Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Harry Potter könyv vagy film?

Harry Potter könyv vagy film?

Figyelt kérdés
Melyik tetszik neked jobban?
2011. jún. 26. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindenből az eredeti a jobb, amit az adott ember talált ki.


A könyvből film mindig átalakul, hiszen az megy vászonra, amit az adott rendező elképzel. Így kapsz egy feldolgozott készterméket, ahol láthatod az eseményeket úgy, ahogy egy ember elképzeli (vagyis több, mert befolyásolja a dolgot a pénz, lehetőségek, stb).


Ugyanez fordítva is: ha valami egy film volt eredetileg, az abból írt könyv sokat elveszít. Mindenkinek más a fontos, más részlet, más érzés. A könyv írója máshogy ragadja majd meg a film jelentését, mint ahogy te tennéd, és ezzel nagyon sok, számodra esetleg fontos érték elveszhet, hiszen a másik embernek lehet, az egyáltalán nem fontos.



És ebből levezetve, egyértelműen a könyv a nyerő :)

2011. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem is lehet kérdés.

A könyv, természetesen.

2011. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Könyv nekem is :)Csak a halálereklyéit olvastam, és láttam is az első felét, éreztem a különbséget..
2011. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem is a könyv,olyan jól meg van írva,hogy az ember szinte úgy érzi ő is ott van. :) Sosem voltam egy nagy könyv olvasó,de ezekkel a könyvekkel megszerettem az olvasást,bár a korom miatt lehet,hogy hülyének néznek,hogy ilyen könyveket olvasok. :) Igaz az első részt filmen láttam,akkor nem is érdekelt,csak a kis tesóim miatt néztem meg,mert annyira akarták . Onnantól kezdve minden részt először elolvastam,és a könyveket szinte le sem tudtam tenni,a többi filmet csak utána néztem. Könyvben legjobban az Azkabani fogoly tetszett(3-szor olvastam)egészen addig amíg meg nem jelent a Halál ereklyéi,még filmben ezt szándékosan nem néztem meg,mert ugye filmben 2 részes,és majd egyszerre akarom. Az utolsó részt a megjelenés utáni 3 napban ki is olvastam annyira tetszett,azóta eltelt pár év,és már nem emlékeztem mindenre ezért múlt héten ismét elkezdtem olvasni,ma be is fejezem.

Jól eltalálták a helyszíneket,és a szereplőket a filmekben,de nagyon bosszantó,hogy filmen annyi minden kimarad,vagy máshogy van mint a könyvben.


26/N

2011. jún. 26. 09:59
 5/12 anonim válasza:
100%

Egyértelműen a könyv. Én fanatikus Harry Potter rajongó vagyok, a filmeket is szeretem, de igazából azokat csak azért, mert olyan jó kis látványeffekteket tudnak csinálni, amit érdemes egyszer-kétszer megnézni. :)

Ha teheti valaki, azért nézze meg szerintem majd egyszer az egészet és egy kisebbfajta élménnyel fog gazdagodni.

2011. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a könyvet és a filmet is szeretem.

De ha választonom kell akkor a könyv jobb :)

2011. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezerszer jobban tetszik a könyv, mint a film. :) Filmben én pl. csak az első négy részt szeretem. A hetet még nem láttam, de az ötödik és hatodik film nálam az egyszer nézhető kategóriába tartoznak. Viszont könyvből mind a hetet rengetegszer olvastam már és még mindig nem untam meg egyiket sem. :)
2011. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a válasz az, hogy mindenkinek úgy tetszik, ahogy eredetibe látta. Aki a filmet az arra esküszik aki a könyvet olvasta az arra. Fura dolog, hogy egy film és egy könyv mennyire más lehet. Nem arról van szó, hogy egyik jobb mint a másik. Csak amikor először látod vagy olvasod az-az igazi. Amit a könyvtől kapsz azt sosem fogod vissza kapni a filmtől ugyanígy a filmnél.
2011. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azóta már megnéztem a hetediket filmben,hááát a könyvhöz hasonlítva nagyon-nagyon gyenge,és a fele nem úgy van mint a könyvben.
2011. júl. 18. 06:59
 10/12 anonim ***** válasza:
2011. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!