyamatosan esik. Azért nem nehéz az összefüggés! Otthon 4K-ban tudom nézni, HDR-el és Dolby Atmos hangzással. Moziban meg nézhetem ezek nélkül valami fakó képet gagyi hangzással.

2022. dec. 23. 06:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Fizeted?

Plusz még ez sincs méretben sehol sem egy moziképernyőhöz képest.

2022. dec. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha vennék a mozik olcsóbb lenne a tömegtermelés miatt. De azért egy projektor se TV árban megy. Mozi projektorok is több tíz millió forintba kerülnek, a lámpák beléjük se se olcsó dolgok.
2022. dec. 23. 08:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Legalább VIP termekbe lenne ilyen, az is jó lenne már
2022. dec. 23. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te még nem jártál IMAX-ben, ha szerinted szar a mozik képe:D
2023. jan. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!