Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a hp színdarabban Hermione fekete lesz?

Figyelt kérdés
Rowling szerint az a baj, hogy az emberek nem tudnak elképzelni fekete főszereplőt, pedig a legtöbben azért akadtak ki, mert eddig fehér volt és őt szoktak meg. Szerintem nevetséges változtatás amivel csak még több figyelmet szeretnenek (és lám, az imént kapta meg tőlem is)

2016. nov. 19. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy gondolják, nekem tök mindegy. Elsőre lehet, hogy furi lesz, mert tök máshogy szokták meg az emberek, nem tudom.
2016. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul már jó pár előadáson túl is van a színdarab.
2016. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen mindegy, ha jo a szinesz elfelejted, hogy o ki es a karaktert latod benne csak.

Masreszt szerintem ez csak a rasszizmust erositi jobban - Hermione, mint mugliszuletesu - azok szamara, akik annyira nincsenek benne a HP vilagban.

2016. nov. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
43%
Szerintem tök jó dolog, Rowling ezzel is tesz a rasszizmus ellen. De nem hiszem, hogy szándékos, marketingszempontból megfontolt húzás volna, hanem ő eleve így képzelte el a karaktert. Először nekem is kicsit furának tűnt, de én pl. Lupint is tök másnak képzeltem, de utána megszerettem, szóval szerintem is úgy van, hogy ha a színész jó, minden ok - úgysem lehet mindenki számára tökéletes egy szereplő sem (kivéve Alan Rickman mint Piton :D ). Nekem máig egy kicsit más világ olvasni a könyvet és nézni a filmet, de mindkettőt szeretem. :)
2016. nov. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ha eredetileg is fekete lett volna, mondta volna a film szereplő valogatasakor...egy írónak nagyon fontosak a szereplői. Rengeteg munkája volt benne, erre nem érdekelne hogy más bőrszínu a karaktere? Igen, most nem szólt érte, de ez csak egy fanfic szindarab.... nevetségesen drága a könyv, úgy tudom nem is jó, de az az undorító hogy úgy tüntettek fel, mintra rowling írta volna. Ha erre képesek az előadásért...ez az én véleményem.
2016. nov. 23. 01:16
 6/9 anonim ***** válasza:
1.vagyok, bocsi, hogy újra felhozom a témát, valahol olvastam kommenteket ezzel kapcsolatban, és hogy tényleg a többi szereplőnél mennyire ügyeltek, hogy hasonlítson a filmbéli karakterre, és Hermionénál meg pont kihangsúlyozzák, hogy a fekete meg a fehér ember más. Tehát pont nem érik el a kívánt hatást. Ja és nekem még az a gondolatom támadt, hogy az oké lenne amúgy, hogy a bőrszíne más, de nekem tegnap, mikor megnéztem az egész szereplőgárdát, akkor hát az ötlött a szemembe, hogy Hermione karakterét aki játssza, ő kicsit mintha idősebb lenne a többi karakternél. Szóval nekem ennyiben nem passzol, választhattak volna kicsit fiatalabb színésznőt is a megformálására. Elvonatkoztatva most Emmától egyébként, hogy ő most is fiatal, tehát nem ő van most előttem; mert a többi szereplő is itt látom, hogy idősebb, de ő (a színdarabos Hermione) még kilóg a sorból, hogy náluk is idősebbnek tűnik nekem. Mint a többi karakter a színdarabból. Csak ennyit szerettem volna még mondani. :)
2016. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs bajom a feketékkel, ha a filmben is fekete lett volna akkor elfogadom, de ez tényleg csak egy fanfic. A történet folytatása lenne a cél, nem az átírása hogy neki jobban tessen. Nem hiszem el hogy rowlig tényleg fekete hermionet akart volna, ahogy azt megerveltem.
2016. dec. 21. 07:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem képzelte feketének akkor sem, amikor megírta a könyveket. Rengeteg ilyen mondat van a regényekben: Hermione arca lángvörösre gyúlt, elpirult. Meg a nyaralás után szépen lebarnult.
2016. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem érdekel igazából, mivel nem fogom soha látni a színdarabot
2017. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!