Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A barátnőm nagyon jól tud...

A barátnőm nagyon jól tud képeket,rajzokat másolni. Ha neten meglát valamit,le tudja rajzolni. Az édesanyja ebből akar pénzt csinálni. Szerintem ez törvénybe ütköző.Jól sejtem?

Figyelt kérdés
Tehát, vannak rajzok amiket "lekoppint", és vagy kiegészíti, vagy csak simán satírozással,árnyékolással kiegészíti. Másolni remekül tud, de saját ötlete sosincs. Ha ezeket a képeket felteszi a netre, akár megmutatásra, (bár az anyja árultatni akarja ezeket, vagy portfólióhoz,ilyesmikhez), akkor az szerzői jogokat sért,ugye? Nem akarom,hogy emiatt bajba kerüljön,mert szeretem. Köszi a válaszokat. 18/f
2023. aug. 18. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, de ha változtat rajtuk, akkor nem.
2023. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szerző halálától számított 70 év a szerzői jog elévülése. Saját szórakozására másolhat, de árusításra nem. [link]
2023. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. aug. 18. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!