Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyarországon miért szinkroni...

Magyarországon miért szinkronizálnak? Mi a véleményed a szinkronokról?

Figyelt kérdés

Tudtommal elég kevés országban szinkronizálnak, legtöbb helyen feliratosan vetítik a filmeket is a mozikban, akkor Magyarországon miért szinkronizálják le őket?

Illetve, Ti elégedettek vagytok a magyar szinkronokkal? Szerintetek jobb hogy csinálnak, vagy inkább a feliratot preferáljátok?



2020. okt. 12. 12:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%

Arra szavaztam, hogy valami így, valami úgy jobb.


Alapvetően szinkron párti vagyok.

Jól beszélek angolul, de ha filmet nézek eredeti nyelven, akkor erősen kell koncentrálnom, és ezt nem szeretem. A másik indok pedig az, hogy pl a vígjáékokban a poénok sokkal inkább átjönnek magyarul.


Vannak olyan filmek sorozatok, amiknek nagyon elrontották a szinkronját. Pl a Pretty Little Liars című sorozat vagy a Kisasszonyok című film eredetiben sokkal élvezetesebb.


Ellenpélda:


Egy rém rendes család. Csuja Imre szerintem minden idők legjobb szinkron produkcióját mutatja be Al Bundy magyar hangjaként. Félelmetesen zseniális. Sokkal jobban illik Ed O'Neilhez, mint a saját hangja.


A másik ilyen a Family Guy.

2020. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%
A németek, amcsik, franciák, olaszok, spanyolok és úgy tudom, hogy az oroszok is szinkronizálnak például. Ez máris hat nemzet, ahol nem mindent felirattal adnak.
2020. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!