Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Most komolyan olyan rosszul...

Most komolyan olyan rosszul rajzolnék, vagy mi? (Manga stílus)

Figyelt kérdés

Itt lenne pár a rajzaim közül: [link]


Nem azt mondom, hogy profi vagyok, mert tudom, hogy nem. És azt is tudom, hogy ezerszer jobbak is vannak nálam. A stílusom sem a legkitűnőbb, de nekem ez megfelel. Azonban nem értem, ha véleményt kérek, vagy pár szót, ami azért biztat, semmi reakció? Tényleg ilyen rossz lennék?

Vannak, akik csak átmásolják az alapot, amit egy képen látnak, máshogy kiszínezik, és máris sok lájkot meg dicséretet kapnak. Ez pedig egyre jobban elveszi a kedvem.

Abba kéne hagynom?



#stílus #rajz #manga stílus
2016. márc. 28. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen átlagos, egy kezdő szint. Innen folyamatos gyakorlással sokat fejlődhetsz még :) Én azt javaslom, hogy keress kész képeket, és referenciának használd őket gyakorláshoz. Persze közben rajzold a saját fantáziád szüleményeit is. Referenciákkal sokat lehet tanulni, ha van egy kedvenc művészed, akkor az ő rajzait elemezgetheted, másolgathatod, és egy idő után a saját rajzaidon is észre fogod venni a változást.
2016. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nehogy abbahagyd!Szerintem nagyon jók!Honnan veszed,hogy nem?
2016. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: onnan, hogy nagyjából ugyanolyan reakciókat kapok, mint az elsőtől. Vagy épp semmilyet. Bár vicces, mert 6 éves korom óta rajzolok, animésen/mangásan pedig vagy 5-6 éve. (18 leszek jövőhónapban)

Bár nem értem, miért kapom azt, hogy átlagos kezdő, meg nem kiforrott...

(Utóbbit egy közeli ismerősömtől.)

Általában próbálok igazodni az adott anime (amihez készítem) kinézetéhez, pár változtatással. Nem nagyon szeretem a rajzaimban a túlzott "idomokat", ezzel magyarázható pl, hogy egyenes lábaik stb. vannak. Deviantarton is sok hasonlót láttam. (Rarity princess saját karakterei is hasonlóak)

Utóbbi bekezdés annyira nem ide tartozik, de kikívánkozott belőlem. :c

2016. márc. 28. 18:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért kapod azt, hogy kezdő, mert ez kezdő. Nem tudom miért akadsz ki ezen, semmi különleges nincs a rajzban. Anatómiailag hibás. Mellek így nem néznek ki, a nyak túl vastag, ilyen vállak nincsenek. Térde sincs, és lábszára sincs. Ha te ezt valami szuperjó rajznak gondolod, akkor jobb, ha leszállsz a fellegekből, mert ez nem az. Ez egy alap, amin ha folyamatosan dolgozol, akkor kisülhet belőle valami. De így ez nem sok. Én így rajzoltam negyedikben.
2016. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de egy rajzfilmes, animés stílusban, miért keresel tökéletes anatómiát?
2016. márc. 28. 19:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szó sincs tökéletes anatómiáról. Van mangarajzoló ismerősöm (publikál), és az ő rajzai fényévekre vannak ezektől.


A rajzhoz elengedhetetlen, hogy először megtanulsz normálisan rajzolni, és csak utána alakítod ki a saját stílusod.

2016. márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy nem fogsz messzire jutni ha még az építő kritikát is leszarozod..
2016. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

[link]

Akkor vegyem úgy, hogy pl. ez is egy kezdő szint? A vállai ugyanúgy állnak, mint az enyémnél. A mellei nem olyan nagyok, de a lábai is hasonlóak.

2016. márc. 28. 19:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Más a válla és a lába is a tiédnél. Nem olyan egyenes, hanem formás.
2016. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A váll nálad lefelé ível, a képen amit küldtél pedig a nyakból kiindulva hullámzóan halad. A lábán a térd fölött látod a comb vonalát, és a lábszár is formázva van.
2016. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!