Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha szerzői jog megsértése...

Ha szerzői jog megsértése miatt nem tölthetek fel youtube-ra vmit amibe filmrészlet van, akkor az hogy lehet hogy tele van a youtube teljes filmekkel, meg zene albumokkal stb?

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 03:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért vannak fent ezek a filmek mert MÉG nem törölték őket, vagy nem jelentette senki.

Nem abból kell kiindulni, hogy másnak szabad, nekem meg miért nem !

2014. máj. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Warren Scott ***** válasza:
60%

Ez egy tök jó kérdés!


Azt tudom, hogy a youtube-ra való feltöltés közben az általad feltöltött tartalom átmegy a "youtube content filter" nevű csodán, ami jogvédett tartalmak után szaglászik.


Ez a jelenleg érvényben lévő feltöltési rendszer.

Amit viszont nem értek, az az, hogy konkrétan tegnapi feltöltésű teljes filmet láttam az oldalon.


Csak tippelek, de szerintem valamivel kijátszották ezt a content filtert, mert mikor én magam gameplay videót töltök fel és a csapattársam mikrofonján keresztül beszűrődik egy rádió adásából mondjuk a Guns'n'Roses You could be mine c. száma, akkor a content filter kedvesen az orrom alá nyomja a választási lehetőséget, hogy vagy leveszi a TELJES hang sávot a videómról, vagy nem lesz elérhető egyes országokban esetleg felfüggesztik amíg tisztázom, hogy van-e licenszem az azonosított zenére.


Egy ideje a BeatPick-ről "olcsóért" videókhoz licenszelt zenékkel dolgozom, de tényleg piszkosul túlzásba vitték ezt a jogrendőrséget.


Olyan is volt hogy a videómat levették mert a játékon belül hallható zene készítőinek a kiadója betámadta, mondván, hogy hallható a zene benne.

Hát könyörgöm, persze hogy hallható, ha egyszer a játék szerves része én pedig gameplay videót csinálok!


Itt jegyzem meg, hogy ez meg a kiadók részéről is hülyeség, mert ingyen reklám lenne nekik.

Ha a hülyeség fájna... xD


Ha esetleg a videód a zene miatt lenne letiltva, akkor javaslom Kevin MacLeod oldalát ami dugig van videókhoz szánt szerzői jogdíj-mentes zenékkel.


Sajnos a filmrészlettel nem tudok mit kezdeni :(

Az ilyen ostobaságokkal megölik a youtube kreativitását.

Remélem hamarosan észhez térnek.

2014. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Mások jogsértése nem jogosít fel téged is jogsértésre!
2014. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem jogot akartam sérteni, csak a logikát nem értettem.
2014. máj. 22. 12:53
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. máj. 22. 12:54
 6/7 anonim válasza:

Ez a még nem jelentette senki eléggé sántít... Például nem egy, nem két teljes film van fönn YT-n, 2-3 éve.

Vagy akkor még nem volt ez a jogvédelmes baromságuk, vagy nem tűnt föl pármillió embernek...

2014. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően két oka lehet h mások akar komplett filmjeit nem törlik.

Vagy nem ismeri fel a ContentID rendszer, vagy felismeri, de mégsem zavarja őket. Az utóbbi valószínűtlenebb.

Annak, ha nem ismeri fel a videót a ContentID rendszer, több oka is lehet. Egyik, hogy olyan régi, hogy a jogtulajdonos nem foglalkozott a beregisztrálásával. Másik, hogy olyan kép/hang minőségű, hogy amiatt nem ismeri fel az egyezést. Pl a jogtulajdonos beregisztrálja 16:9-ben, de te 4:3-as TV változatot töltesz fel, vagy esetleg valami egyéb torzítás is van rajta. Ugyanilyen eltérés lehet akár a szinkron is. Nem biztos, hogy a studio központilag minden nyelven feltölti és lehet hogy valamelyik helyi képviselet nem regisztrálja be az ő verziójukat, mert azt hiszik a központ intézi, stb.


A YouTube ContentID rendszere azokat a tartalmakat (első sorban filmek és zenék) keresi, amiket a valódi jogtulajdonosok (általában filmstúdiók, zenekiadók, jogkezelő szervezetek) beregisztráltak sajátként és megadták, hogy mit lehet/nem lehet velük kezdeni. A jogtulajdonos megadhatja, hogy az ő tartalmát senki ne használja, engedheti a használatot különböző korlátozásokkal akár terjedelemben (pl rövidebb részlet mehet, de hosszú nem), akár területi korlátozással, vagy egyéb módokon.

Olyat is választhatnak, hogy a tartalom fent maradhat, de te nem kereshetsz vele pénzt, viszont reklámok jelennek meg mellette (akkor is, ha te nem vagy jogosult) és ők kapják a reklámbevételt.

De azt is beállíthatják, hogy csak nézettségi, statisztikai adatokat kérnek a videódról (mintha ők töltötték volna fel), vagy akár úgy is dönthetnek, hogy ne történjen semmi, használd nyugodtan akármire.


Hogy a jogtulajdonos melyik beállítást választja, az az ő döntésén múlik. Cégek és vezetők üzletpolitikai döntései eltérőek lehetnek. Egyik cég szabadabban áll a dolgokhoz és beérik azzal, hogy a te feltöltésed is pénzt termel nekik. Másik cég szigorúbb és nem érdekli őket az aprópénz, inkább azt akarják hogy ne használd az ő tartalmukat…


Szerencsére legalább ma már előre ellenőriznek rögtön a feltöltés után és így kevesebb a meglepetés - bár így is megtörténhet h amikor feltöltöd, nem reklamál, mert még nincs beregisztrálva, viszont a jogtulajdonos később regisztrálja a ContentID rendszerbe, így utólag jön majd a reklamáció, hogy jogsértő a tartalmad…

2021. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!