Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Palpatine mikor tudott először...

Palpatine mikor tudott először Anakin létezéséről, és hogy ő lesz a "kiválasztott"?

Figyelt kérdés
Ő csak akkor ismerte meg Anakint mikor az eljutott Coruscantra miután megnyerte a fogatversenyt, vagy pedig már előtte is tudott a létezéséről, még mielőtt Qui-Gonék megtalálták őt a Tatuinon?

2020. jún. 12. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Egy kivágott jelenetben Palpatine elmondja Anakinnak, hogy ő az apja, ő alkotta a midikloriánok segítségével.
2020. jún. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Elviekben maga Palpatine alkotta Anakint.
2020. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg az ,,apja" , mivel ő teremtette.
2020. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt honnan szeditek?
2020. jún. 12. 19:44
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

(1-es vagyok)

Mint írtam az eredeti forgatókönyv tartalmazta azt az információt, amit végül a filmbe nem tettek bele.

Továbbá népszerű és eddig cáfolatlan teória, hogy Anakint csak úgy tudta Palpatine megmenteni a biztos haláltól, hogy Padme életerejét Anakinba irányította. Így élte túl Anakin ezt a lehetetlen szituációt, és így halt meg Padme a "semmitől". Ez is alátámasztani látszik Palpatine életmanipuliációs képességeit.

2020. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
#3 vagyok: Ha jól tudom egy képregényben is benne volt.
2020. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, a Darth Vader 2017 #25-re gondolsz szerintem. Az egyik jelenetsor valóban ezt sugallja, de az egyik Lucasfilmes aki a képregényen dolgozott, elmondta, hogy nem volt szándékos az a bizonyos ábrázolásmód, a fanok csak többet beleláttak.
2020. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
7-es - Értem.
2020. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem is tudtam, hogy volt egy ilyen jelenet a forgatókönyvben, de örülök, hogy nem került bele a filmbe. Ez az "én vagyok az apád" prequel változata elég erőltetett lett volna, plusz jobban tetszik a gondolat, hogy Anakint az Erő nemzette, mint hogy a sötét oldalból sarjadt.


Amúgy a legendsben elég erősen sugallták, hogy Darth Plagueis teremtette Anakint. Palpatine itt is akkor találkozott vele először mikor a filmben.

2020. jún. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Már annyiszor lement ez a vita.


https://www.youtube.com/watch?v=EAAqJgSWBD8


Sem Palpatine, sem Plagueis NEM volt Anakin apja. Plagueis próbálkozott azzal, hogy életet nemzzen, de elbukott. A meditációja közben érezte is, hogy hatalmas ellenlökést fejt ki az Erő a munkái ellen amikor egy Sithari-t akar létrehozni.


Ez az ellenlökés volt amikor Anakin megfogant.


Később egyébként amikor a Coruscant-on személyesen látja Anakin-t Plagueis pánikrohamot kap tőle, mert nemcsak azt érzi, hogy mindenkinél jobban vele van az Erő, hanem érzi hogy Anakin fogja elpusztítani a Sith-rendet.


Erről viszont nem volt már ideje szólnia Palpatine-nak, mert Palpatine nem sokkal később megöli a mesterét, Plagueis-t.


Szóval az Erő nemzette Anakin-t, hogy visszavágjon Plagueis-nek. És sikerült is.


Erről többet is megtudhatsz egyébként, ha elolvasod a Darth Plagueis-ről szóló regényt, amit James Luceno írt 2012-ben.

2020. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!