Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szóltok ehhez a két Star...

Mit szóltok ehhez a két Star Wars ranglistához?

Figyelt kérdés

Az egyik Rixon's Cantina (legminőségibb videókat gyártó magyar SW youtuber szerintem) személyes listája: https://www.youtube.com/watch?v=l3_3EwqlipU


A másik pedig a videó alatti rangsorok összesítéséből (tehát egy SW rajongói kör által) kialakított sorrend, amely itt tekinthető meg: [link]


Ezek fényében eléggé érdekesnek találom azokat a megnyilvánulásokat, melyek szerint az új trilógiát mindenki utálja és olyan szinten feledésbe fog merülni, mint a Holiday Special (egy bizonyos Tislerics Máté nevű kommentelőtől láttam ezt, de vannak még hasonlóan gondolkodók itt az oldalon)



2020. ápr. 13. 12:16
1 2
 11/14 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

#10! Leírtam miért fog a feledés homályába veszni az új trilógia. A kritikámban megfoglamazott aggályok miatt fog zárójelebe kerülni Rey Sue története. Persze nem a hardcore meg fanboy rajongók számára. Azoknak tök mindegy milyen filmek készülnek SW címszó alatt. Akkor is imádnák, ha kiderülne, hogy Luke transzneművé operálná magát a Jedi után és szivárvány színű fénydildójával riogatná a kis növendékeit...


ÉS továbbra sem értem miért kéne messzemenő következtetéseket levonnom a linkjeid alapján. Attól még, hogy valaki észben tartja az (átlag rajongó számára totálisan érdektelen) kánont, még nem lesz értékesebb a véleménye egy trilógiáról! Szerintem az új trilógia el fog felejtődni, ahogy a Gyűrűk Ura után a Hobbit, mert a hardcore rajongókon kívül senki sem fogja újranézni ezeket. Szerinted meg igen. ennyi...


A Retroshock fényévekkel sikeresebb csatorna és nincsenek benne olyan tartalmi tévedések, amiknek lenne jelentősége a kritika (vélemény) szempontjából. Az, hogy a kánon szerint Luke zoknija nem is kék, hanem fekete csak nektek számít. Kenny a véleményét osztotta meg. De nem csak pár ember nézte meg a videóit, hanem valóban rengeteg. Itt nem csak 75 Fanboy szavazata számít, meg nem csak a HC rajongók által követett noname vloggerek értékelései. Ez egy "kicsit" nagyobb tábor és ez miatt sokkal jobban reprezentálja mit is gondolnak az emberek az új trilógiáról úgy általában.


Érdemes lenne kicsit kiszakadni a komfortzónádból és megnézni mit gondolnak a nem HC SW rajongók az új részekről. Ugyanis miattuk fog jelentéktelenné válni az új trilógia, mert ők vannak sokkal, de sokkal többen. Az előzmény trilógia is a pop kultúra része lett, ahogy az eredeti, mert nagyon szépen és elegánsan, epikus módon összekapcsolta a Sithek bosszújával az eredeti trilógiát. Tehát érdemes lett egyben megnézi ezeket. De az új trilógiai már csak egy bónusz kiadás, ami már a prófécia utáni a skywalkerek (valóban epikus) fontos tettei utáni időket mutatja be. Csak azért mert A Disney nem bírt a vérével és amint lehetőségük adódott pénzt termeli a vadonatúj Franchiseukkal, neki is ugrottak... (Nem csoda, hogy megbánta ezt a Disney akkori vezérigazgatója...)


Szerintem azért nem látod át ezt a társadalmi jelenséget, mert csak a hardcore rajongók szemszögéből vizsgálod a dolgot. Pont hogy a Retroshock-os videókat kéne inkább alapul venned, mert az szól az átlagemberekhez is. És nem csak pár száz HC rajongó értékeli a videót, nem csak pár komment érkezik a videók alá. Ezeket kéne tanulmányoznod, mert ezek mutatják meg azt hogy az emberek tömegei mit is gondolnak...


