Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egyik fotómat szeretném...

Egyik fotómat szeretném ilyenre szerkeszteni, hogy?

Figyelt kérdés
[link]

2015. máj. 10. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a gimp nevű ingyenes programot használom, úgyhogy azzal próbálnám meg.

Bocs, éppen telefonról írok, úgyhogy minden lépést nem tudok pontosan megírni, de így próbáld meg:

Nyisd meg a saját fotódat a gimpben. Ha színes képed van,akkor Színek menüpont ; Telítetlenné tevés. Itt 3 opció van, ha végigpróbálod őket, látni fogod, melyik a legjobb.

Ha szükséges, ezután még a Színek /Fényerő,kontraszt menüpontban állíthatsz a képen. Ezután vágd körbe az alakot!

A tájképet a Fájl/Megnyitás másként/új réteg menüben nyithatod meg. Ezt ugyanúgy teheted fekete-fehérré, mint a saját képed, de akár színesen is megpróbálhatod (telitetlenné teheted később is).

Na itt jön, amiben nem vagyok biztos. A rétegek panellban a tájkép réteg legyen kijelölve. A panell tetején azt látod, Mód:normál. Próbáld végig a módokat (ha egérrel kivkiválasztod a másodikat,utána a lefelé billentyűvel végigmehetsz az összesen ), a képen látod, melyik mód milyen eredményt hoz. Válaszd a legjobbat.

Ha egy-két helyen a tájkép túlságosan takarná a saját fotódat (pl. az arcnál ), akkor ott egy lágy szélű radírral törölj bele a tájkép rétegbe!

Ha olyan lesz a kép, amilyet szerettél volna, akkor Fájl/ exportálás menüben tudod menteni.

2015. máj. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Most megnéztem, melyik "Mód" a legjobb. A Rávetítés is hasonló eredményt hoz, de talán a "Sötétítés" még jobb.

2015. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. máj. 11. 12:54
 4/4 A kérdező kommentje:
nekem az "Erősebb fény" mód tetszik a legjobban, köszi, nagyon sokat segítettél!
2015. máj. 11. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!