Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Bridgerton c sorozat - fekete...

Bridgerton c sorozat - fekete arisztokracia. Nem furcsa?

Figyelt kérdés

El kezdtem nezni a bridgerton cimu sorozatot es feltunt, hogy mennyi fekete szinesz jatszik benne, holott a brit arisztokratak kozott nem lehetett ennyi. A sorozat alapjat kepezo konyben persze nincs megemlitve a szereplok borszine, de megis. Nem tul autentikus.

Velem van baj? Nem kellene hogy zavarjon?

Eskuszom, hogy nincs bajom senkivel sem, csak furcsa elfogadni, hogy a brit arisztokratak kozt ennyi fekete lett volna 1800-as evekben



2020. dec. 29. 23:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg a kiralynot is fekete szinesz jatsza!
2020. dec. 29. 23:28
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Engem is zavar, hogy kötelezően bele kell rakni feketéket minden sorozatba, csak hogy "PC" legyen.
2020. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy chick flick regény adaptációja, eleve az alapanyag sem hiteles történelmileg. Amikor castingoltak, akkor egyedül azt nézték, hogy mindenki szexi legyen.
2020. dec. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
2-es, ma már mindenhol kötelezően kell, hogy legyen egy fekete, egy ázsiai és egy meleg (vagy meleg pár) karakter. Ha még fekete és meleg is, az dupla pontot ér. Ha meg transzvesztita, vagy hasonló szörnyszülött is van benne, az az igazi PC!
2020. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
engem nem zavar, hogy ha egy filmben nemcsak feherek vannak, de egy 1800-as evekben jatszodo, az angol arisztokratakrol szolo filmben feltuno a sok fekete szereplo. anakronisztikusan hatnak.
2020. dec. 30. 11:54
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
szerintem a transzvesztiták nem szörnyszülöttek, de számomra is elég zavaró a PC-ség... ez fogja megölni a film-művészet legfontosabb elemét, az alkotói szabadságot (persze nyilván nem akarnak minden filmet / sorozatot Grammy-re / Oscar-ra vinni, de amit igen, azt bizony befogja darálni az új szabályzat).
2020. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Most kezdtem el nézni, de hát egyértelmű, hogy amit nézünk, ez fikció! Tehát nem egy történelmi, valóságos, valósághű dolog. Egy könnyű kis darabka, filmélmény. Kosztümös, szerelmes, és ahogy nézem erotikus darabka, amolyan kis könnyű. A 3-assal értek egyet.
2021. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sunshinedoll ***** válasza:
57%
A ruhák egyáltalán nem korhűek, műanyag, glitteres biz-bazos ruhákat viselnek, olyan színekben, amik akkor még nem is léteztek, szóval első ránézáésre nyilvánvaló, hogy nem a történelmi hűség volt a céljuk a készítőknek. Ha pedig 5 percnél többet nézel a filmből, még világosabbá válik. A "Számos történelmileg nem megfelelő dolog van egy 21. században készült filmben, de engem a feketék zavarnak a legjobban" helyett nyugodtan leírhattad volna azt, hogy "gyerekek, rasszista vagyok"
2021. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sunshinedoll ***** válasza:
94%
Mármint, drágám, a szereplők Billie Eilish Bad Guy-jára nyomják a Waltzot. Szóval most... ? :D
2021. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

9


Aki nem hallgat Bili Ájlist, az nem fogja felismerni a zenét a dallam alapján, a kosztümöknek se szakértője mindenki, a fekete bőrszín viszont feltűnően és nyilvánvalóan nem odaillő. Mármint a miliőbe. Ettől a felismeréstől még nem lesz az ember rasszista.

Gondolom, ha egy filmben a gyapotszedők fehérek játszanák, míg a rabszolgatartókat feketék, te lennél a legjobban felháborodva még ha azzal is védekeznének a készítők, hogy hogy "nyilvánvaló, hogy nem a történelmi hűség volt a céljuk".

2022. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!