Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy hét szabit kivettem mert...

Egy hét szabit kivettem mert ki vagyok égve, milyen szórakozás/helyekre látogatást tudn átok ajánlani egy nagyon introvertált aszociális embernek, akinek nincsenek kapcsolatai? Esetleg kikapcsolódni van valami, ami pozitívan hat az elmére?

Figyelt kérdés
2023. okt. 28. 04:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Most először próbálnék így is kikapcsolódni csak azért tettem fel a kérdést.
2023. okt. 28. 04:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy csillagvizsgáló létesítményt! Jót tud tenni, amikor tudatosul az emberben, hogy egy olyan létezésben vehet részt, ahol nem a kaotikus emberi társadalom a legfelső szint.
2023. okt. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban nagyon sokat túráztam a város melletti hegyekben, csak úgy. A Budakeszitől délre felkvő "hegyek" kiválóan alkalmasak erre pl, illetve ha pont Budapesti vagy, akkor érdemes összekötni egy látogatással a mammutfenyőknél, már szép nagyok.


Ami még jó lehet, az a kutyasétáltatás menhelyen. Lehet érdemes felhívni párat hogy mikor mehetsz, mert nem mondegy az időpont.

2023. okt. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A túra valóban kiváló önálló program, ezt aztán lehet variálni bizonyos tényezőktől függően, túrázhatsz kerékpárral, rollerrel, kajakkal. De akár azt is túrának vehetjük, ha felülsz a vonatra, buszra, kocsiba és bejárod az országot.


Tarts film/sorozatmaratonokat.

2023. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha tényleg kiégésről van szó, akkor ez az 1 hét csak olaj a tűzre. Megelőzésként szoktak 1 ÉV alkotói szabadságot tartani akik megtehetik. Ha már megvan a baj, akkor nagy valószínűséggel a teljes szakmaváltás fog segíteni.

Én 2 év kihagyás után próbálok visszatérni a vendéglátásba. Nem fog menni, ugyanazokat a tüneteket tapasztalom 3 hét után, mint a kihagyás előtti kb.fél évben. Állandó fáradtság, levertség, az ágyból felkelni is kihívás, betenni egy adag mosást már világbajnoki teljesítménynek tűnik. Abszolút nincs kedvem senkihez és semmihez. Fájdalmaim vannak a hátamban, talpamban. Olyan érzés, mintha egy láthatatlan erő folyamatosan nyomna össze. A munkaidő kezdetével el az érzés fokozódik, mire belépek az étterem ajtaján szinte elviselhetetlen lesz. Ahogy elkezdem a munkát és közeledik a munkaidő vége, enyhül a nyomás. Amikor végeztem, kezdődik elölről a ciklus. Így nem tudom élvezni a szabadnapjaimat, mert ez a furcsa erő folyamatosan nyom össze.

Ha te is hasonlókat érzel, akkor azon érdemes gondolkodni ebben az 1 hétben, hogy mit csinálnál szívesen. Mi az, ami boldoggá tesz. Mit csinálnál szívesen, hogyan szeretnél élni a hátralévő életedben?

Ha "csak" elfáradtál, akkor tényleg érdemes kimenni a természetbe. Akkor is érdemes, ha esik az eső. Csak akkor előbb be kell szerezned egy gumicsizmát meg egy esőkabátot.

2023. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem nem ilyen kiégésem van. Alapvetően depressziós vagyok és hangulatingadozásaim vannak illetve egyéb mentális dolgokat tapasztalok. A melóm viszonylag egyszerű mert csak ezt akarom csinálni, nincs kedvem semmihez alapvetően meg lusta vagyok. De ahogy bejött az őszi idő méginkább elment a kedvem az emberektől és nincs kedvem egyszerűen bemenni, olyan pillanataim is vannak hogy úgy érzem mindenki velem foglalkozik meg hasonlók, pedig csak beképzelem mert sokszor meg olyan a hangulatom hogy semmi se érdekel. De kell 1 hét egyszerűen amikor nyugodtan vagyok önmagamnak. A sorozatozás lesz meg a fetrengés a fő program szerintem.

Egyszerűen inkább embermentes napok kellenek nekem most. Az alvásom is utóbbi napokban még rosszabb mint volt, túl sokat vagyok ébren aztán túl sokat alszok.

2023. okt. 29. 03:57
 7/9 A kérdező kommentje:

ha már hangulatingadozás meg ilyenek közben rájöttem, hogy nem akarok én túrázni csak itthon fetrengeni meg sorozatozni, pihenni. csak egy hirtelen ötlet volt a kérdés, mint általában szokott... de belegondolva nincs semmi amire elmennék most.

Ez a csillagvizsgálós válasz nagyon tetszett.

2023. okt. 29. 03:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy vagy, Kérdező?


Én úgy tapasztalom, hogy a sorozatnézéstől és a fetrengéstől nincs előrébb az ember. Félre ne érts, nagyon kell az ilyen is :) De tölteni, pláne mentálisan, a természet-mozgás-kreativitás szentháromságtól szokta az embert. Esetleg digitális detox / (szociális)média böjt. Mivel nálad (is) játszik a depresszió, véletlenül se gondolj nagy dolgokra: séta a parkban/város szélén, 10 perc biciklizés, kiállítás nézés, felnőtt színező, 5 perc torna, olvasás, origami stb.

Ha csak magaddal szeretnél foglalkozni, akkor naplózz! Vannak olyan készen kapható naplók is önreflexiós, önismereti kérdésekkel heti/havi szinten (pl. antihatáridőnapló), de állíthatsz össze saját rendszert is: bullet journal, gyűrűsnaptár(nyomtatható betétlapokkal), scrapbooking, stb. a lényeg, hogy neked megfelelő arányban legyen benne tervezés+emlékmegőrzés+önismeret. Ötletadónak, kellően nem nyálas: [link]

2023. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még teljesen jól mert még mindig nincs szünet és néha túl sokat vagyok ébren (2 napokat is...) de közben eszembe jutott mennyire jó lenne folytatni a zenélést pár év kihagyás után, csak más műfajban. esetleg építeni egy kisebb körben elterjedt karriert, vagy videózni esetleg. Ha az egom növelve lenne nem lennék ennyire lehangolt.
2023. nov. 3. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!