Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hol tartózkodnak a halak a...

Hol tartózkodnak a halak a vízben?

Figyelt kérdés
Most hogy jön a nyár melegszik a víz a halak milyen mélységekben milyen részein tartózkodhatnak a tónak? Miért van az hogy az idős horgászok gyenge olcsó felszereléssel sokkal többet érnek mint a profi horgászfelszereléssel rendelkezők?

2015. máj. 14. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A horgászat nem csak a szerelésen múlik. Ismerni kell a halakat, meg mindent. Nyáron mélyebben vannak, emrt ott hidegebb van.
2015. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem hogy nem a szerelésen múlik de az idősebbek közül sokan akkora horgokat használnak hogy az számomra hihetetlen. A precízen finomra összehangolt szerelés sokszor kevésbbé kapós. Ezért kíváncsiskodom hogy merre kellene keresni a halakat mert azzal tudnék javítani a helyzeten.
2015. máj. 14. 22:14
 3/4 anonim válasza:
Hát ez nagyon sok mindenen múlik. Az öregek általában ráérnek napközben etetni, ezért ott a hal, előttük. Természetesen azért nagyobb a tapasztalatuk is mert egyik-másik mondjuk 40 éve horgászik. Ha ismeretlen helyen horgászol, ott érdemes keresni a halat, ami neki a legideálisabb. Pl: befolyó, a friss víz, és a sodródó kaja miatt. Gödrök, a víz áramlatok ide teszik le a kaját a halaknak. Ha dög meleg van, a tó legmélyebb pontja, mert ott a leginkább oxigén dús a víz. Nádas, bedőlt fa, vagy valamilyen tereptárgy, ahol biztonságban érzik magukat a halak. Ez minden vízen más-és más lehet.
2015. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha a pontyozásról, keszegezésről beszélünk ....


A felszerelést nem minősíti, hogy mennyibe kerül. Egy átlagos intelligenciájú ponty, nem tudja megkülönböztetni a kétezer forintos horgászbotot a kétszázezrestől.


Ahova én járok, az egy kis, 4 hektáros tó. Három éve horgászom rajta. Nincs túlhalasítva, de elviszik a halat a többiek. Tehát nincsenek kimunkált ízlésű pontyok. Duzzasztott tó, nem bányató. Átlagos mélység 1,5 méter.


Mostanra jutottam el arra a szintre, hogy gyakorlatilag minden időben és minden helyen képes vagyok fogni legalább 5 kiló keszeget és legalább egy pontyot.


Volt olyan, hogy senki más nem fogott semmit én pedig kivettem 16 pontyot.


A pontyhorgászatban tapasztalataim szerint legfontosabb a hely kiválasztása.


Én egyszerűen figyelem, hogy milyen időben hol akasztok pontyot. És megkérdezek másokat is, akik horgásznak. Aztán már csak néhány száz-ezer órát kell horgászni és ráérzel.


Néhány "szabály", amihez tartom magam:

Extrém időben, extrém helyen vannak a halak. Ha az időjárás (légnyomás, hőmérséklet) nagyon eltér a szokásostól, akkor vagy nagyon mélyen, vagy nagyon sekélyben vannak.

Figyelni kell az ugrásokat. Ahol ugranak, azok általában haltartó helyek. Egy olyan napon is, amikor sehol se ugranak, akkor is.

Figyelni kell a buzgárokat. Ahol én horgászom, ott víz alatti források vannak. Ez tisztán látszik télen a jég alakjából.

Érdemes figyelembe venni a klasszikus helyeket. Bokor mellett, nád mellett, töréseken.

Nem érdemes halálra etetni egy helyet és várni, hogy odamenjenek. Sokkal célravezetőbb váltogatni a helyeket.


Ahogy múltak az évek egyre "igénytelebb" felszereléssel kezdtem el horgászni. A csodacsaliktól a kukorciáig... Pillanatnyilag fűzött lebegtetett gumikukoricát használok sima távdobó önakasztós szerelékkel a lehető legolcsóbb pontyos etetőanyaggal. Vettem 50 kiló takarmánykukoricát. Megfőzöm és csúzlizom vagy belekeverem az etetőbe.


A másik vonal a keszegezés. Én nem szeretek annyit várni, úgyhogy a másik bottal feederrel keszegezem vagy match bottal. Ebből is gyakran beesik napi 1-2 ponty. 14-es horog, csúzli a matchezéshez. Nagyon kevés etetést alkalmazok itt is, inkább távolságot váltok, ha nem megy.


Ha tényleg nincs semmi, mert azért naponta 1-4 óra tökéletesen halál mindig van a melegben, akkor érdemes vízközti beállítással (0,5-1 méter) bedobni egy úszós szereléket messzire és hagyni sodródni, vagy néha húzni rajta kicsit.


Nem fogok nagy pontyokat, max 4 kilósakat szoktam. Akik fognak, azok általában "fagyiznak". Azaz egy féldecis műanyag pohárba belefagyasztanak kukoricát és a felcsalizott horgot előkével és azt dobják be. Vagy beállnak egy bokor mellé durung bottal úszózni és kivontatják.

2015. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!