Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Peyote karkőtőt hogyan fűzzek?...

Peyote karkőtőt hogyan fűzzek? Kérdések alább:

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a japán gyöngyök a legjobbak, de mekkora méretet vegyek? És pláne mennyit (hány g)? Elég drága ahogy a neten nézegettem, van valami tuti hely, ahol be lehet szerezni? Damillal, vagy cérnával kell fűzni?

2012. jan. 24. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézz utána a neten a fűzési technikának, az a legbiztosabb (peyote csak egy alaptechnika, azért vannak verziók - páros, páratlan szemszám, áttört stb.). Kezdőnek mindenki a minél nagyobb (nagyobb lukú) gyöngyöt ajánlja, mindenképpen delica, és szerintem 11/0 (vagy talán 8/0). Én a Miyuki márkára esküszöm, de a Toho is nagyon szép (csak ahányszor látom, mindig vagy drágább, vagy pont az az árnyalat nincs, ami nekem kéne).

Mennyiség: a készítendő darab határozza meg. Nem tudok még csak hozzávetőleges tippet sem adni, sosem volt annyi pénzem gyöngyre, hogy beruháztam volna egy kisebb peyote karkötő fűzésébe, megoldottam sima kásagyönggyel (nem lesz olyan szép, és sokat kell vele melózni).

Semmiképpen ne a neten rendelj, csak és kizárólag szám alapján, és azt is csak után! Mindig nézd meg előtte a terméket. Hatalmas különbség van fényképes szín és a valódi között. Pesten sok gyöngyösbolt van, talám még a Kreatív Hobbyban is van japán gyöngy, de van pl. Gyöngyház, Gyöngyudvar, Rayner Hobby (Kreatív Centrum - én ezt ajánlom, kiváló japán delicából) stb. Állítom, hogy végignéztem vagy tucatot, és mindenütt érhet meglepetés. (Főleg az árakban.) Szóval a netről legfeljebb utánrendelés, és szám alapján, akkor nem érhet meglepetés. (Bár el lehet állni az ajánlattól, ha nem tetszik a termék, de az megint felesleges idő.)

Mivel fűzni... én jobban kedvelem a cérnát (gyöngyfűző cérna, a rendes túl hamar szakad, de van egy karkötőm kásagyöngyből és sima cérnával fűzve, öt éve állja a sarat), de egy nagyobb, nehezebb munkához jobb a damil. Ez a te tapasztalatod lesz, a damil kevésbé rugalmas, de tartósabb, a cérna rugalmasabb, de össze is eshet a munka alatt, és csúnya, ha nyeklik-nyaklik.

2012. jan. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!