A rajongók 90 százaléka ugyanis nem hardcore rajongó és pont úgy tekintenek az SW filmekre mind a többi sikeres Franchise-ra. Újranézik a Gyűrűk Urát és az SW-t is. Csak a HC LOTR rajongók nézik meg a Gyűrű után a Hobbit-ot is. És csak a HC SW rajongók nézik majd meg az Eredeti SW trilógia után az új részeket is. De az átlag rajongó csak az eredeti klasszikus és méltán epikus trilógiákat fogja újranézni. A Hobbit-ot és az új SW trilógiát már nem... mert azok nem olyan jók! Nem olyan nagyszabásúak, nem olyan menők. És ezért nem is váltak a Pop kutúra részévé. Ez ilyen egyszerű... :)

2020. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Leírtam miért fog a feledés homályába veszni az új trilógia. A kritikámban megfoglamazott aggályok miatt fog zárójelebe kerülni Rey Sue története. Persze nem a hardcore meg fanboy rajongók számára. Azoknak tök mindegy milyen filmek készülnek SW címszó alatt. Akkor is imádnák, ha kiderülne, hogy Luke transzneművé operálná magát a Jedi után és szivárvány színű fénydildójával riogatná a kis növendékeit..."


De ez csak a te véleményed :) A számok azt igazolják, hogy nem ezt gondolja a többség. Nemcsak a hardcore fanok között.


Az utolsó mondatod meg kikérem magamnak, mert nem tetszene ilyesmi, ahogy a Holiday Special sem tetszik (abban van hasonló minőségű dolog). Azért az ST-t ilyen szinten kezelni elég nagy elvakultságra ad okot.


"Attól még, hogy valaki észben tartja az (átlag rajongó számára totálisan érdektelen) kánont, még nem lesz értékesebb a véleménye egy trilógiáról!"


Szerinted. Szerintem meg nem.


"A Retroshock fényévekkel sikeresebb csatorna és nincsenek benne olyan tartalmi tévedések, amiknek lenne jelentősége a kritika (vélemény) szempontjából"


De sajnos vannak, olyan tévedések amelyek alapjaiban kérdőjelezik meg, hogy a csávó egyáltalán ért-e ehhez az univerzumhoz. Innentől kezdve a véleménye számomra irreleváns.

Ha meg valami sikeres, még nem feltétlen lesz minőségi, szerintem ezt pont neked nem kellene elmagyarázni :) Te minőségibbnek tartod az előzménytrilógiát, mint a folytatást, utóbbi viszont sikeresebb lett mind pénzügyileg, mind kritikailag. Szóval a siker=/=minőség.


"Érdemes lenne kicsit kiszakadni a komfortzónádból és megnézni mit gondolnak a nem HC SW rajongók az új részekről. Ugyanis miattuk fog jelentéktelenné válni az új trilógia, mert ők vannak sokkal, de sokkal többen. Az előzmény trilógia is a pop kultúra része lett, ahogy az eredeti, mert nagyon szépen és elegánsan, epikus módon összekapcsolta a Sithek bosszújával az eredeti trilógiát. "


Neked is érdemes lenne kiszakadnod a komfortzónádból, és nem csak azt látni, hogy mindenhonnan az utálat hullik erre a trilógiára. Ha mondjuk a Retroshock-os példát nézzük, az ilyen videókra tipikusan azok ugranak és szólnak hozzá, akik utálják a filmet. Akinek meg tetszettek a filmek, általában meg se nézi az ilyeneket, nemhogy hozzászólna. De ez általában is igaz: akinek tetszik valami, az általában csendben marad. Akinek nem tetszik valami, az felemeli a hangját. Ez kb. így működik, amióta világ a világ, minden területen.


Mellesleg hiába tagadod, de a folytatástrilógia már most a popkultúra részévé vált, legalább annyira mint előzmények. Az előzmények főként mémekként váltak a popkultúra részévé. A folytatástrilógia alapján készült mémekkel is tele van az internet, szóval annak a kijelentésednek, hogy ne lennének a popkultúra részei, egész egyszerűen nincs értelme.


"Ezeket kéne tanulmányoznod, mert ezek mutatják meg azt hogy az emberek tömegei mit is gondolnak..."


Tévedés, ezek is azt mutatják meg, hogy egy adott csoport hogyan vélekedik egy dologról.


"Újranézik a Gyűrűk Urát és az SW-t is. Csak a HC LOTR rajongók nézik meg a Gyűrű után a Hobbit-ot is. És csak a HC SW rajongók nézik majd meg az Eredeti SW trilógia után az új részeket is. De az átlag rajongó csak az eredeti klasszikus és méltán epikus trilógiákat fogja újranézni. A Hobbit-ot és az új SW trilógiát már nem... mert azok nem olyan jók! Nem olyan nagyszabásúak, nem olyan menők. És ezért nem is váltak a Pop kutúra részévé. Ez ilyen egyszerű"


Mindezek olyan kijelentések, amiket semmivel nem tudsz igazolni :D Ugyanennyi értelmük is van: semennyi.


