Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Írni szeretnék egy novellát,...

Írni szeretnék egy novellát, vagy történetet. , de nincs semmi ihletem. Adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés

Miről írjak? Mit gondoltok, ez rossz megközelítés?


Témát, s szereplőket sem tudok.



2014. ápr. 4. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért akarsz akkor írni? Sajnos sokan akarnak azért íni, hogy írjanak, nem azért, mert nekik ez élvezet, nem azért, mert ki akarják fejezni magukat. Nem úgy van, hogy először akarok írni és utána keresek ihletet, hanem először jön az ihlet, utána kezdek írni. Szerintem hagyd ezt az írást, majd ha megvan az ihlet, utána úgy áradnak a betűk, mint az árvíz, mert megfogott valami, és éget a vágy, hogy addig le ne tedd a tollat, amíg egy tökéletes, tartalmas, izgalmas könyv nem készül el. minden művészt az ihlet tesz művésszé, az pedig maga kell, hogy kiválassza, ki lesz művész. A görögöknél a múzsa mindig megcsókolta a költőt. Na, a múzsa volt náluk az ihlet. És nem mindegy, hogy melyik múzsa, mert minden művészeti ágnak volt múzsája. Szóval ne keseredj el, lehet, hogy te nem az írás területén vagy művész ;)
2014. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom tanácsod mindenképp, és várom a "múzsát"! A baj csak az, hogy imádok írni, de már egy ideje nincs semmi ihlet, s ez nagyon rossz nekem... De tudom, érdemes várni hogy villámcsapásként érjen valami ötlet! Mégegyszer köszönöm! :)
2014. ápr. 5. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes ;) A villám az ember velejéig hatol, nem lehet elfelejteni. Ilyen az ihlet is :) Jó a hasonlat
2014. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Te szoktál írni? :)
2014. ápr. 5. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen :)
2014. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!