Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázná a Joker...

Valaki elmagyarázná a Joker című filmet?

Figyelt kérdés
Nem értettem az anyjával azt a részt. Most akkor az a nő örökbefogadta? Miért nem saját gyereket nevelt? És Joker miért ölte meg? És miért hagyták hogy egy beteg nő neveljen egy gyereket? És erre Joker miért nem emlékezett? És az igazi szülei hol vannak? Szóval ezt az égészet valaki elmagyarázná?

2019. nov. 30. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Örökbefogadta, ha jól emlékszem mert neki nem lehetett gyereke. Akkor még nem tudták, hogy beteg, a bántalmazás kiderülése után került az Arkhamba. Arthur nem emlékezett rá, mert 1.) a traumákat, főleg kisgyerek korban gyakran elfelejtik, mintegy védekező mechanizmusként 2.) súlyos fejsérülést szenvedett, ezért volt a kényszeres nevetése. Megölte, mert Arthur életében az összes szenvedését neki köszönheti, szerette és törődött vele, erre az anyja végig hazudott neki. Persze ez még nem ad okot egy épelméjű embernek hogy öljön, de emlékezzük rá hogy Arthur mentálisan beteg és ekkor már nem is kapta a gyógyszereit. Az igazi szüleiről nem tudunk semmit és igazából lényegtelenek. Nincs minden filmben egy twist az örökbefogadott gyerekről hogy a szülei igazából különlegesek. Nem csak különleges gyerekek válnak árvává a való világban sem.
2019. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

És még azt kihagytam hogy mi volt a betegsége? És az is a bántalmazás miatt alakult ki vagy utánna a rossz élete miatt?

2019. nov. 30. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Fúh a pontos nevére végképp nem emlékszem, de azt hiszem valami olyasmi volt, hogy a nagyobb intenzitású érzelmeket nem tudja az agya rendesen feldolgozni, így kényszeresen nevetni kezd. Tehát pl. amikor a buszon az anyuka rászól, és elkezd nevetni.

Ez biztosan a bántalmazás miatt alakult ki. Elképzelhető, hogy a későbbi élete során depresszióba esett, vagy más hasonló betegségek jelentkeztek, de nem tudom pontosan, a filmben nem említették én meg nem vagyok szakértő.

2019. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:)
2019. nov. 30. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne keress logikát abban Filmben. Megolte, mert pszichopata állat.
2019. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Arthur betegsége a "pseudobulbar affect". Rengeteg cikk van róla, ha többet szeretnél megtudni.
2019. dec. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, 100000000000000-ből 1 ember szenved ilyen betegségben.
2019. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. dec. 1. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
sz@r film
2019. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Mivan? Miért zavar ennyire hogy elkészült a film?
2020. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!