A HC LOTR rajongók meg inkább a könyveket olvassák ;)

2020. ápr. 16. 11:55
 13/14 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan nem egyezik a véleményünk és ebben nincs is semmi baj. De most már szerintem nyugodtan befejezheted a töprengést azon, hogy mi (átlagos rajongók) mit gondolunk a HC fan-ok listáiról meg kedvelt vloggereikről. Én pl.: azt szeretem, ha egy Vloggert sokan néznek és sokan írnak hozzá, mert számomra az ilyen komment szekciók SOKKAL JOBBAN prezentálják az átlagos rajongó gondolkodását, mint a HC fanok közösségei.


Ha meg a Retroshock-ot csak azok nézik akik szeretik, akkor te miért ismered? :D Az első SW véleményvideóját is baromi sokan megnézték és értékelték... Nevetséges az a gondolat, hogy nem jönnek oda azok, akik lepontozhatnák, meg bekommentelhetnék hogy ez nem így van...


Tessék itt egy Watchm0j0 videó:

https://www.youtube.com/watch?v=YvosjX9Zt1U


Nézd meg az értékelését! Látod!? Tök mindegy ki rakja ki vagy miért a nép úgyis odatódul is lepontozza az adott videót, ha az hülyeségeket állít. Még akkor is, ha már megvan a bejáratott nézőtábora...


Engem nem tudsz meggyőzni arról, hogy az új SW megközelíti az eddig SW filmek minőségét és sikerét, mert egyszerűen silány munkának tartom ezeket. És le is írtam, hogy miért... Csak a magadfajta HardCore kánon mániás SW fanok szokták írogatni, hogy tök jó, meg jó kritikákat kapott, meg sok bevételt hozott, stb... Luke nem is csöves mert valamelyik képregény azt írta, hogy bla. bla. bla... Meg Palpatin régen is visszatért már könyvekben... Mintha ettől jobbnak, sikeresebbnek kéne lennie az új trilógiának... :D


Van I'GN, meg hasonló gyakran látogatott oldalak, ahol lehet szemezgetni a SW-s cikkek alatti kommentszekcióban... Ezek azok a helyek, ahol a nép összegyűl és véleményt formál. Itt már ti vagytok a kisebbség... A legtöbb like-ot kapó kommentek mindig olyanok, hogy a SW véget ért a JEdi-vel, meg hasonlók. Hogy lehet az, hogy 30 like van a Disney SW-t kritizáló kommenteken, az ajnározókon meg csak 1, max 2... Ez mögé milyen konteót találsz ki? :D


Én kiléptem a komfortzónámból, mert tárgyalok veletek. Megismerem a kis közösségeteket. Tudom hogy vagytok ti HC rajongók. A díjjakra meg nézőszámra, bevételekre, arra hogy a régi SW is rossz volt, :D na meg persze a szent kánonra hivatkozgattok, amikor köztudott hogy a rajongók nagy százaléka azt sem tudja mi az a kánon...


Már sokszor láttam ilyet, mint ami most is megy a új SW körül. Pontosan tudom mire számíthatok. Arra amire a Hobbit-nál meg a Trónok harca befejezésénél is. Ha nincs kreatív művészeti koncepció, vagy csak a pénz motiválja a filmeseket, akkor eltűnik vagy nevetség tárgyává válik az alkotás. A fanok még egy ideig védik, bevételek meg magyarázó könyvek mögé bújnak, aztán ők is szépen elhalkulnak, mert belátják, hogy egy szűk kis csoport részesei csupán...


Térjünk vissza erre 5 vagy 10 év múlva. Meglátjuk mennyire épült be addigra pop kultúrába az új trilógia. ;)

2020. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Jó ez a watchmojo videó :DDDD Ha mindezt 5-10 évvel korábban rakják ki, a szavazatok aránya pont fordítva lenne xD jól példázzák ezt Szirmai Gergely videói. Meg még sok másik ehhez hasonló abból az időszakból. Akkor is pont olyanokat mondtak mint te. Hogy az új filmek mindegyike hulladék, szemétdombra való és hogy el fogják őket felejteni. Aztán nem lett igazuk. A mostani károgóknak sem lesz.


https://www.youtube.com/watch?v=xbA8QgogA3c

https://www.youtube.com/watch?v=QKIiGtqdTuQ

https://www.youtube.com/watch?v=iq1sPHw51Cs


Annak idején a Birodalom visszavág fogadtatása is vegyes volt, meg a Jedi visszatéré is, csak akkoriban még nem volt internet, hogy bárki világgá kürtölhesse ellentmondást nem tűrő véleményét :) De régi újságcikkekben ez nagyon jól dokumentálva van.


