Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Spartacus:...

Mi a véleményetek a Spartacus:Vér és homok című sorozatról?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon bejött.

2020. dec. 29. 02:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Spartacus a kedvenc sorozatom. Nincs olyan év, hogy ne nézném végig mind a 4 évadot, amit készítettek belőle. Tetszik benne, ahogy a rabszolgák és a dominusuk bemutatása, az, hogy mennyire használati tárgyként kezelték őket és ez volt az életük. Tetszik, ahogy a szokásokat bemutatják, azt a küzdelmet, hogy hogyan lehet (ha merénylet árán is) feljebb jutni a ranglétrán. De jól bemutatja, hogy mennyire nem csináltak semmit maguktól, hogy nem kellett még lehajolniuk sem, mert azért volt a szolga, hogy felvegye és rátegye a ruháját, arról nem is beszélve, hogy az előjátékokhoz is gyakran a rabszolgák segítségét igényelték.


A másik része a rabszolgák, vagyis itt főként a gladiátorok nyomorúságos élete, amit azzal próbáltak feldobni, hogy ott csillogott az alagút végén a szabadulás lehetősége, amiben ugyan szinte mindenki hitt, de kb olyan volt, mint a lottó 5-ös, nem kalkulálható és szinte elérhetetlen. Nem beszélve arról, hogy milyen körülmények között éltek és táplálkoztak. Az egész életüket az töltötte ki, hogy edzettek, hogy tudásukat tökéletesítsék.


Tetszik benne az, ahogy a küzdelmeket ábrázolják. A közönség kb úgy nézte ezeket a viadalokat, mint mi a mostani akciófilmeket, várva, hogy az egyik fél elpusztuljon. Kicsit túlnyomták a vért a sorozatban, de így nagyon látványosra sikeredett. A mozgás közbeni lassított felvételek remekül kiemelik azt, hogy milyen küzdelem lehetett nekik és szépen látszanak a halálnemek is. Ahogy megy az ember előre, a következő évadokra, úgy lesznek egyre szebb, érdekesebb felvételek és halálnemek.


Nagyon jó benne a szexualitás ábrázolása is. TV és internet híján ez igen népszerű lehetett, főleg akkor, amikor valaki magasabb posztban volt. Az orgiákat nehezen értem, hogy azok az emberek valójában kik voltak, akik a háttérben csinálták a "műsort", de látványnak megfelelt. A szexuális igény, pedig igen változatos volt, szóval a melegszex természetesebb volt akkoriban.


Remélem tudod, hogy az eredeti Vér és Homok után, az Aréna isteneit kell megnézned, mert az jön a sorban. Igaz, az különálló sorozat, ráadásul előzmény, de a Spartacust játszó színész meghalt, viszont szorosan illeszkedik a történetbe. A 2. és 3. évadban ugyan más játssza majd a főhőst, de ő is nagyon jó benne. Sajnos van még benne egy-két színészcsere, de a filmes világ ilyen. Ha jobb szerződést adnak, akkor átmész oda, ahol többet fizetnek. 4 évad az egész és vége van. Nem hagy nyitott kérdést maga után. Mindenki tudja, hogyan zárult ez a felkelés. Ennek ellenére a történet az utolsó rész utolsó percéig izgalmas!


Én öcsém nyomására tekintettem bele, amikor megjelent. Már elkészült az 1. évad, amikor elkezdtem. Az elején nem tetszett, amikor belekukkantottam, de leülve és időt adva magamnak nagyon beleszerettem. Tény, a trükkök elég sutának tűnnek manapság, de nem ezt nézem. A színészeket, az alakításukat, a történetet. És mindig le tud nyűgözni, akárhányszor belenézek!

2020. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem túl erőszakos.
2020. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Idén néztem újra, még mindig kúva jó. Mondjuk a Vér és homok után sajnos esett egy kicsit a színvonal, meg a szereplőcserék is rontottak rajta, de összességében nagyon király széria. Zseniális színészekkel van tele, nagyon jók a karakterek, és amit külön ki kell emelni, az a sorozat zenéje. A zeneszerző valami csodát alkotott.
2020. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!