"Van I'GN, meg hasonló gyakran látogatott oldalak, ahol lehet szemezgetni a SW-s cikkek alatti kommentszekcióban... Ezek azok a helyek, ahol a nép összegyűl és véleményt formál. Itt már ti vagytok a kisebbség... A legtöbb like-ot kapó kommentek mindig olyanok, hogy a SW véget ért a JEdi-vel, meg hasonlók. Hogy lehet az, hogy 30 like van a Disney SW-t kritizáló kommenteken, az ajnározókon meg csak 1, max 2... Ez mögé milyen konteót találsz ki? :D"


Nagyon jó, hogy felhoztad az IGN-t. Egyrészt egy szennyoldal, ha SW-ról van szó, félrevezető és gyűlöletkeltő, ami már eleve negatívan befolyásolja az ott hozzászólókat. Erről is van egy nagyon jó videó, amiben többek között arról van szó, hogy miért botrányosan rossz oldal az IGN: https://www.youtube.com/watch?v=ZkYusP3w6C4


Másrészt ha jól megnézed a kommentszekciót, láthatod, hogy minden SW-os cikknél ugyanaz a 10-15 ember szólal fel. Na már most ennek a 10-15 embernek a fikatengerét kéne relevánsnak tekintenem? :D na mesélj még...


Még egyszer leírom amit korábban: ha valaki utál valamit, akkor nagyobb késztetést érez arra, hogy felszólaljon. Ez így működik amióta világ a világ, ilyen az emberi természet. Erre a politika mutat rá a legjobban. A csapból is az folyik, hogy mit csinál rosszul a kormány, aztán mégis megnyerik a választást :D (ezt általánosságban mondtam, nemcsak Magyarországra - sok ilyen van). Az egyik legtermészetesebb dolog a világon, hogy ha valakinek nem tetszik valami, akkor hallatja a hangját. Ha meg tetszik neki valami, akkor pedig hallgat, csinálja a maga dolgát, mert jobb dolga is van, mert így könnyebb. Sajnos én a nehezebb utat választottam, de ez a ritka :)


Ezt, hogy főként csak azok hallatják a hangjuk, akinek nem tetszik valami, remekül alátámasztják a nézői értékelős oldalak, amelyeken szintén jónak mondható eredményt értek el az új filmek. Így tehát még mindig minden alapot nélkülöz az a kijelentés, hogy ezeket a filmeket a többség utálná, és hogy a süllyesztőben fogja végezni.


"a régi SW is rossz volt"


Mi ilyet mi sosem mondtunk. Csak mi veletek ellentétben konzisztensek vagyunk. Ha a régi filmeket elfogadtuk a hibáival együtt és szeretjük őket, akkor az új filmeket is elfogadjuk a hasonló hibáival együtt és szeretjük őket.


"na meg persze a szent kánonra hivatkozgattok, amikor köztudott hogy a rajongók nagy százaléka azt sem tudja mi az a kánon..."


Mivel a SW nem egy kizárólag filmes univerzum, hanem egy multiplatform univerzum. A filmek a kánonnal alkotnak együtt egy egészet. Mindegyik trilógiának megvannak a maga lyukai, amit a kánon tömött be utólag. Az eredetinek volt a legkevesebb, ezt viszont kár vitatni. De annak is volt.


"Már sokszor láttam ilyet, mint ami most is megy a új SW körül. Pontosan tudom mire számíthatok. Arra amire a Hobbit-nál meg a Trónok harca befejezésénél is. Ha nincs kreatív művészeti koncepció, vagy csak a pénz motiválja a filmeseket, akkor eltűnik vagy nevetség tárgyává válik az alkotás. A fanok még egy ideig védik, bevételek meg magyarázó könyvek mögé bújnak, aztán ők is szépen elhalkulnak, mert belátják, hogy egy szűk kis csoport részesei csupán..."


Nem kell ehhet más franchise-okat nézni, mert láttunk már ilyet korábban a SW-nál is. Az előzménytrilógia ugyanebben a helyzetben volt. Aztán végül szerencsére nem a hozzád hasonló gondolkodásúaknak lett igaza.

2020. ápr. 16. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!